روان زن، کابوس کسانی که درست نشناختند

روان زن وینگمن فارسی

روان زن چیست؟ چرا شناخت روان زن به ما در ورود به رابطه با دختری که بهش علاقه داریم کمک می‌کنه؟ چه نکات کاربردی در خصوص روان زنان رو باید بلد باشیم؟ و چه چالش‌هایی در خصوص روان زن داریم؟ انجام چه اشتباهاتی نشون میده که روان زن رو نشناختیم؟ جواب همه این سوالات رو با صرف وقتی به اندازه درست کردن یک املت فرابگیرید.

این آموزش مخصوص آقایون جهت بهتر آشنا شدن با زنان است. این‌که چه چیزی توی کله‌شون می‌گذره و این‌که چجوری مرد‌ها می‌تونند با زنان بهتر ارتباط برقرار بکند.

واضحه که وقتی شما دارید به این آموزش گوش می‌دید و متن زیرش رو می‌خونید قطعاً نیاز عاطفی و تمایل به دوست داشتن و دوست داشته شدن دارید که بسیار هم طبیعیه. برای شروع شناخت روان زن حتما همین ابتدا ویدیو زیر رو تماشا کنید.

 

فهرست مطالب پنهان

رفتار و روان زن به زبان ساده

مشکل ما در برقراری رابطه عاطفی چیه؟ در کلیت جامعه چه دخترها و چه پسر یک گیجی و ابهام وجود دارد. هر دو طرف سر این‌که باید برای ورود به رابطه عاطفی درست چی‌کار کنن گیج شدند.

مردا اینو می‌بینن که زنها می‌گن: «ما مردی می‌خوایم ک مهربون باشه. اذیت‌مون نکنه. بهمون خیانت نکنه. دوستمون داشته باشه.»

 مردی دقیقاً همین ویژگی‌ها رو داره سراغ اون زن می‌ره و چیزی که بعدش می‌بینه اینه که از این طریق نمیشه با این دخترا وارد رابطه بشم و اون دختر از من خوشش نیومد.

دختره گفت تو مثل داداشمی. از اون طرف دخترا می‌بینن یه سری پسر هستن که خیلی گزینه‌های مناسبی هم رابطه هستن ولی اصلاً خوششون نمیاد. یه سری پسر دیگه‌ام هستن که واضحه قراره بهم خیانت کنه. بی‌شعور تمام عیاره، اصلاً ادم حسابی نیست و سرش به تنش نمی‌ارزه ولی از این پسر خیلی خوشم میاد. اصلاً حال می‌کنم با این آدم حرف می‌زنم و دلم میخواد باهاش رابطه جنسی برقرار کنم.

 نتیجه رابطه بین دختر و پسرم اینه که پسرهای خوب آخرش تبدیل به دوست معمولی و داداش دخترها می‌شوند. پسرهای بد هم دل دخترها رو می شکنن. همه این‌ها به ما این نکته رو گوشزد می‌کنن که نیازه روان زن رو بهتر بشناسیم.

چرا این نتیجه عجیب به وجود میاد؟

دلیلش خیلی ساده‌ست. اولین دلیل اینه که تمایز بین پیش ‌از رابطه و درون رابطه حداقل تا این لحظه که بنده این آموزش رو دارم خدمت شما می‌دم در هیچ مجموعه‌ای به‌صورت دقیق بررسی نشده. و این باعث می‌شه که مردها با انتظارات درون رابطه سراغ دختر برن. دخترم بهشون تمایلی نشون نده.

بالعکس مردها یکسری کارهایی مربوط به پیش از رابطه رو در درون رابطه انجام میدن. این باعث می‌شه که رابطشون از بین بره و نتیجه خوبی هم نگیرند.

 دخترها به‌خاطر سیکس پک و قیافه و تحصیلات و پول و ماشین و خونه وارد رابطه می‌شن، پسرام به‌خاطر قیافه و دور کمر به‌دور باسن مدل سینه وارد رابطه می‌شن.

بعدش به دلایلی از قبیل این‌که بهم گیر می‌داد. جوابمو نمی‌داد. بهم ابراز توجه نمی‌کرد. حرفمو نمی‌فهمید. همه‌اش شاکی بود. همش پیام می‌داد. همش باهم دعوامون می‌شد. حوصله‌مون سر می‌رفت از هم جدا می‌شن.

 در پیش‌از رابطه یه سری خیالات باطلی وجود داره که این خیالات باطل باعث می‌شه مردهایی که مناسب رابطه‌ی عاطفی هستند سینگل باشن.

تضمین می‌کنم که تو همه‌ی ماها به درجات مختلفی وجود داره متأسفانه این خیالات باطل به لطف نظام آموزشی شکل‌گرفته و اگر شما خواندن و نوشتن بلدید، در جامعه بودید و در شبکه‌های اجتماعی اکانت دارید قطعاً یک یا چند تا از خیالات باطل برایش در شما هست. البته که دقت کنید این خیالات باطل نه تنها در روان زنان که در روان مردان هم وجود داره.

خیالات باطل رو دور بنداز!

در واقعیت برای رابطه موفق شما به خیلی از چیز هایی که فکر می‌کنید مثل پول زیاد، زمان و انرژی زیاد برای رابطه یا سایر چیزهایی که تصورات عمومی هست نیاز ندارید.

برای این خیالات باطل که متأسفانه هیچ فایده‌ای جز مزاحمت ندارند یک آموزش رایگان به اسم پله صفر ساختم در فروشگاه ما موجود است.

لطفاً تشریف ببرید و آن را دانلود بکنید چون‌که هیچ‌یک از همکاران ما تا این لحظه آموزشی شبیهش رو نداره و شما حتی برای اثربخشی آموزش سایر همکاران هم به این آموزش نیاز دارید.

برای دریافت رایگان پله صفر کلیک کنید و دور ریختن خیالات باطل رو شروع کنید

رازهای روان زنان

 بررسی کرده‌ایم که ذهن مرد و زن چه تفاوت‌هایی با هم داره. چالش‌هایی که در رابطه عاطفی به خصوص درباره روان زن است که باعث می‌شه مشکلاتی در برقراری و حفظ اون رابطه باشه و الان بیاییم یکسری رازها و پشت پرده ذهن زنان رو باهم بررسی کنیم.

۱٫ حسادت زن‌ها

حسادت زن جزئی از روان زن

همگی زنان دسته‌جمعی حسودند!

فقط کافیه که دختری که از شما خوشش نمیاد متوجه بشه شما یک رفیق دختر دارید. از فرداش می‌بینید که پا می‌ده.

شاید این مسئله براتون جالب باشه. ولی زن‌ها برخلاف مردها به کسی که در درون رابطه است تمایل بیشتری دارند. شاید پدیده عجیبی براتون باشه ولی بعد از بررسی دلیلش متوجه میشید خیلی منطقی به‌نظر می‌رسد.

شاید خودتون تجربه کرده باشید تا وقتی‌که توی رابطه‌ هستید بقیه دختران نخ دادن به کنار، طناب و لنگر می‌ندازن ولی به‌محض این‌که مجرد می‌شین دیگه از این خبرا نیست. برای درک این پدیده دقت کنید دخترها این تجربه رو دارند که اکثریت مردها موجوداتی چندش، حال بهم زن و به‌دردنخور هستند.

 یک امر اجتناب‌ناپذیر اینه که کلی مرد قبل شما سراغ اون دختر اومدن و زنان اینو یاد گرفتن که «وقتی مردی سراغ ما میاد پیش‌فرض بر این است که درد رابطه نمی‌خوره. قراره هول بازی دربیاره، رفتار چندش‌آور از خودش نشون بده. رو اعصاب ما راه بره. پس بذار خودمونو اذیت نکنیم و ردش کنیم.»

 ولی وقتی می‌بینند که مردی همین الان تو رابطه هست یا که رفقای دختر داره دیدگاهشون عوض میشه.

وجود رفقای دختر اثباتی بر این مسئله است که این مرد با سایر مردها فرق دارد چراکه اگر مرد مزخرفی بود اصلاً هیچ دختری حاضر نمی‌شد که باهاش وارد رابطه بشه.

پس این نکته روان زن رو یادتون نره که زن‌ها حسودن و استفاده از این حسادت رو هم ما در آموزش هامون مفصل بررسی کردیم.

۲٫ عدم راحتی با ‌ظاهر

عدم راحتی با ظاهر از رازهای روان زنان

بچه‌ها مهم نیست دختری که شما ازش خوش‌تون میاد یا پارتنرتونه چقدر زیباست.

نکته‌ای که درمورد ذهن همه زنان هست اینه که هیچ‌وقت با ظاهر خودشون کاملاً راحت نیستند. به این خاطر که هرکسی از هر قسمتی از خودش یک تصویر ایده‌آلی دارد. مثلاً دماغ شبیه فلان مدل، چونه شبه فلان مدل، زاویه فکش شبیه فلان مدل، موهاش مثل فلان مدل، هیکلش مثل فلان و خب هیچ‌وقت به اون درجه نمی‌رسند.

مهم هم نیست که از نظر شما دختر چقدر زیباست. اون دختر هیچ‌وقت در ذهن خودش، خودشو اون‌قدر زیبا نمی‌بینه. فراموش نکنید که ظاهر زنان یکی از حساس‌ترین موضوعاته و به‌جز شرایطی خاص روش دست نذارید و وقتی‌که می‌خواید وارد رابطه هم بشید درست تعریف کنید.

این‌که برید به دختر بگید چقدر خوشگلی، چقدر چشمات قشنگه، چقدر موهات قشنگه و چقدر جذابی هیچ فایده‌ای نداره چون قطعاً هزارتا مرد قبل شما گفتند و هزار نفر بعد از شما خواهند گفت.

 ابراز علاقه درست و بدون هول بازی در سریال وینگمن فصل دوم مفصلاً بررسی شد.

برای یاد گرفتن ابراز علاقه بدون هول بازی کلیک کنید!

۳ .بد بینی نسبت به مردها

 زنان به‌صورت پیش‌فرض نسبت‌به مردها یک دیدگاه منفی دارن. بررسی کردیم که مردها سراغ زنان میان. دسته‌جمعی هدف‌شون اینه که با اون دختر رابطه جنسی برقرار کنند.

رویکرد اولیه نود و نه درصد مردها همین است. دنبال این هستند که به دختر بگن تو چقدر خوشگلی. بیا بریم بیرون. رفتند بیرون بیا بریم خونمون قلیون بکشیم و بعدشم یه ماهی دارم که سیگار می‌کشه یا یه مار دارم که روپایی می‌زنه و بعدش هم وارد رابطه جنسی بشیم که بعدشم قرار نیست بهت تعهدی داشته باشم.

به‌خاطر این دیدگاه اولیه منفی روان زنان طبیعیه که زنان رویکرد مثبتی نسبت‌ به مردها ندارن.

انتظار نداشته باشید که در ابتدای آشنایی دختر با روی گشاده و سلام خوبی بیا بیشتر با هم آشنا بشیم همو می‌شناسیم باهاتون برخورد کنه.

به هیچ وجه انتظار نداشته باشید که دختر در زهن خودش راحت با شما راه بیاد. مگراین‌که روی شما کراش داشته باشه و مطابق تجربه قبلی خدمتتون عرض می‌کنم که در بیش‌از نود درصد مواقع پسر با کارهای چندش‌آوری که انجام می‌ده باعث می‌شه همون کراش که دختر زده بود و یه ذره علاقه هم از بین بره.

۴. منطق آنقدرها هم در روان زن مهم نیست!

منطق آنقدر مهم نیست. به احساس اهمیت بیش‌تری دهید.

لطفاً روی رویکرد منطقی زن‌ها در برقراری رابطه عاطفی حساب نکنید. در ادامه این آموزش به مسئله رفتارهای هیجانی، شناخت تکانشی و رفتارهای تکانشی اشاره می‌کنیم. ورود به رابطه عاطفی و اینکه از کسی خوش‌مون بیاد یک رفتار تکانشی است پس لطفاً روی این مسئله که دختر میاد منطقی با هم‌دیگه مذاکره می‌کنیم حساب نکنید.

فراشناخت چیست و چرا برای شناخت روان زن ضروری است؟

این مفهوم مربوط به آگاهی و کنترل شناختی خودمونه و می‌تونه به شما کمک کنه تا بهتر و هوشمندانه‌تر یاد بگیرید. فراشناخت به شما کمک می‌کنه تا بهترین روش‌ها و استراتژی‌ها رو برای یادگیری خودتون انتخاب کنید.

با آگاهی از فرایندهای شناختی خودتون می‌تونید بهبود یادگیری‌تون رو تسریع کنید. و بهترین نتیجه رو به دست بیارید. با داشتن آگاهی شناختی و کنترل شناختی می‌تونید خودتون رو ارزیابی کنید و نقاط قوت و ضعفتون رو شناسایی کنید.

این رو بدونید که داشتن یک آگاهی شناختی می‌تونه بهتون در شناخت روان زن کمک کنه. روان زنان مشابه مردان پیچیدگی‌های خاص خودش داره و اگرچه بالاتر ساده راجع بهش توضیح دادم ولی باید به اطلاعتون برسونم در شناخت جزییات فراشناخت واقعا تاثیرگذاره. 

پس به طور کلی فراشناخت به افراد کمک می‌کنه تا بهترین استفاده رو از قدرت شناختی مثلا در خصوص روان زن بکنه. و شما در زندگی شخصی و حرفه‌ای خودتون بهترین عملکرد رو داشته باشید.

فروید جمله معروفی در خصوص فهمیدن روان زن داره که میگه:

«زنان را نمی‌توان فهمید. آن‌ها را باید دوست داشت.»

شناخت تکانشی (cognitive impulse) و نقشش در روان زن

شناخت تکانشی اصل شناخت روان زن

شاید شما با واژه رفتار تکانشی آشنایی داشته باشید. رفتار تکانشی وقتی است که در یک موقعیت قرار می‌گیریم. می‌دونیم که نباید اون کار رو بکنیم و احتمالاً به نفع ما نیست. ولی توجیه میاریم و با خودمون میگیم بابا ولش کن مگه چقدر زنده‌ایم؟! گور باباش مگه می‌خواد چی بشه! حالا ولش کن همین یه بار دیگه! بعدشم می‌گیم  وای چه غلطی کردم ولی چقدر خوش گذشت!

 شبیه به رفتار تکانشی یه پدیده‌ای هم به اسم شناخت تکانشی داریم. شناخت تکانشی وقتیه که شما میشنوید آقای احمدی‌نژاد، آقای روحانی و آقای ترامپ. هر کسی براساس تصویری که توی ذهن خودش داشته و تجربیات قبلیش یهو یه چیزی تو ذهنش میاد.

 بذارید یه مثال دیگه بزنم: با شنیدن تیم فوتبال قرمزپوش یه نفر پرسپولیس و یه نفر دیگه آرسنال تو ذهنش میاد.

نکته‌ای که هست اینه که مغز ما عادت داره وقتی کوچک‌ترین اطلاعاتی می‌گیره به اطلاعات قبلی خودش نگاه کنه. و بگه که «آهان! اینم به همون مربوط میشه!» فراموش نکنید این موضوع در روان همه ما مثل روان زنان وجود داره.

حالا این شناخت تکانشی خوبه یا بد؟

شناخت تکانشی به‌خودی‌خود چیز خوب یا بدی نیست و این در مورد روان زن هم صادق هستش.. به‌طور مثال موقع رانندگی در خیابان اصلی هستیم و می‌بینیم یهو یکی از فرعی به جلو ما میپیچه و ما هم عادت کردیم که سریعا ترمز کنیم که هم خیلی چیز خوبیه و بارها در طی زندگی‌مون جون مارو نجات داده. ولی اگر شناخت تکانشی به تعصب تبدیل بشه برای ما مفید نیست.

دلیل اینکه شناخت تکانشی رو بررسی کردیم اینه که در آینده که مثال می‌زنیم و می‌بینیم چقدر از رفتارهایی که مردان در ارتباطات با زنان و بالعکس دارند به‌خاطر همین مسئله شناخت تکانشی باعث می‌شه که رابطه خوبی شکل نگیرد.

 یه نکته‌ای که در بحث شناخت تکانشی مطرحه بحث تقابل رفتار هیجانی و منطقیه. همه ما می‌دونیم رفتار منطقی چیه. باید شبا زود بخوابم، رژیم غذاییم رو رعایت کنم، سیگار نکشم، از اول ترم درس بخونم تا شب امتحان بدبخت نشم یا اینکه الان راه بیفتم تا به‌موقع به مقصد برسم. یا در خصوص روان زنان اینکه با یه پسر خوب حمایتگر وارد رابطه بشم.

همه ما رفتار منطقی رو می‌دونیم ولی چرا در عمل به کار نمی‌کنیم؟ چون مغز ما یه قسمت هیجانی داره که بهش قسمت احساسی هم می‌گن و کار اون قسمت احساسی خوش گذراندن و لذت بردن در لحظه است.

در عمل چیزایی گفتی چه فایده داره؟

قسمت منطقی آینده رو نگاه می‌کنه. می‌گه من برای اینکه در آینده قلب سالم باشم نباید سیگار نکشم. در آینده برای‌اینکه به‌خاطر چاقی به مشکلی برنخورم باید رژیم غذاییم رو الان کنترل کنم. ولی قسمت هیجانی الان رو نگاه می‌کنه. می‌گه چون داریم واسه آینده برنامه‌ریزی می‌کنیم دخالتی نمیکنم و جناب قسمت منطق تو هر برنامه‌ریزی می‌خوای بکن. من الان دلم پیتزا می‌خواد.

چیزی که همه فکر می‌کنن اینه که زنان وقتی میخوان وارد رابطه بشن در ذهن خودشون فکر میکنن که مردی رو میخوان با ویژگی هایی که در جامعه می‌شنویم مثل قیافه و هیکل خوب، تحصیلات بالا، دوستشون داشته باشه، بهشون احترام بذاره و خیانت نکنه. وقتی هم همچین مردی سراغشون بیاد حتما باهاش وارد رابطه میشن.

در واقعیت چیز دیگه ای رو مشاهده می‌کنیم. پسر سراغ دختر میاد و دختر چون قبلا پسرهای زیادی به سراغش اومدن و صرفا میخواستن باهاش رابطه جنسی داشته باشن عادت کرده و جواب رد میده. چون قسمت هیجانی مغزش درگیر این شده و به همین خاطر باید حواسمون باشه وقتی سراغ دختری برای برقراری رابطه میریم تا حداکثر امکان بنظر نرسه میخوایم باهاش وارد رابطه بشیم.

به همین خاطر هم هست که وقتی سراغ دختری میرید و بهش پیشنهاد میدید در اکثر مواقع جواب «نه» به صورت قاطعانه میگیرید یا با یه بهونه مثل «من الان دنبال رابطه نیستم» و «تو مثل داداشمی» یا «من دوست پسر دارم» شما رو می‌پیچونه درحالیکه در اکثریت موارد در واقعیت در روان منطقی زن اینطور نیست.

تشخیص اختلالات روانی بیش‌ از حد(over diagnose)

 چیزی که متأسفانه جامعه امروز زیادی رایج شده اینه که برای هر رفتاری برچسب اختلال روانی بزنیم و دارودرمانی رو براش شروع ‌کنیم. درحالی‌که در بسیاری از موارد اون مسئله طبیعیه. مثلاً توی جامعه ما با پدیده ناخوشی، ناراحتی و بیحالی رو می‌بینیم.

 متاسفانه خیلی سریع واسش تشخیص میدیم که افسرده است درحالیکه تشخیص بیماری روانی مثل تشخیص سایر بیماری ها نیاز به تست های تخصصی خودشو داره.

فراموش نکنیم تو جامعه‌ای داریم زندگی می‌کنیم که اخبار منفی‌ زیاد است. فشارهای اقتصادی و فشارهای روانی بالاست.

 خانواده‌ها اکثراً توانایی تربیت فرزند ندارند، مهارت‌های تاب‌آوری روانی رو در نظام آموزشی‌مون نداریم. پس طبیعیه که اکثریت آدم‌های این جامعه حال خوبی نداشته باشند. اینجا دیگه اسمش افسردگی نیست.

تغییرات روان زنان در ایران

تغییرات روان زن در ایران

به این خاطر دارم در ایران رو به‌طرز ویژه‌ای بررسی می‌کنم چون‌ نباید فراموش کنیم ایران کشوری که از لحاظ تغییرات اجتماعی نسبت‌به بقیه دنیا مسیرش متفاوته. و این مسئله خودش رو در روان زن هم نشون داده.

یعنی کل خاورمیانه که مسیرش نسبت میانگین دنیا متفاوته. باز ایران هم نسبت ‌به یه سری از قسمت‌های خاورمیانه تفاوت‌های فرهنگی خودشو داره.

تاریخ ارتباط زن و مرد در ایران چه نکات مهمی داره؟

تا قبل‌از انقلاب اسلامی (و حتی در اوایل انقلاب یعنی تا دهه‌ی شصت) فضای جامعه ما اکثریت در فضای سنتی می‌چرخید. پسر یه دختر رو می‌دید. ازش خوشش می‌اومد. می‌رفت به مامانش می‌گفت. دست مامانشم می‌گرفت خواستگاری می‌رفتن. این نرمال جامعه بود و هنوز هم در قسمت سنتی جامعه ما این رفتار رو داریم.

کم‌کم رسیدیم دهه هفتاد و جامعه ایران به سمت مدرنیزه شدن رفت. یک مقداری سخت‌گیری های رفتاری و اخلاقی کم‌تر شد. سپس تو دهه هشتاد به‌همین شکل جلو رفت و دهه‌ی نود بحث گسترش اینترنت و گسترش شبکه‌های اجتماعی (زنده‌یاد فیس‌بوک که احتمالا اکثر شما تا وقتی من گفتم اصلاً یادتون رفته بود اون بزرگوار وجود داره.) مطرح بود.

کم کم تو جامعه بیرون رفتن، کافی شاپ، به اشتراک گذاشتن عکس‌ها و خاطرات پارتی و مهمونی و این‌ها به‌مرور تو جامعه ما بیشتر شد. زنان به‌مرور بیشتر در دانشگاه‌ها اومدن، بیشتر در فضای جامعه اومدند و به طبع گسترش روابط به شکل مدرن شکل گرفت.

مجبوریم نتایج ساختار روابط سنتی در دهه شصت هفتاد رو که داریم می‌بینیم بپذیریم. نتیجه‌اش این شد که آمار طلاق به‌قدری بالا رفت که در چند سال اخیر دیگه اصلاً منتشرش نمی‌کنن.

بررسی این ساختارهای ارتباطی، مشکل‌ها و راهکارها تا اواسط دهه نود بطور جدی توی جامعه‌ی ما مطرح نبود و بنده موظفم که اعتبار این مسئله به خصوص در خصوص روان زن رو به همکار گران‌قدر جناب آقای محمد راد بدم.

یک تشکر ویژه

جناب آقای محمد راد اولین مجموعه‌ای بود که به‌طور جدی اومد و کار روی روان زنان رو شروع کرد. اون زمان این کار با چالش‌های خودش روبرو بود. منابع زیادی اون موقع وجود نداشت.

اصلاً مسئله رفتار هیجانی در برقراری روابط و روان زنان مطرح نبود و مثل هرچیز دیگه‌ای که توی جامعه ما شروع می‌شه یه سری از عزیزان دیگه هم شروع کردند به کپی کردن.

امروز هم متاسفانه یسری رو می‌بینیم که نه تجربه آموزش دارند. نه صلاحیت آموزش دارند. و میان یه سری مطالب غلطی رو که ۹۰% هم کپی از همون مجموعه همکار گرانقدرم آقای محمد راد است رو بیرون می‌دهند. و برای‌اینکه لایک خورش بالا باشه و فروش پکیج شون بالا باشه یه سری اهداف غلط و آسیب زا رو هم میان تبلیغ می‌کنند.

نمونه‌هایی که خیلی زیاد داریم می‌بینیم اینه که «تو بیا آموزش منو ببین هر هفته با سه‌تا زن جدید سکس داری.» یا «بیا یه آموزش تخصصی ساختم فقط برای این که چجوری با زن متأهل بری تو رابطه!» و همچنین  «بیا یه آموزش ساختم تو چهار ساعت یاد می‌گیری چجوری شوگر مامی بلند کنی».

نکته خطرناکی که امیدوارم شما دچارش نباشید!

قسمت خطرناک قضیه هم متاثر از تاثیر سینما و بهره گیری از قسمت‌های نامناسب فرهنگ غربی توی جامعه ماست. چیزی که تو فیلم سینمایی می‌بینیم اینه که شخصیت اصلی داستان یک نگاه می‌کنه، چشمک می‌زنه، یه لبخند می‌زنه و سکانس بعدی با اون دختر وارد رابطه جنسی شده. در این خصوص آموزشی به نام باورهای غلط هالیوودی داریم که پیشنهاد می‌کنم مطالعه کنید.

این چیزیه که می‌بینیم. ولی واقعیت اینه که اعتیاد به رابطه جنسی اعتیاد بسیار بسیار خطرناکه. احتمالش هست شمایی که دارید این مقاله رو مطالعه می‌کنید معتاد به سیگار کشیدن باشید.

اگر هم معتاد به سیگار کشیدن نیستید قطعاً کسی رو می‌شناسید که معتاد به سیگار کشیدن هست. نکته‌ای که هست اینه که سیگار کشیدن اصلاً طبیعت تکاملی ما نیست. (ما اندام تخصصی برای سیگار کشیدن نداریم.) و دوم هیچ‌کسی از روز اول نمی‌گه که «من می‌خوام از امروز شروع کنم یک سیگاری قهار بشوم و پدر خودمو دربیارم تا آخر عمرم سیگار بکشم و همراه عوارضش زندگی کنم.»

 اعتیاد به رابطه جنسی هم به‌مراتب ترک کردنش از سیگار سخت‌تره و فراموش نکنید شما می‌خواید با یه دختر رابطه برقرار بکنید که زندگی‌تون بهتر بشه.

لطفاً حواس‌تون باشه توی بحث روابط عاطفی و برقراری رابطه با زنان یکسری اشتباهاتی هست که خیلی ترسناکه و چیزی که جالب اینه که فقط در محتوای ایرانی این اشتباهات رو می‌بینیم یعنی من هیچ آموزش خارجی ای ندیدهم که بیاد این چیزا رو بگه و هشدار بده این اشتباهات رو نکنید. با آشنایی با شناخت تکانشی که خصوصا در روان زن بولدتره می‌تونید راحت‌تر متوجه این اشتباهات بشید.

اشتباهات ایرانی در موضوع روان زنان

اشتباهات ایرانی‌ها در حوزه روان زنان

  • ۱. مصرف دارو برای اغوای روان زن

متاسفانه بدون هیچ شواهدی می‌بینیم افرادی جهت ارتقا کاریزما و بهبود ارتباطاتشون با زنان میان دعوت به مصرف دارو می‌کنن.

 مثلاً می‌گن که آقا هرروز مکمل آهن بخورید که خونتون زیاد بشه لباتون قرمزتر بشه!

چند ایراد مهم‌ و مفصل به این حرف مطرح میشه. اول اینه که مکمل آهن دستور مصرفش هرروز نیست.

مسئله دوم اینه که شما با مصرف آهن حجم خونتون زیاد نمی‌شه بلکه شاید یک ذره‌ای هموگلوبین تون بیشتر بشه.

مسأله سوم اینه که حتی با افزایش هموگلوبین هم رنگ لب شما تغییری نمی‌کنه. چون شما به مویرگ‌های بیشتری نیاز دارید. و هیچ تحقیقی افزایش مویرگ‌ها رو با افزایش مصرف آهن نشون نمیده!

تزریق تستسترون

در نمونه‌های خیلی خطرناک‌تر می‌بینیم یکی از مدرسین هست که می‌گه برای‌اینکه خصوصیات رفتار مرد گونه شما بهتر بشه، عضلاتت بهتر بشه و صدات بم تر بشه و روان زنان رو تحریک کنی تستسترون تزریق کن.

اولا تزریق تستسترون با احتیاط فراوان صورت می‌گیره. یعنی اونایی که تو کار احتلالات غدد و اصلاح اختلالات هورمونی ان دستو پاشون می‌لرزه وقتی می‌خوان این تجویز رو انجام بدن.

بهتون یادآوری می‌کنم که تزریق تستسترون از عوارضش از بین رفتن بیضه است. یعنی باعث می‌شه که بیضه ها کوچیک بشن و توان جنسی تون هم کاهش پیدا می‌کنه. در کنار این مسئله هیچ تضمینی وجود نداره که صدا بم‌تر بشه یا رفتارهای متفاوتی رو نشون بدید پس لطفاً هم‌چین کارایی رو نکنید.

  • ۲. رفع افسردگی با رابطه

 مدرسین قلابی که هزار ماشاءالله تو اینستاگرام هم زیاد هستند تبلیغش رو می‌کنن. اگر دیدید کسی ادعا می‌کنه: «از زندگیت ناراحتی؟ افسرده‌ای؟ استرس داری؟ بی‌حوصله ای؟ مشکل این‌جاس که تو زندگی دختر نداری! دوست‌دختر پیدا کنی مشکلت حل می‌شه!»

 خدمتتون عارضم افسردگی مثل نارسایی کلیه یا اختلال کلسترول خون یک بیماری ناشی از اختلال فیزیولوژیک است.

یعنی تو مغز فرد مونوآمین‌ها (به‌طرز ویژه دوپامین و نوراپی نفرین) کاهش پیدا کردند و به‌خاطر همین هست که در کنار درمان‌های مبتنی بر رفتار میایم به اون‌ها دارو می‌دیم.

حالا دارویی که می‌دیم می‌تونه سرترالین یا دوکسپین باشه. براساس شدت بیماری و سایر داروهایی که فرد مصرف کنه تجویز متفاوته ولی نکته مهم اینه در هیچ گاید لاین تخصصی درمان افسردگی نمی‌بینید که دوست‌دختر پیدا کردن جزوه درمان باشه!

  • ۳. توجه نکردن به دختر

یکی دیگر از آموزش‌های خطرناک که توی آموزش‌های ایرانی می‌بینیم که مجدداً اشتباه بسیار هم خطرناک ولی هست اینه که «تو هر وقت توجهت رو برای دختر گذاشتی و هر وقت همیشه در دسترس اون دختر بودی. دیگه جذابیتت رو از دست می‌دی. دیگه اون دختر هیچ انگیزه‌ای نداره که رابطه‌اش رو با تو ادامه بده.»

 دوستان این‌که شما توجه زیادی نشون بدید و برای دختر آزاردهنده باشد اسمش هول بازیه و اون بده. ولی فراموش نکنید که در درون رابطه شما باید نیاز به توجه، نیاز به دوست داشته شدن و نیاز به مورد علاقه‌ی کسی بودن رو در طرف مقابلتون ارضاء بکنید. (وگرنه طرف بیکار که نیست می‌رفت و با گلدون وارد رابطه می‌شد.)

پس حداقل از یه گلدون و مجسمه بیشتر باشید و این‌که فکر نکنید بی‌توجهی باعث می‌شه در روان زن، دختر به شما جذب بشه. توجه زیاد هم باعث می‌شه که دختر از شما فاصله بگیره. موقتاً در یک مرحله بسیار کوتاه در اوایل آشنایی اونم فقط در حدی که به هول بازی ختم نشه قابل‌قبوله. در درون رابطه اشتباه بزرگیه و موقعی که با دختر یه ذره آشنا شدید وارد اتصال عمیق شدید لطفاً این کارها رو نکنید.

چجوری مطمئن شم حرفات درسته؟!

در مثال‌هایی که از روان زنان یا موارد دیگه بررسی کردیم مثل بحث رهایی از افسردگی یا بحث بی‌توجهی نشون دادن احتمالا چندنفری توی ذهن‌شون صدایی اومد و گفت: «مگه غیر از اینم هست؟! خب من الان ناراحتم. با یه دختره وارد رابطه بشم خوشحال می‌شم. افسردگیم خوب می‌شه. من هر وقت به دختری بی‌توجهی می‌کنم خوشش اومده و هر وقت به دختر توجه نشون دادم ازم سرد شد فاصله گرفت.»

اگه همچین صدایی درون ذهنتون هست برای رهایی ازش و راحت تر شدن مسیرتون در برقراری رابطه با زنان همین الان دوره کاملا رایگان ما رو از لینک زیر دانلود کنید.

برای دریافت رایگان پله صفر کلیک کنید و دور ریختن خیالات باطل رو شروع کنید

روان زن

روان زن وینگمن فارسی

حوزه‌ای هست به اسم روان‌شناسی زنان و در حوزه درمانی روان‌شناسی هم قرار نمی‌گیره. درمان‌های مختلف در روان‌شناسی وجود داره روان‌شناسی مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) درمان رفتار شناختی (CBT)  و موارد مشابه.

روانشناسی زنان که جزو بخش‌های درمانی نیست. بلکه صرفاً قسمتی از روانشناسی است که به زبان ساده میاد رفتارهای زنان، انگیزه و چالش‌ها رو بررسی می‌کنه.

تست های شخصیت شناسی

 بعضی وقت‌ها افراد این اشتباه رو مرتکب می‌شن و به تست‌ های شخصیت‌شناسی اتکای زیادی می‌کنند. نمونه خیلی فاجعه بارش این بود که تشریف برده بودند پیش مثلاً مشاوره ازدواج ازشون تست MBTI گرفته بود. گفته بود شما نتیجه تست هاتون بهم نمی‌خوره نباید با هم ازدواج کنید. و واقعاً ازدواج به فنا رفت.

 تست‌های شخصیت‌شناسی زیادی وجود داره تست هایی مثل DISC،MBTI و آرک تایپ هایی که مبتنی بر رفتارهای الهه‌های یونانی داریم.

قطعا اگر تست شخصیت‌شناسی وجود داشت که شما چند سوال رو جواب می‌دادید و بعدش میشد با قطعیت گفت که دقیقاً این کارو بکن نتیجه می‌گیری قطعاً بنده اولین کسی بودم که می‌اومدم اون تست رو به شما می‌فروختم و ازش پول درمی‌آوردم ولی از این خبرا نیست و لطفاً این‌ها رو  جدی نگیرید.

آیا روان زنان تغییر پذیر است؟

بحث همیشگی در روان‌شناسی مطرح بوده و مکاتب مختلف هم شواهد و طرفدارهای خودشون رو داشتن. یه دیدگاه اینه که می‌گه آدمیزاد تفاوتش با حیوان اینه که مختار است.

آدمیزاد تفاوتش با درخت اینه که درخت ریشه دوانده در خاک ولی آدمیزاد اختیار داره که انتخاب کنه که چه کاری بکنه و چه‌کاری نکند. دیدگاه مقابلم می‌گه که عاقبت گرگ زاده گرگ شود هرچقدر با آدمی بزرگ شود و ذات آدمی رو نمی‌شه تغییر داد.

 به زبان علمی تر بیاییم بررسی کنیم در رفتار ما انسان‌ها دو قسمت دخالت دارد. ژنتیک ما و محیطی که توش بزرگ شدیم. این یک امر اثبات شده‌است. بسیاری از اختلالات روانی و رفتارها به ژنتیک افراد برمی‌گرده. افرادی که ژن افسردگی ، اسکیزوفرنی و اختلالات روانی دیگر دارن درصورتی ‌که توسط محیط تحریک بشوند بیش‌از ده برابر احتمال دارد که اختلال روانی رو از خودشون بروز بدن.

بخوایم یا نخوایم اینجوریه!

واقعیت اینه که نمی‌تونیم ژنتیک رو کاریش بکنیم اگر که شما از دختر خوشت بیاد و اون دختر به‌خاطر مشکلات ژنتیکی صلاحیت رابطه نداره لطفاً به بنده ایرادی نگیرید. چون تقصیر من نیست که اون دختر اونجوریه.

محیط در رشد همه بلا استثناء مؤثر است و در ادامه این آموزش هم مفصلاً می‌خوایم بهش بپردازیم. برای‌اینکه تأثیر محیط رو بپردازیم و روان زنان رو هم بهتر درک کنیم اجازه بدید که به تفاوت بین روان زن و مرد بپردازیم.

بزرگ‌ترین تفاوتی که در بحث محیط وجود داره که باعث تفاوت رفتاری ما می‌شه. منظورم از تفاوت رفتاری در اینجا مبحث دیدگاه‌های سنتی و مدرن است.

دیدگاه سنتی ضد دیدگاه مدرن در روانشناسی زنان

دیدگاه سنتی و مدرن در روانشناسی زنان وینگمن فارسی

دیدگاه سنتی بیان می‌کنه که زن باید توی خونه بمونه. خونه رو نگه داره، بچه بزرگ کنه، ظرف بشوره و مرد هم کار کنه و تأمین مالی رو انجام بده. زن باید از مرد حرف‌شنوی داشته باشه. زنی خوبه که آفتاب‌ مهتاب ندیده باشه.

در نقطه مقابل ما دیدگاه مدرن رو داریم. در دیدگاه امروزی دیگه مهم‌ترین وظیفه زن خونه‌داری نیست. بلکه باید دانشگاه بره روی شغلش تمرکز بکنه، کار کنه و پیشرفت اجتماعی داشته باشه. روان زنان مدرن نسبت به سنتی معمولا پرورش‌یافته‌تر هست.

 بخوایم یا نخوایم ما مردها و زن‌ها در محیط‌های متفاوتی داریم رشد می‌کنیم. جدا از بحث اختلاف طبقاتی یعنی یک زن از یک خانواده کم درآمد در یک روستا با یک دختری در یک خانواده پر درآمد در بالاشهر تهران رشد کرده قطعاً فرق دارند. این دو کاملاً متفاوت و جدا از مسئله نقش های جنسیتی هستند.

حتی یک دختر و پسر در یک خانواده که فاصله سنی زیادی هم ندارند کاملاً در رشدشون محیط متفاوتی رو تجربه می‌کنند. چون‌که خانواده قسمت مهمی از رشد ما را شکل می‌دهد ولی قسمت مهم دیگر جامعه‌ای است که درونش زندگی می‌کنیم.

جامعه شامل دوستان‌مون، کسانی که ازشون الگو می‌گیریم و آدم‌هایی که روزمره تو خیابون می‌بینیم هستند و در کنارش نظام آموزشی هم هست.

رفتار متفاوت خانواده‌ها، رفتار متفاوت جامعه با دختر و پسر، نظام آموزشی متفاوت دختر و پسر باعث می‌شه که دختر و پسر تجربیات متفاوتی داشته باشن.

مثال‌هایی که بخوایم نخوایم هست!

به‌طور مثال حتی امروز که جامعه ما نسبت‌ به دهه شصت فاصله بسیار زیادی گرفته ما هنوز داریم رو می‌بینیم که خیانت برای مردها نسبت‌ به زنان به‌مراتب قابل‌قبول‌تراست. دقت کنید که من نمی‌گم خیانت چیز قابل‌قبول و بسیار هم باهاش مخالفم ولی همچنان برای مردها پذیرفته‌شده تر است.

به خاطر محیط های متفاوت موضوع برقراری رابطه جنسی و برخورد راحت با بلوغ جنسی برای پسرها نسبت‌به دخترها به‌مراتب راحت‌تر صورت می‌گیره.

ما هنوز داریم می‌بینیم که در مغازه برای تحویل نوار بهداشتی از پلاستیک مشکی استفاده می‌شود. نکته کاربردی برای ما اینه که فراموش نکنید شما به‌عنوان یه مرد وقتی سراغ یه دختر می‌رید اون دختر با احتمال بسیار بسیار زیاد تجربیاتی کاملاً متفاوت نسبت‌به شما داشته.

همه این‌ها باعث می‌شه که در روان زنان برای ورود به رابطه عاطفی، دختران پیش‌فرض‌های متفاوتی داشته باشن. و خبر بدی که براتون دارم اینه که پسرها هیچ درکی از اون پیش‌فرض‌های روان زن ندارند. شمایی هم که دارید این آموزش رو مطالعه میکنید احتمالا جزو همون پسرها هستید. وگرنه هیچ‌وقت این آموزش رو پیدا نمیکردید.

مجدداً یادآوری می‌کنم تقصیر من نیست که نظام آموزشی ما دختر و پسر دور از هم جدا می‌کنه. آموزش درستی نداره و در سطح دانشگاه هم یک آموزش بسیار ناکارآمد رو داره ارائه می‌کنه.

این مشکل وجود داره و من دارم تلاش می‌کنم که حلش کنم ولی تقصیر من نیست و تقصیر شما هم نیست پس با خودتون کمی مهربون تر باشید.

اشتباهات شناخت روان زنان

اشتباهات شناخت روان زن وینگمن فارسی

عزیزانی که سایر آموزش‌های ما رو دنبال می‌کنن. چه آموزش‌های رایگان رو یاد می‌گیرند. محصولاتمون رو از فروشگاه خریدن، اطلاع دارند تأکید بسیار بسیار زیادی روی اشتباهات دارم. چون‌که حذف اشتباهات سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای پیشرفت شماست. به همین خاطر هم این قسمت رو بررسی اشتباهات رایج جهت دوری کردن از اونها تخصیص میدیم.

  1. تصورات داستانی از عشق و رابطه عاطفی

اولین اشتباه اینه که در برقراری رابطه عاطفی یه‌سری تصورات داستانی و افسانه‌ای وجود دارد. در آموزشی جدا این افسانه‌های مخ زنی کامل بررسی شدن.

مثلاً تصورشون از عشق اینه که مرد در راه رسیدن به عشق زن باید فداکاری کنه. کلی کار سخت بکنه. زحمت بکشه و فدا بشه. نمونه هم کم نداریم! لیلی‌ومجنون، خسرو شیرین و نمونه‌های دیگه که در سایر فرهنگ ها هم کم نیستن.

مفهوم احمقانه دیگه ای که می‌بینیم عشق در یک نگاه یا عشق در نگاه اول است. در واقعیت مفهومی به اسم عشق در یک نگاه وجود ندارد.

همین حالا یسریا بهشون برمی‌خوره می‌گن من یه دختر دیدم تو نگاه اول عاشقی شروع شد. کسی که این حرف رو میزنه احتمالا دلیلش اینه که تجربه برقراری رابطه کافی با زنان رو نداره. وگرنه آدم بالغ با یه نگاه عاشق کسی نمی‌شه.

مثال عشق در نگاه اول به هزار ماشاءالله در ادبیات فارسی و قصه‌ ها زیاد داریم

مثلا رابطه‌ رستم و تهمینه. رستم داشت می‌رفت مسافرت. وسط راه می‌خواد استراحت کنه. حاکم شهر رستم رو دعوت می‌کنه که بیا بریم خونه ما، رستم و تهمینه همدیگه رو میبینن و در یک نگاه عاشق هم‌دیگه می‌شن. و بعد فرزند این‌ها سهراب به دنیا میاد. این چیزیه که به‌عنوان عشق در ادبیات و داستان سرایی قدیمی انجام می‌شه.

واقعیت داستان اینه که اون یه رابطه یه شبه بوده. دختر و پسر هم‌دیگه رو دیدن. پسر همون شب اول زده دختر رو حامله کرده، فرداش رفت. دیگه دختره رو ندیده. تا بیست سال بعد که بعدشم پسرشو تو میدان جنگ می‌زنه می‌کشه.

فراموش نکنید همون عشق افسانه‌ای ماحصلش پسری بود که بیست سال بدون پدر بزرگ شد. همچنین در اولین برخورد پسره رو می‌کشه! تو این بیست سال دیگه هیچ خبری از آقای رستم تو زندگی تهمینه و سهراب نیست.

بیا یه مثال غربی رو هم بررسی کنیم

 مثال داستان عاشقانه‌ی ادبیات غرب زیاد داریم. درباره رومئو و ژولیت هم میان می‌گن که رومئو و ژولیت یک عاشقانه حماسی یا عاشقانه‌ی افسانه‌ای هستند. و تصور عامیانه اینه که دوست دارند عشقشون مثل عشق رومئو و ژولیت بشه.

نمی‌دونم داستان رومئو و ژولیت خوندید یا نه ولی اگه برید بخونید میبینید که داستان یه عشق پنج روزه است. روز اول اینا عاشق هم می‌شن و روز پنجم سه نفر مردن! کل داستان رومئو و ژولیت همینه. پس لطفاً تصورات داستانی رو کنار بزارید.

  1. کمال‌گرایی

کمالگرایی یکی از اشتباهات شناختی روان زن وینگمن فارسی

پسر: من نمی‌تونم دختر دلخواهم پیدا کنم.

 من: خب چه مدل دختری می‌خوای؟

– دختر می‌خوام که همه‌چی تمومه، هیکل خوب، قیافه خوب سلامت روان بالا، بلوغ رفتاری بالا، زنونگی رفتاری بالا، پول‌دار، به من سخت نمی‌گیره، اذیتم نمی‌کنه، توجه زیادی هم نمی‌خواد، کم‌خرج هست، دوستامم اوکین باهاش، حسادت هم به رفیقای دخترم نمی‌کنه، اگه دیر جوابشو ندم من بهم گیر نمیده.

 + من اگه هم‌چین دختری رو می‌شناختم چرا باید می‌اومدم به تو معرفی می‌کردم؟ خودم می‌رفتم می‌گرفتمش!

آدم کامل وجود نداره یعنی اگه شما دنبال این گزینه باشید که من یه آدمی رو پیدا کنم که فوق‌العاده باشه. همه‌چی تموم باشه. منزلش بهم نزدیک باشه. هیچ‌وقت با هیچ مشکلی برنخوریم، احتمالاً هیچ‌وقت ادامه پیدا نمی‌کنه.

این مشکل از اون‌جایی میاد که آخر هر داستان عاشقانه‌ به این ختم می‌شه به یکدیگر رسیدند و به‌خوبی و خوشی تا ابد زندگی کردند.

این نکته رو هرگز فراموش نکنید

واقعیت می‌گه شما هیچ‌وقت به‌خوبی و خوشی با کسی تا ابد زندگی نخواهید کرد. امکان نداره که شما در رابطه‌ات به مشکل نخورید. اینو بپذیرید و اگر مهارت حل مشکل رو نداشته باشید اون رابطه برات جهنم می‌شه. مهارت حل تعارض را داشته باشی یه آدمیو داری که همه بدی های شما رو هم دوست داره. حامیتونه و جدا از کسی که دوستتون داره یه رفیق فوق‌العاده هم ساختی.

پس لطفاً کمال‌گرایی رو کنار بذارید. و در شناختی که از روان زنان به دست آوردید این رو بگنجونید.

  1. امیدواری غیرمنطقی

مسأله امیدواری غیرمنطقی به این شکل خودش رو نشون میده که پسر از یه دختره خوشش میاد. دخترم از پسر خوشش میاد و شخصیتشون هم بهم می‌خوره.

جفت‌شون آدمای خوبی برای رابطه عاطفی هستند. ولی بابای دختره هیچ‌جوره راضی نمیشه. اگه پسر هیچ جوره نمی‌تونه بابای این دختر رو راضی کنه شانس برقراری رابطه‌ای خوب با این دختر رو هم نداره. لطفاً خودش رو هم اذیت نکنه.

واضحه امیدواری غیرمنطقی با امیدواری منطقی فرق داره. امیدواری منطقی اینه که من این دختر رو شناخته‌ام. با من تو رابطه است و فعلاً وضع مالی خوب نیست. ولی احتمالا شش ماه دیگه یا یک سال دیگه که وضع مالی اوکی می‌شه می‌تونم رابطه‌ای درازمدت هم رو با خیال راحت‌تری برم جلو ببرم و ازدواج کنم.  

امیدواری غیرمنطقی اینه که این دختر دوستم‌ داره و احساس خوبی دارم. ولی ظاهرش برام جذاب نیست. از قیافش خوشم نمی‌آد. هیکلش واسم چندش‌آوره.

احتمالش خیلی کمه که این دختر بعدا قیافه و ظاهرش عوض بشه. نمی‌گم نمی‌شه ولی احتمالش خیلی کمه و روش حساب نکنید. به امید اون مسئله توی رابطه بودن اشتباه است.

  1. تغییر دادن طرف مقابل

شما یه دختر رو شناختید و ازش خوشت اومده. ولی قسمتی از رفتارها هست که از خوشتون نمیاد. مثلاً خوشتون نمیاد رفیق پسر داره.

حال نمی‌کنید دختر انقدر دنبال تفریح و بیرون رفتن یا در نقطه مقابل حجم کار بالا رو دنبال می‌کنه و واسه پیشرفت کل زندگی رو زهرمار می‌کرده.

انتظار خطرناک اینه که با خودتون فکر کنید «حالا بذار تو رابطه برم بعداً عوضش میکنم.»

واقعیت اینه که شما نمی‌تونید آدم رو عوض کنید. روی مسئله حساب نکنید. ۹۹% آدم‌ها نمی‌تونن طرف مقابلشون رو تغییر بدن. واقعیت اینه اون ۱% هم که متخصص علوم رفتاری هستند این کار رو نمی‌کنن. چون اونا یه مسئله دیگه رو یاد گرفتند و اون اینه که درسته من می‌تونم آدم‌ها رو تغییر بدم ولی اصلاً اجازه این کار رو ندارم.

آزادی عمل و افکار حق هر انسانیه و توانایی تغییرش این اجازه رو به کسی نمیده که اون رو تغییر بده.

کاربرد‌های شناخت روان زن

برای ادامه حتما ویدیو پایین رو تماشا کنید.

 در قسمت قبلی شرایط رشد متفاوت رو با هم‌دیگه بررسی کردیم. دیدیم که ما مردها نسبت‌ به زنان در شرایط متفاوتی رشد می‌کنیم و این شرایط متفاوت باعث می‌شه که پیش‌فرض‌های متفاوتی در درون ذهن‌مون داشته باشیم. به‌خاطر اون پیش‌فرض‌های متفاوت رفتارهای متفاوتی رو هم از خودمون بروز میدیم.

رفتارهای هیجانی و رفتارهای منطقی رو بررسی کرده‌ایم. متوجه شدیم که رفتارهای هیجانی نسبت‌به رفتارهای منطقی برای ما از اهمیت بیشتری برخوردارند. البته این به این معنی نیستش که رفتارهای منطقی فاقد اهمیت اند.

بررسی کردیم که رفتارهای ما در پیش‌از رابطه و در درون رابط متفاوت هستند و در این بخش فقط می‌خوایم روی مسائل کاربرد محور بعد از شناخت روان زنان تمرکز کنیم.

میل جنسی در ذهن زن

میل جنسی در روان زنان

بارزترین نکته‌ای که درمورد مسائل رابطه جنسی مطرحه اینه که نارضایتی‌ها درهمه جای دنیا و نه تنها در ایران بسیار بالاست. آمار کشورهای غربی رو نگاه بکنیم. (چون‌که در ایران آمار رسمی منتشر نمی‌شه.)

در کشور های غربی مثل فرانسه و انگلیس و هلند آمریکا اکثریت زنان از روابط جنسی که تجربه می‌کنند ناراضی هستند. مثل سایر مسائل در مورد رابطه عاطفی و روانی، دو جنس زن و مرد رشد متفاوتی رو تجربه می‌کنند.

مردها عموماً تجربیات جنسی شون رو زودتر تجربه می‌کنند چون بلوغ جنسی و میل جنسی شون زودتر فعال می‌شه و جامعه حساسیت کمتری روی رفتارهای جنسی مردان نسبت‌به زنان دارد.

منتهی فراموش نکنید که میل جنسی در زنان هم هست. یعنی همون‌طور که ما مردها میل جنسی داریم زنان هم میل جنسی دارند و از رابطه جنسی هم لذت می‌برن. منتها مقداری رشدشون دیرتر از ما اتفاق می‌افتد.

در این‌جا تحقیقات علمی انجام نشده و طبق تجربیات شهودی خودم می‌گم که زنان از سن ۲۳ به بعد با رابطه جنسی را راحت‌تر اند و همون رشدی که ما مردها از حدود سن ۱۴ تا ۱۷ تجربه می‌کنیم اونایی که بعد از ما تجربه می‌کنن.

مرد‌های ۱۸ تا ۲۳ ساله بخوانند!

مشکلی که توی مردهای حدود ۱۸ تا ۲۳ زیاد می‌بینم اینه که میگن در برقراری رابطه با زنانی که بلوغ رفتاری و تجربه جنسی خوبی داشتن مشکلی ندارم ولی زنان جوان‌تر به این خاطر که رشد روانی شون در زمینه رابطه جنسی کامل نشده و هنوز یه سری تعارضات درونی رو دارند در تصمیم گیریشون قطعیت ندارن.

نمی‌دونند  “رابطه جنسی با من چقدر مهمه؟ چه تأثیری داره؟ چقدر احتمال حامله شدنم هست؟ چقدر باید نگران باشم؟” به‌خاطر این تعارضات درونی راحت وارد رابطه نمی‌شوند ولی در گذر زمان زنانی که این تعارض را حل کرده‌اند راحت‌تر وارد رابطه می‌شن.

لطفا دقت کنید از بیرون نمی‌شه دیدگاه و ذهن زن نسبت ‌به رابطه جنسی را قضاوت کرد. شاید دیدگاه عوامانه این باشه افرادی که پول‌دار ترند یا سطح اجتماعی بالاتری دارند راحت‌تر هم رابطه جنسی برقرار می‌کنند.

انگار رابطه جنسی داشتن شبیه یه مدل روشن‌فکری و باحال بودن تبدیل شده. تجربیات من هم‌چنین چیزی رو نشون ندادن. به‌طور مثال زنانی رو دیدم از طبقه بالای اجتماع و طرفدار مهمون اومدن که رو حجابشان سخت‌گیری نداشتند ولی روی رابطه جنسی‌شون چرا و بالعکس.

 درصورتی‌که نمی‌دونید رابطه‌ی جنسی رو چجوری شروع کنید و اون رو چه‌جوری به رابطه عاطفی تان اضافه کنید(برای دوستانی که با مراحل میستری متد آشنا هستند یعنی مرحله S یا اغوا) حتما از لینک زیر آموزش هنر اغوا رو به صورت رایگان تماشا کنید چونکه با قطعیت میگم کارتون رو خیلی راحت تر می‌کنه.

دوستان صمیمی دختر

رفیق‌های صمیمی دختر

قطعاً هر دختری یک الی چهار دوست صمیمی و نزدیک داره و حرف اون‌ها براش مهمه. اون‌ها همه اطلاعات رو با هم‌دیگه به اشتراک می‌ذارن. از اولین پیام و همه جزییات پسری که باهاش سر قرار میرن در دسترس دوستان صمیمیشون هست. هروقت هم که در چیزی شک می‌کنند اولین کارشون اینه که نظر دوست صمیمی رو میپرسند چون‌که دنبال تأیید اجتماعی می‌گردند.

 همه ما آدم‌ها دوست داریم که حرف درستی رو بزنیم. یکی از راه‌های اثبات درست بودن حرفمون اینه که دنبال تأیید اجتماعی می‌ریم. دنبال این می‌گردیم که یک نفر دیگر هم باشه که حرف ما رو تأیید کنه. مثلاً وقتی با یک بحث‌مون شد می‌ریم پیش یه نفر سوم و می‌گیم «مگر غیر از این هم هست که حق با من است؟»

 مستقل از اینکه نفر سوم چی بگه درست و غلط عوض نمی‌شه. ولی اون دختر بیشتر از درست بودن دنبال تأیید اجتماعیه. تو ذهن خودش دنبال جواب درسته ولی تأیید اجتماعی از درست بودن راهکار و جوابی که بهش می‌رسه واسش مهم تره.

لطفاً فراموش نکنید اینه که اون دوست صمیمی چندین ساله که تو زندگی اون دختر هست. پسر هرچقدر هم پسر خوب و گزینه مناسبی برای رابطه باشه احتمالا دو هفته الی یک ماهه که وارد زندگی اون دختر شده و واضحه که حرف دوست صمیمی دختر واسش اهمیت بیشتری داره.

لطفاً با رفیق صمیمی دختر دشمنی و مخالفتی نکنید. چون فراموش نکنید تأیید اون فرد رو جهت برقراری رابطه عاطفی با دختران مورد نظرتون نیاز دارید.

اثر  کمال همنشین رو جدی بگیرید

حتما قبل از ورود به رابطه دختر مورد نظرتون رو براساس رفقاش قضاوت بکنید. اگر می‌بینید که چهار نفر از رفیقای اون دختر کسانی‌اند که خیلی راحت تعدد رابطه دارند مواد مخدر مصرف می‌کنند مقادیر بسیار زیادی الکل مصرف می‌کنن خیلی بعیده که اون دختر هم نفر پنجم اون جمع پنج‌نفره نباشد.

بنده موافق قضاوت کردن نیستم. ولی یکی از معیارهای خوب برای این‌که تشخیص بدید یه نفر چه الگوی رفتاری داره اینه که ببینید اطرافیانش و نزدیکانش چه مدل آدم‌هایی هستن. چون این یه واقعیته که رفتارها به‌هم دیگه سرایت می‌کنه شما تو جمع چهار تا آدم چاق بودی نفر پنجم خودت میشی.

علاقه به پسران بد

علاقه به پسرهای بد در روان زن

علاقه به پسران بد رو عموماً از زبون مردها به این شکل می‌شنویم: «بد زمونه ای شده، دخترا لاشی پسند شدن و دیگه پسرای خوب رو نمیخوان!»

آیا واقعاً دخترا لاشی پسند شدن؟ ذهن زنان و روان اون‌ها وافعا اون‌ها رو به سمت مرد‌های لاشی سوق میده؟ برای‌اینکه بهتر بررسی کنیم باید به ریشه‌ی رفتارهای هیجانی دختر در روان زنان نگاه کنیم.

همه‌ی ما آدم‌ها کلیه رفتارها رو به یکی از این دو علت دوری از درد یا کسب لذت انجام می‌دیم. پسری که زیادی خوبه در ذهن خودش می‌گه: «من  برای اینکه تجربه لذت‌بخشی برای دختر خلق می‌کنم براش گل می‌خرم، می‌رسونمش، واسش کار می‌کنم، کلی قربون صدقه‌اش می‌رم و بهتر از اون پسری که بهش محل سگ نمی‌ذاره، توهین و اذیتشان می‌کنه میشم و بعدشم دختر ازم خوشش میاد.»

 این پسر در دیدگاه خودش تجربه خوبی رو خلق می‌کنه ولی در واقعیت دختر دنبال همچین چیزی نیست.

مثل این‌که شما تشریف ببرید رستوران. بهترین شیشلیک اون رستوران رو سفارش بدید. اونام یه فیله مینیون با بهترین پخت ممکن برات بیارن. اون فیله مینیون فوق‌العاده‌ست دیزاین اش فوق‌العاده است اما شما خوشحال می‌شید؟ احتمالا نه چون چیزی نیستش که سفارش دادید.

نکته‌ای که درمورد تجربه‌ای که ما برای دختر خلق می‌کنیم همینه، اون تجربه از دیدگاه دختر باید لذت‌بخش باشه و پسرایی که زیادی خوبن برای دختر حوصله سر بر هستن.

دوباره تاکید می‌کنم ذهن زنان رو بشناسید!

دختر توی ذهنش میگه:«خب اینم یه پسر خوب دیگه‌ست، قربون صدقه مون می‌ره، یه‌کم حرف می‌زنیم، هیچ کار جدیدی هم بلد نیست. نمیتونه منو بخندونه و یه کمی هم ترسو و خجالتیه پس ارزش وقت گذاشتن نداره.»

خصیصه و رفتار ‌های منفی پسرهای بد مثل لاشی بودن و اذیت کردن‌شون نیست که جذابه و برای روان زنان خوشاینده بلکه اعتمادبه‌نفس بالایی دارند، از دختر نمی‌ترسن و با شوخ‌طبعی دختر رو می‌خندونن و مردونگی بالایی دارند. این‌هاست که برای دختر جذابه.

 درصورتی‌که نمی‌دونید اعتمادبه‌نفس در ارتباطات با زنان چیه؟ شوخ‌طبعی در ارتباطات مردانه چه تفاوتی در ارتباطات با زنان داره و این‌که مردگونگی رو چطور بروز بدید در سریال وینگمن مفصلاً به‌صورت رایگان در خدمتتون هستیم.

سریال وینگمن رو دیدی؟

شما هم معتقدید سازگاری رفتار در روان زن نیست؟

سازگاری رفتاری

چیزی که پسرها رو گیج می‌کنه اینه که دخترا یه حرفی می‌زنن و یه کار دیگه‌ای می‌کنن. برای‌اینکه بفهمیم چرا حرف دخترا با کارشون نمی‌خونه بیاییم به‌علت کارها و انگیزشون در روان زن نگاه کنیم.

 شما به دختر پیام می‌دید، استوری شو ریپلای می‌کنید و یکی دو تا پیام رد و بدل می‌شه. بعدش دختر دیگه جوابتو نمیده، یا آنلاینه جواب نمیده یا سین می‌زنه و جواب نمی‌ده و درهرصورت مکالمه ادامه پیدا نمی‌کنه. بیاییم به ریشه رفتارهای ما انسان‌ها برگردیم. رفتارهای ما انسان‌ها دوتا هدف رو دنبال می‌کنن: «کسب لذت و دوری از درد.»

شما توی اینستاگرام یا توییتر یا تلگرام پیام دادید، توی خیابون سراغش رفتی و خواستید ازش شماره بگیرید یا هر محیط دیگه ای رو برای برقراری ارتباط انتخاب کردید.

دختر باید کاری که اون لحظه انجام می‌داد رو ول کنه و بررسی کنه شما باهاش چه کاری دارید.

دختر اون لحظه که تو اینستاگرام داره با رفیقاش چت می‌کنه. تو اکسپلور می‌چرخه. استوری رو می‌بینه. توی توییتر داره توییت های دیگران رو می‌خونه می‌خنده. برای‌اینکه پیام شما رو جواب بده ارتباط با شما باید بیشتر از اون اکسپلور و ارتباط با پسرای دیگه بهش خوش بگذره.

هی نگو اصل بده!

 اکثریت پسرها سراغ دختر میرن و میگن: «سلام اهل کجایی؟ چند سالته؟ تو چقدر خوشگلی! به به آشپزیت چقدر خوبه! وای موهات چقدر قشنگه! چه جذاب! چقدر شاخ جواب نمی‌دی و این مزخرفات.» که برای دختر حال بهم زنه.

 طبق اصول روان زنان شما برای‌اینکه کاری کنید دختر در ارتباط با شما بیشتر از سایر گزینه هاش لذت ببره ترکیبی از شوخ‌طبعی درست، زبون بازی درست و بدون هول بازی همراه با بروز سایر ویژگی های جذابیت رو نیاز دارید.

هر کدوم از این‌ها رو نداشته باشید دختر در ناخودآگاهش اصلاً نمی‌تونه بهش فکر کنه که ارتباط با این پسره حال نمیده. بلکه می‌بینه چت کردن با رفیقم و دیدن ویدیو های یوتیوب لذتبخش تره.

سر قرار نیومدن دختر

مثال دیگه‌اش مسئله‌ قرار اومدنه. با دختری حدود ۱ هفته چت می‌کنید و میگید که بیا بریم سر قرار و دختره نمیاد.

برای‌اینکه دختر با شما سر قرار بیاد باید ۳ الی۴ ساعت از زندگیش رو صرف کنه. دختر می‌بینه که «من با این پسره برم، فعلاً که فرقی با بقیه پسرا نداره و حس خاصی هم بهش ندارم. بیرونم برم اصلاً معلوم نیست چی میشه، خوش می‌گذره یا بد می‌گذره. خب چرا برم؟ پس نمی‌رم!» و این‌جوریه که اون دختره بیرون نمیاد.

بعضی وقت‌ها مستقیم می‌گن که نمیان، بعضی وقت‌ها قرار رو می‌چینن ولی روز قبل، شب قبلش یا صبحش کنسل می‌کنن.

در نقطه مقابل یه پسر دیگه‌ای ۱ هفته چت کرده ولی چون در طی این مدت  تصویر رو در روان دختر ساخته که من آدمی هستم که خوش گذروندن رو بلدم، برای سایر زنان جذابم، یک مقداری اتصال عمیق برقرار شده و شناخت بهتری صورت‌گرفته خود دختر مشتاقه که این آدم از نزدیک ببیند. حتی خودش پیشنهاد بیرون رفتن رو مطرح می‌کنه.

به این نکته در خصوص روان زنان دقت کنید. هر وقت دیدید که دختر یه حرفی می‌زنه یه کار دیگه می‌کنه جوابش خیلی ساده است: انگیزه اون کار رو نداره. راهکارهای این چالش به طور مفصل در آموزش قرار اول در اختیارتون قرار دادم.

خطاهای شناختی ذهن زن

خطای شناختی به زبان ساده اینه که همه‌ی ما یه اطلاعات رو دریافت می‌کنیم ولی براساس این‌که به کدوم قسمت از این اطلاعات بیشتر توجه می‌کنیم و چه تجربیاتی در گذشته‌مون داریم اون اطلاعات رو به شکل متفاوتی تفسیر می‌کنیم.

 دختری که نسبت‌ به میانگین جامعه خیلی خوشگله ولی چون‌که در درون خودش فکر می‌کنه که زیبایی کافی رو نداره احساس می‌کنه که بقیه پسرها هم تمایلی ندارند باهاش وارد رابطه بشوند. و این اساس روان اون زن رو تشکیل میده. به این خاطر حتی پسری هم به سراغش میاد دیگه شانس ادامه دادن رو به پسر نمی‌ده یا مثلاً طبق تجربیات قبلیش می‌گه من از یک دسته خاص پسرا خوشم نمیاد. می‌گه: «من از پسرای خرخون خوشم نمیاد، از پسرهای ریشو خوشم نمیاد. از پسرای اصفهانی خوشم نمیاد و موارد مشابه.»

خطای شناختی در روان زنان کلیدی‌ترین دلیلش یا یک خیال باطل یا تجربه‌ای از گذشته است. مثلاً فکر می‌کنن که «پسرهای زیر بیست و پنج سال خیانت کنن.»  واقعیت اینه که پسرهای زیر بیست و پنج سال احتمالا بالای ده سال پیش یه آرایشگر می‌رن. پس  این‌که یه بار یه نفر به تو خیانت کرد و یه بار دیدی یکی جایی خیانت می‌کنه به این معنی نیستش که خیانت کار هستن.

یک مثال جالب

دختر می‌گه: «من فقط می‌تونم با مردای پول‌دار وارد رابطه بشم.» دختری که این حرف رو می‌زنه نشون می‌ده که تجربه ارتباط با یک مردی که تجربه‌ای لذت‌بخش را بدون پول خلق کنه نداشته.

این خطاهای شناختی خودشون رو با اصطلاحی به اسم شت تست (shit test) نشون میدن. لینک پاسخ‌گویی به تست‌ها هم در این‌جا برای شما قرار گرفته و توانایی عبور از شیت تست‌ها برای موفقیت در برقراری عاطفی بسیار ضروریه.

اشتباه رایج اینه که مردها فکر می‌کنند باید پاسخ منطقی بدهند. مثلاً دختر می‌گه: «من از پسرای اصفهانی خوشم نمیاد یا از پسرایی که ویدیو گیم بازی می‌کنن خوشم نمیاد.»

اگه در جواب بگیم ویدیو گیم بازی کردن هیچ ربطی به کیفیت رفتاری اون پسر در جایگاه پارتنر نداره. یه نفر می‌تونه ویدیو گیم بازی بکنه یا نکنه و پارتنر خوبی باشه یا نباشه حرف خیلی منطقی زدیم. ولی فراموش نکنید که خطاهای شناختی در روان زن، هیجانی و تکانشی هستند. یعنی به قسمت هیجانی برمی‌گردند و گفت‌وگوی منطقی کمکی نمی‌کنه.

عدم آمادگی اون دختر برای ورود به رابطه

عدم آمادگی برای ورود به رابطه

بعضی وقتا می‌بینم پسری که از لحاظ مهارت خیلی خوبه و همه چیز رو هم عالی جلو میبره. ولی دختر سر قرار دوم نیومد.

فراموش نکنید همون‌طور که یه سری از مردها هستند که در درون خودشون احساس می‌کنند آمادگی برقراری رابطه عاطفی ندارند. روان زنان باعث میشه یکسری زنان هم باشند که به دلایل مختلفی مثل عدم خودشناسی کافی، شرایط اجتماعی‌شون، چالش‌های خانوادگی‌شون یا شرایط کاری‌شون آمادگی ورود به رابطه عاطفی رو نداشته باشند.

 طبق تجربه می‌گم ۹۰% مواقعی که زنان فکر می‌کنند آمادگی ورود به رابطه عاطفی را ندارند به‌خاطر اینه که دچار یک خطای شناختی شدند. فراموش نکنید که همه زندگی افراد رابطه‌ی عاطفی‌شون نیست و وقتی یک دختر آمادگی ورود به رابطه عاطفی رو نداره و هنوز یقین پیدا نکرده که جایگاه زندگی عاطفیش کجاست شما هر کاری هم بکنید اون دختر با شما وارد رابطه‌ی عاطفی نمی‌شه.

واقعاً دم‌تون گرم که قسمت دوم آموزش روان زنان رو هم تموم کردید.

اطلاعات وب‌سایت ما نشون میده و کم‌تر از ۲% افراد تا این‌جا رو می‌خونن. و وقتی به شما تا این‌جا جلو اومدید نشون دادید که از اون ۹۸% درصد دیگه‌ای که تا این صفحه اومده بودند ولی به این‌جا نرسیدن جلوتر هستید و لیاقتش رو دارید که پیشرفت کنید.

شما آموزش روان زن رو که دیدید یه سری قسمت‌ها براتون مفید بود. قطعاً یه سری قسمتشو براتون مفید نبود. براساس این‌که چه نیازهایی دارید (و الان فهمیدید که روی چه قسمت‌هایی باید بیشتر کار کنید) تشریف ببرید و روی اون موضوعات کار کنید. هر موضوعی هم که شما لازم دارید و آموزش روان زنی که بررسی کردیم و آموزش‌های رایگان و بسیار مفصلی توی این وب‌سایت قرار داره.

ضرب العجل پله صفر فرا رسید. یاد بگیرش تا نپریده!

3 دیدگاه برای “روان زن، کابوس کسانی که درست نشناختند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد