هول بازی چیست و چگونه هول نباشیم؟

guy-gives-girl-gift-simp-guy

در فاز جذب که یکی از ۳ مرحله اصلی برای روش مخ‌ زنی محسوب میشه رایج‌ترین و بهترین راه برای شکست خوردن در مسیر مخ زنی اینه که هول بازی دربیاریم. ولی هول بازی دقیقا چیه و چجوری در دسته پسرهای هول قرار نگیریم تا بتونیم با دختری که میخوایم وارد رابطه بشیم؟

هول بازی چیست؟

طبق لغتنامه هَوَل به شخصی میگویند که برای داشتن ارتباط با جنس مخالف دست به هرکاری می‌زند حتی اگر آن کار باعث بی اّیرویی و خفت و خاری شود.

مرد هول(haval)، توی کف، آویزون یا … به مردهایی گفته میشه که موقع برقراری ارتباط با دختر توجهی بیشتر از مقداری که با آشنایی متناسبه رو بروز میدن. احتمالا از این جمله چیزی متوجه نشدین پس بیاین با یه مثال بررسی کنیم.

سارا یه دختره که زندگی خودشو داره. یهو یه پسری که سارا اصلا نمی شناسه از راه می‌رسه و برای اینکه مخشو بزنه میگه “ازت خوشم میاد.” یا “دوستت دارم” یا “محو زیباییت شدم”. وقتی سارا جوابشو نمیده این پسر ناراحت میشه و میگه:” چرا جوابمو نمیدی؟”. برای سارا این پسر اصلا جذاب نیست چون پسرای زیادی قبل از اون پسر اومدن و همین حرفا رو زدن.

اینکه چشمای دختر چقدر قشنگه، چقدر خوشگله، یا اینکه یه پسری دوستش داره واسش هیچ اهمیتی نداره چونکه ۱۰۰ بار این‌ها رو شنیده. همه این‌ها مثال‌هایی از هول بازی هستن و دختر صرفا حالش از شنیدن اینا به هم میخوره. اصلا هم مهم نیست که چقدر این جملات قشنگ یا سرشار از احساس باشن. تمایزی ایجاد نمی‌کنن و سارا هم هیچ علاقه ای به شنیدن این‌ها نداره و حالش به هم میخوره.

در نقطه مقابل این پسر، ما یه پسر دیگه رو داریم که با دختر میگه و میخنده. از سایر زنانی که نزدیکش هستن مثل مادر یا خواهرش حمایت می‌کنه و سایر زنان هم میخوان باهاش باشن. آدم شوخ طبعیه و مثل بقیه مردها بچه بازی درنمیاره. از همه مهم‌تر اینکه اصلا دنبال سریع جلو بردن رابطه نیست بلکه صرفا دنبال آشنا شدن و ارزیابی دختره.

با هرکسی صرفا بخاطر دختر بودنش وارد رابطه نمیشه بلکه استانداردهایی برای خودش داره. این پسر آروم آروم و زیرپوستی به صورت غیرمستقیم با دختر وارد رابطه میشه. یجوری که آخرش وقتی دختر به این مسیر نگاه می‌کنه از خودش میپرسه:”ما اصلا کی با هم رل زدیم؟ این علاقه و احساس کی بوجود اومد؟”

funny-man-پسر شوخ‌طبع

هول بازی در نیاوردن یکی از ابزار های کلیدی بروز اعتماد بنفسه که یکی از ۷ ویژگی جذابیت محسوب میشه. پس دیگه برای ورود به رابطه عجله نکنین. دنبال سریع جلو رفتن نباشین و برای فعال شدن قسمت‌های مرتبط با مرحله جذب در مغز دختر زمان بذارین. روان زنان چیزی هست که نباید ازش غافل بشید و فکر کنید زن و مرد مشابه هم فکر می‌کنند.

۷ ویژگی جذابیت رو در کم تر از نیم ساعت یاد بگیرید

چگونه هول نباشیم؟

یکی از راهکارهای کلیدی بروز هول نبودن اینه که عزت نفس جنسی داشته باشین. عزت نفس جنسی یعنی اینکه “من میل جنسی دارم و از رابطه جنسی بدم نمیاد. ولی حد و حدودی دارم و با هرکسی سکس نمی‌کنم بلکه باید قبلش احساساتی هم شکل گرفته باشه. این احساساتم خیلی سریع و ساده به وجود نمیان.” نکته مهم در عزت نفس جنسی اینه که میل جنسیتونو انکار نکنین ولی قرار نیست درموردش ادعای زیادی هم بکنین یا به دختر اعلام عمومی بکنینش.

نکته مهم ۱: به هیچ عنوان درباره روابط قبلی خودتون و دختر نپرسین. اگر هم دختر پرسید بپیچونین.

نکته مهم ۲: اگر با دختر هماهنگی شخصیتی ندارین و به هم نمیخورین دلیل نمیشه که بهش توهین کنین. صرفا باهاش وارد رابطه نشین.

مثال:

دختر: تا حالا سکس داشتی؟

پسر: به اندازه کافی.

وقتی که می‌گیم مرد باید برای خودش استانداردهای داشته باشه به این معنی نیست که انتظارات عجیب و غریب وجود داشته باشه. فراموش نکنین که توی مرحله جذب (فازA یا attraction) هدف ما شناختن درونیات دختر نیست بلکه بروز جذابیت‌ها و خلق یه تجربه متمایزه. برای ارزیابی دختر می‌تونین از سوالات زیر استفاده کنین:

درس میخونی؟

کار میکنی؟

دولتی یا آزاد؟

درآمد داری؟

چطور سینگلی؟

زبانت چطوره؟

معدلت چنده؟

رتبه کنکورت چند شد؟

قدت چنده؟

قرمه سبزیت چطوره؟

رشتتو دوست داری؟

ورزش میکنی؟

سوالات ارزیابی نباید این‌ها باشند چون نشان‌دهنده هول بازی هستن:

 1. سوالات خواستگاری باشند
 2. عمیق باشند
 3. شخصی باشند
 4. کلیشه ای باشند
 5. جنسی باشند

راهکارهای بروز هول نبودن:

 1. داشتن عزت نفس جنسی
 2. هر روز پیام ندین
 3. روزی چندبار پیام ندین
 4. همیشه در دسترس نباشین. (زمان seen کردن)
 5. پرهیز از توضیح زیاد و تلاش برای قانع کردن.
 6. قطع کردن چت (مخصوصا در اوج)
 7. ابراز توجه متناسب
 8. زودتر از ۸ قرار اول روی رابطه دراز مدت حساب نکنید

مدل ابراز علاقه ۳ مرحله‌ای

این‌ها راهکارهایی برای هول نبودن و مقابله با هول بازی در فاز جذب هستن ولی حواستون باشه که هول بازی توی مرحله اتصال عمیق (فاز C یا connection) هم می‌تونه رخ بده و برای همینه که بعد از مرحله A میگیم که ابراز علاقه باید در ۳ مرحله رخ بده. وقتی وارد اتصال عمیق شدین قبل از اینکه وارد مرحله اغوا بشین لازمه که ۱۴ ساعت رو برای آشنایی‌ها و ایجاد احساسات در کنار ایجاد راحتی فیزیکی که براتون ضروریه بذارین. در ادامه با هم ۳ مرحله ابراز احساسات رو بررسی می‌کنیم:

۱. ابراز علاقه سطح ۱

در ابراز علاقه سطح ۱ از موضوعات اکتسابی که به هیچ عنوان جنبه جنسی ندارن همراه با زبون بازی تعریف می‌کنیم.

مثال موضوعات سطح ۱

شاغل بودن، درآمد داشتن، هنرمند بودن، آشپزی کردن، با سلیقه بودن، خوشتیپ بودن، ورزشکار بودن، خوش سفر بودن

مثال:

تعریف کردن از آشپزی دختر وینگمن فارسی
حقیقتا رفیقات حق دارن چاق بشن. منم مثل اونا یه رفیق داشتم که انقدر آشپزیش خوب بود چاق می‌شدم.(از آشپزی دختر تعریف کردیم)

 

clever-girl-هول نباشیم
خیلی باهوشی، اگه حیوون بودی دلفین می‌شدی (از باهوش بودن دختر تعریف کردیم)

 

athletic-woman-نمونه-هول-نبودن
مشخصه خیلی ورزش میکنی. ایشالا سال بعد قهرمانی المپیک (از ورزشکار بودن دختر تعریف کردیم)

بعد از اینکه ابراز علاقه‌های سطح ۱ رو انجام دادیم و دختر هم به ما ابراز علاقه سطح ۱ رو داد باید وارد ابراز علاقه سطح ۲ بشیم.

۲. ابراز علاقه سطح ۲

در موضوعات سطح ۲ خیلی مهمه که روی ویژگی های شخصیتی دختر که فقط هم مختص همون دختر هستن و حالت صمیمانه تری دارن دست بذاریم.

مثال موضوعات سطح ۲:

بامزه بودن، باحال بودن، جذاب بودن، خوش هیکل بودن، طرز فکر

نکته مهم: تا اواسط مرحله C یا همون اتصال عمیق ابراز توجه به زیبایی‌های ظاهری دختر هول بازی محسوب میشه و صرفا باعث میشه که دختر بخواد از ما فاصله بگیره.

مثال از ابراز علاقه سطح ۲:

sexy-woman-نمونه ابراز علاقه سطح ۲
خوشگله، همیشه اینقدر به طرز رو مخی جذابی؟ (از جذابیت های ظاهری دختر تعریف کردیم)

یکی از چیزایی که باعث میشه ازت خوشم بیاد اینه که مهم نیست آدم باهات کجا میره. مهم اینه که اونجا خوش میگذره.

نکته: اندکی توی ابراز علاقه نسبت به دختر عقب بودن میتونه کمک کننده باشه ولی حتما اصرار نکنین که دختر توی ابراز علاقه جلو باشه. وقتی دختر ابراز علاقه می‌کنه شما از اون نترسین و فرار نکنین. حواستونم باشه که ابراز علاقه از طرف دختر به این معنی نیست که می‌تونین مراحل رو بیخیال بشین و مستقیم بهش پیشنهاد بدین چونکه دیگه می‌دونین مستقیم پیشنهاد دادن به جز فعال شدن سپر ضد هول و شکست خوردن چیز دیگه ای براتون نداره.

مثال:

دختر: ازت خوشم میاد.

پسر: “مرسی، شنیدنش حس خوبی میده.” یا “منم فعلا ازت حس بدی نگرفتم.”

حالا که با هول بازی آشنا شدین، باید راهکارهای هول نبودن رو تمرین کنیم تا دختر از ما فاصله نگیره. بهتون تبریک میگم که این مقاله را کامل خوندید. همونطور که متوجه شدید دونستن مراحل رابطه برای پیش رفتن در مسیر رسیدن به دختر مورد علاقتون ضروریه. در کتاب میستری متد کاربردی این مراحل به طور کامل بررسی شدن.

فرصت را از دست ندهید و همین حالا میستری متد کاربردی را تهیه کنید!

می‌توانید این مقاله را از زیر دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

برای مشاهده و دریافت این محتوا ابتدا وارد اکانت کاربری خود شوید.

25 دیدگاه برای “هول بازی چیست و چگونه هول نباشیم؟

 1. محمد گفته:

  هول بودن واقعا بده. خیلی از پسرا تو ایران هولن حتی تو رفیقای خودم. خوشحالم که حداقل شما دارین سعی میکنین این مشکلو اصلاح کنین

  • Mr wingman گفته:

   متاسفانه درست میگید. بیش از ۹۰% پسرها در جامعه ما هول هستن و البته که تقصیری ندارن چون برای ارتباط درست با زنان و درک کردن دنیا و احساساتی که اونها تجربه میکنن آموزش ندیدن.

 2. احمد گفته:

  من از بیرون اصلا جلوه نمیدم که هول هستم
  نه ابراز علاقه مستقیم میکنم و نه تلاش دارم طرف همون اول باهام رل بزنه و نه تمایلی بروز میدم
  اما از درون هول هستم یعنی توی خیال خودم با دختره حرف میزنم و بهش میگم ای جووونم ای نفسم عزیزم فدات بشم
  این مشکلی داره؟
  چجوری اصلاح میشه؟

  • Mr wingman گفته:

   در واقعیت ما آدم‌ها تا حد زیادی نمی‌تونیم افکاری که توی ذهنمون جرقه میزنن رو کنترل کنیم. صرفا میتونیم جلوی رشد کردنشون و اینکه چقدر از توجهمون رو بهش اختصاص میدیم رو کنترل کنیم.
   مثلا من موقع صحبت کردن با یکی از دوستام یهو این به ذهنم میرسه که “میخوام محکم بزنم تو صورتش”. آیا این کارو میکنم؟ البته که نه!
   نکته مهم هم همینه که ما خیلی نمیتونیم ورودی افکارمون رو کنترل کنیم ولی کاری که ناشی از اون افکار هست تا حد زیادی دست ماست.
   برای اینکه شدت یه فکر رو توی ذهنت حذف کنی یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بقیه مرتکب میشن اینه که میگن “بهش فکر نکن”. این حرف مثل این میمونه که من بگم شما به پدر گرامیتون که با پیژامه و زیرپوش جلوی تلویزیون نشسته و داره چایی میخوره فکر نکنید. بنده تابحال پدر شما رو ندیده ام ولی شما همین الان به این تصویر فکر کردید و با تلاش برای فکر نکردن بهش صرفا دارید کار خودتونو سخت میکنید. برای اینکه شدت این افکار کمتر بشه باید اونها رو جایگزین کنید که توی قسمت ششم فصل اول سریال وینگمن با موضوع قیف دختر بازی مفصل توضیح دادیم.

  • Maziar گفته:

   همین که ظاهرتو حفظ میکنی قابل توجه هست و یه امتیاز هست.کتابهای روانشناسی کاریزماتیک کمک میکنه کلا به دخترا نزدیک نشو بزار با جذابیت مردانه ات بهت نزدیک بشند…

 3. وحید گفته:

  سلام چند وقته پیش تو یکه گروهی بودم ولی سکوت شدم اومدم پی وی دختر بهشون بگم منو آزاد کنن یهو دختره بهم فحش داد و هر چی از دهنش دراومد بهم گفت اصلا من حرفی راجع به رل اینچیزا ندیدم بهش گفتم زشته از این حرفا نزن دیدم باز داره ادمه میده دیگه بهش محل نزاشتم دیدم بلاکم کرد خلاصه اومدم تو گروه با دخترای دیگه چت کردم ولی باهاشون مهربون نبودم یهو دیدم دختره از نوع برخورد خشنی که با دخترای دیگه داشتم خوشش اومده بعد میگه من دوست دارم بهش گفتم باهاش قهرم چون فحش داده حتی بابت اون فحشا ازم عذر خواهی هم نکرد خودمو از دسترس خارج کردم بعد یک هفته اومدم دیدم خود به خود از بلاک آزادم کرده و پروفایل دختر غمگین گذاشته حالا واقعا نمیدونم بهش پیام بدم یا نه میترسم تو پی وی بهش پیام بدم بعد کار خراب بشه بنظرتون باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 4. علیرضا گفته:

  مطالبی که گفته شد باید تا حدی رعایت شود مثل اینکه میل جنسی وعاطفی خود رو با برچسب به صورت فضا سازی شده به دختر بگیم که ظاهرا هول و ناز بودن نشون میده ولی شوخ طبعی و حرف های ارزیابی کننده رو هم بهش بگیم و این باعث پیام های دختره میشه و حتی اگه بخوای اون رو برای برخی حالات مقصر بدونی سعی در آروم کردنت داره و توی پسران بد هم هول بودن هست(نشون میدن که تشنه جنسی و عاطفی هستن) ولی اعتماد به نفس دختر رو هم هدف قرار میدن.فضاسازی سلاح کاربردی دختران هست.

 5. وحید گفته:

  سلام به تازگی با دختری تو مجازی آشنا شدم و ازش در مورد وفاداری سوالال پرسیدم و همچنین سوالاتی در مورد پارتنر آیندش پرسیدم یهو گارد گرفت گفت این سوالا برای چیه گفتم برای اینکه بتونیم همدیگه را بشناسیم بنظر میشه ویژگی اخلاقیت نزدیکه جواباش ولی هنوز مونده یهو اخماشو کرد تو هم گفت نمیخوام ولی جواباش به موقع بود تاخیر تو پاسخ نداشت گفتم حالا عکس منو ببین بعد عکسمو براش فرستادم یهو به عکسم توهین کرد بعدش بلاکم کرد هدفش از این کار چی بوده؟

  عکسمم خیلی خوب بود حس میکنم از عمد توهین کرده

  لطفا راهنمایی کنید من واقعا نمیتونم بفهمم چی تو ذهنش بوده میخواسته امتحانم کنه؟ دلیل بلاک کردنش چی بوده؟

  و یه چیزی رو واقعا نمیفهمم از این ور مرتب جلو پسرا مانور میده و داد میرنن سبنگله از اونطرف وقتی یکی میاد باهاش آشنا بشه اینجوری برخورد میکنه؟

  راهنمایی کنید من باید چکار کنم؟

  اصلا از لحاظ روانی این دختر سالمه؟
  چرا اینجوری برخورد کرده؟

 6. هستی گفته:

  سلام وقت بخیر
  من یه چند وقتیه با یک اقا داخل مجازی اشنا شدم
  کلا ادم شوخ طبعی هستم و با همه سر شوخی رو باز میکنم
  بعد یه شب داخل پی وی گفت چشات از فلانی قشنگتره وفلان
  اولین پیامی که داخل پیوی داد درباره فلان حرف بود که پشت سرش زده بودن واینا
  این ادم پیام دادنش ادامه داشت تا یه شب داشتیم بادوستا شوخی میکردیم و اینا …
  که تو پیوی بهم گف هرزه=
  دعوا کردیم خلاصه
  اومد ازم معذرت خواست وگفت رفیقمی عزیزمی دوست نداشتم با فلانی انقدر صمیمی بشی=
  ماه ها گذشت و نوشته هاش بوی کراش میدادن
  ولی از اونطرف با همه ی دخترا گرم میگرفت و ازشون تعریف میکرد
  ولی تعریفایی که از من میکرد اکثرا داخل پیوی بود و جلوی جمع بیشتر تخریب میکرد ودعوا میکردیم
  حتی به یه دختری گفته بود دوست داری بیا پیویم=
  نمیدونم گیجم این ادم کیه چیه
  حتتی یه بار بهم گفت تو تاییدم کنی کافیه=
  بنظرتون این ادم هوله یا نه
  حس میکنم هوله

  • Mr wingman گفته:

   سلام
   ایشون هوله. به دلیل نشون دادن عدم توانایی کنترل رفتار هیجانی و عدم بلوغ رفتاری ادامه آشنایی با ایشون بی فایده است.
   موفق باشید🧡

   • رضا گفته:

    سلام من حدود یه ماه پیش برای حل مشکل یه خانم باهاش آشناشدم و از همون اول هول بودم و بدون طی کردن مراحل بارها سمتش رفتم و من و پس زد اما سر دور زدن و تفریح خاطرات خوبی داشتیم که اخیراً گفته تو هم مثل همه مردا فقط دنبال رابطه هستی و فعلا روابطمان سرد شده،می خواستم بپرسم میشه از نو شروع کرد و مراحل رو طی کرد؟

    • Mr wingman گفته:

     وقتی بخاطر اشتباهات رفتاری یه زن نسبت به شما احساس بدی پیدا میکنه بهترین کار اینه که به جای اصرار کردن و تلاش بیشتر یه مدت فاصله بگیرید و هیچ پیامی ندید، سپس از اول و ایندفعه به شیوه درست حرکت کنید.

 7. مجید احمدی گفته:

  نوشتین معنی هول طبق لغتنامه میشه ……..
  من دنبال لغتنامه میگردم که کلمه هَوَل را معنی کرده باشه. ممنون میشم اسم لغتنامه را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد