تو مثل داداشمی – چگونه از فرندزون دوری کنیم؟

فرندزون چیست - چگونه از داداشی دختر شدن جلوگیری کنیم

«تو مثل داداشمی!». این جمله یکی از دردناک‌ترین حرفایی هست که از یه دختر می‌تونی بشنوی. داداشی دختر شدن یا فرندزون طبق دیکشنری کمبریج به حالتی از دوستی گفته می‌شود که در آن یکی از دو طرف تمایل به برقراری رابطه رمانتیک یا جنسی دارد. برای آشنایی بیشتر با فرندزون همین حالا ویدیو زیر رو تماشا کنید.

همانطور که در انتهای ویدیو بررسی کردیم درصورتی که حرفه‌ای هستید، این آموزش دقیقا برای شما ساخته شده. ولی اگر مهارت های کافی را ندارید این آموزش احتمالا برای شما نتیجه ای که می‌خواهید را نخواهد داشت. بیاییم با هم بررسی کنیم که وقتی دختر به یه پسر میگه “تو مثل داداشمی” دقیقا چه معنی میده و جایگاه اون پسر در زندگی اون دختر کجاست. برای این کار باید با هم تفاوت بین میل جنسی و اتصال عمیق رو بررسی کنیم.

تو مثل داداشمی به زبان ساده

یه زن که براتون محترمه و دوستش دارید ولی میل جنسی بهش ندارید و نمیخواید که باهاش سکس داشته باشید رو تصور کنید. چه احساسی به این زن دارید؟ احتمالا از آشنایانتونه و درباره همدیگه چیزهایی رو می‌دونید. حتی شاید با هم صمیمی باشین و زمان زیادی رو هم بگذرونین ولی اصلا تمایلی به رابطه عاطفی و جنسی با اون زن ندارین. دیدگاه دخترها هم نسبت به برادرشون همینه.

وقتی هم دختر به اون پسر میگه ” تو مثل داداشمی” درواقع داره میگه که “ما همدیگه رو خوب میشناسیم و تو هم شخصیت خوبی داری ولی همراهی باهات اون هیجان، احساسات و تحریک میل جنسی که من از یه پارتنر می‌خوام رو نداره . به همین خاطر هم باهات وارد رابطه نمیشم.” لطفا دقت کنید که در اینجا منظور ما از تحریک جنسی بوجود آمدن میل جنسی از طریق روانیه. و به هیچ عنوان تحریک فیزیکی اندام های جنسی زن مد نظر ما نیست. حالا که احساسات دختر نسبت به پسر و جایگاه ذهنی اون پسر رو در دیدگاه دختر بررسی کردیم، بیایم ببینیم که چجوری میتونیم این جایگاه رو تغییر بدیم.

۳ روش از بین بردن فرندزون

 1. کم کردن توجه

کم کردن توجه به دختر برای جلوگیری از فرندزون وینگمن فارسی

یکی از قوانین کلیدی که شما در قبل از ورود به رابطه عاطفی با دختر موردنظرتون باید رعایت کنید تا شانس موفقیتتون و رسیدن به اون دختر رو افزایش بدید  قانون الاکلنگه.

قانون الاکلنگ: میزان توجه و صمیمیت بین دو طرف باید آروم آروم و به طرز متعادلی افزایش پیدا کنه. توجه یا صمیمیت زیاد اگر که فقط از طرف یکی از افراد بیاد باعث به هم خوردن این تعادل میشه.

وقتی دارین این متن رو می‌خونین با احتمال زیاد تجربه چت کردن با دختری رو داشتین که جواب پیام‌هاتون رو دیر، کوتاه و بدون صمیمیت میداده. در اون حالت تلاشی که شما برای ادامه ارتباط میکنین توجه زیاد محسوب میشه ولی اگه شما پیام میدید و دختر هم جواب میده و بعدش شما هم جواب میدید و از یه جایی به بعد شوخ طبعی شروع میشه و اون هم میخنده و با شما همراهی میکنه یعنی ارتباط اولیه داره متعادل جلو میره.

بسیار مهمه هرجایی که شما متوجه تبدیل شدن به داداشی دختر شدید در اسرع وقت میزان توجه و ارتباط رو کم کنید. اگه دارید روزی ۱ ساعت با دختر چت می‌کنید میزان پیامهاتون رو کم تر کنید. در صورتی که وارد گفت و گوی عمیق شدید دیگه ادامه ندین و به موضوعات ساده بپردازید. اگر یک یا دو قرار رفتین دیگه قرار رفتن رو ادامه ندین. با این کارها از «تو مثل داداشمی» فاصله می‌گیرید.

 1. تیکه انداختن

تیکه انداختن یا negging در جامعه ما بسیار اشتباه انجام میشه. عموما این تیکه‌ها از جملات ساده لوحانه و بعضا توهین آمیز شکل گرفتن. تیکه انداختن درست یه ابزار بسیار قویه که در لاس زنی کمک می‌کنه. به این دلیل که در جامعه ما هم به طرز بسیار اشتباهی انجام میشه، صرفا به این ختم میشه که دختر از پسر فاصله بگیره.

واضحه که تیکه انداختن شامل جملات نامناسبی از قبیل من شمارو میشناسم؟ اخه خیلی شبیه دوست دختر بعدی هستین.  خواهر اگه نمازتون دیر شده برسونمتون خانم پا نمیدی ؟ واسه رزمنده میخوام. و این جنس مزخرفات نیست.

در ویدیو زیر قسمتی از آموزش هک ناخوداگاه که در اون تیکه انداختن رو بررسی می‌کنیم رو براتون گذاشتم.

 1. تحریک حسادت

تحریک حسادت دختر برای جلوگیری از تو مثل داداشمی وینگمن فارسی

اجازه بدید از همین الان یه چیز قطعی رو براتون مشخص کنم. زنان بسیار حسودن و حتی اگه از یه مرد خوششون نیاد کافیه یا ببینن یه دختر دیگه از اون مرد خوشش اومده تا اونها هم از اون مرد خوششون بیاد. در این مرحله هم ما می‌خوایم از این ویژگی به نفع خودمون استفاده کنیم.

در تحریک حسادت اولا حواستون باشه که به هیچ عنوان اشاره ای به اندام‌های جنسی و جنبه سکسی قضیه نکنید و همچنین هم به دختر اشاره نکنید. اون رو به هیچ عنوان با سوژه ای که با استفاده از اون داریم حسادتش رو تحریک میکنیم مقایسه نکنید. دقت کنید که الان زمان تعریف کردن از دختر و افزایش اعتماد به نفسش نیست بلکه نوبت تحریک کردن حسادتشه. تحریک حسادت به دو مدل مستقیم و غیرمستقیم انجام میشه. برای رهایی از «تو مثل داداشمی» تحریک حسادت مستقیم به مراتب موثرتره!

 • تحریک حسادت مستقیم

بسیار شیوه ای قدرتمنده و اگه درست انجامش بدین اگه قبلا اشتباهات زیادی مرتکب نشده باشین و دختر از شما بدش نیاد تقریبا غیرممکنه که بعد از تحریک شدن حسادتش به شما مثل قبل نگاه کنه. برای این کار شما سراغ دختر مورد نظرتون میرین و به یه دختر دیگه که حتما هم با دختر موردنظر شما تفاوت ظاهری زیادی داره یه توجه غیرمستقیم نشون میدین. در اینجا نیازه که دختر مورد نظر شما اون دختر دیگه رو هم بشناسه.

مثال:

فرض کنیم شما میخواید سراغ دختری به اسم نرگس برید. نرگس یه دختر لاغر، پوست سفید، موهای مشکی صاف و قد بلنده. شما و نرگس یه همکلاسی دیگه به اسم پریسا دارین که یه دختر با پوست تیره، موهای فر و هیکل یکمی تو پره. در اینجا اگه شما به نرگس بگید که ” پریسا چقدر لاغر شده! پاهاش خیلی خوب شدن” درگیری ذهنی کافی برای جابجایی تصویر ذهنی قبلی (تو مثل داداشمی) رو ایجاد کردین.

حالت خیلی بهترش اینه که شما دوستان دختر عادی هم داشته باشین و یه برنامه بیرون رفتن با اونها رو بچینین. وقتی هم بیرون رفتین به دوستان عادیتون بیشتر از اون دختر توجه نشون بدین. واضحه که قرار نیست با اون دوستان عادیتون لاس بزنین یا لمس نامناسب و صمیمیت زیادی داشته باشین. فقط بیشتر بخندین و حرف بزنین. اینکه اون دختر ببینه شما دوستان دختر عادی دارین اولا نشون دهنده اینه که آدم چندش آوری نیستین و دوما سایر زنان هم از همراهی با شما بدشون نمیاد. اون توجه بیشتر هم به دوستانتون به این ختم میشه که حسادتش تحریک بشه که برای خروج از فرندزون همینو میخوایم.

 • تحریک حسادت غیرمستقیم

در تحریک حسادت غیرمستقیم ما از یه مدل یا بازیگر خارجی مشهور (که یاداوری میکنم، ظاهرش با ظاهر دختر مورد نظر ما فرق داره) استفاده می‌کنیم.

مثال:

دختر مورد نظر شما چشمهای سبز داره. واضحه که هممون می‌دونیم چشمهای رنگی مثل سبز و آبی قشنگن و در جامعه ما هم خیلی نادرن. در اینجا تعریف کردن از رنگ چشم‌های اون دختر هیچ کمکی به ما نمی‌کنه چونکه صدنفر قبل از ما این کار رو کردن و صد نفر هم بعد از ما این کار رو خواهند کرد. در اینجا توجه به چشم عسلی یا قهوه ای برای ما مفید هست. شما عکس یه بازیگر که سایر ویژگی های ظاهریش (و در اینجا برای ما رنگ چشمش) متفاوت با اون دختره رو براش می‌فرستین و بعد از اون ویژگی ظاهری تعریف می‌کنین. با اینکار احتمال داداشی دختر شدن خیلی پایین میاد.

نکات تحریک حسادت برای فرار از فرندزون

اشاره به اندام جنسی زنانه برای تحریک حسادت ممنوع وینگمن فارسی
به اندام جنسی زنانه برای تحریک حسادت اشاره نکنید!
 1. به هیچ عنوان به اندام های جنسی دختر مورد نظرتون و سوژه ای که داریم باهاش حسادت دختر رو تحریک می‌کنیم اشاره نکنین. دقت کنید توی مثال های بالا هم ما هیچ اشاره ای به سینه یا باسن هیچ دختری نکردیم.
 2. اگه دختر واکنش داد و نظر شما رو پرسید ازش تعریف نکنین. اینکه بهش بگین “البته مال تو بهتره” و این جنس عبارت‌ها همه تلاشی که تا این مرحله کردین رو از بین میبره.
 3. وقتی تحریک حسادت انجام دادین، منتظر دیدن واکنش دختر و ادامه دادن بحث نمونین. موضوع رو عوض کنین و خیلی عادی برخورد کنین. انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده و یه صحبت خیلی ساده داشتین.
 4. تحریک حسادت مستقیم از غیرمستقیم سخت تره ولی برای فرار از فرندزون خیلی بهتر جواب میده.
 5. اگه ذهنیت دختر توی مراحل کم کردن توجه یا تیکه انداختن تغییر کرد نیازی به تحریک حسادت نیست و شما می‌تونید ادامه بدین. احتمال اینکه دوباره «تو مثل داداشمی» براتون اتفاق بیافته بسیار پایینه.

از کجا بدونیم ذهنیت قبلی دختر درباره ما دیگه وجود نداره و داداشی دختر نیستیم و از فرندزون خارج شدیم؟

بارزترین نشونه اینه که دختر تلاش میکنه که ارتباط رو ادامه بده و جلو ببره. اگه شما توجه رو کم کردین و تیکه هم انداختین. ولی دیدین که دختر همچنان تمایلی نداره که ارتباط رو ادامه بده و سرد برخورد میکنه. یعنی نوبت این رسیده که تحریک حسادت رو شروع کنین.

حواستون باشه که با انجام دادن این مراحل و شکستن فرندزون و اینکه دختر یکمی ارتباطش رو با شما افزایش داده و باهاش دارین صمیمی میشین به این معنی نیست که باهاش وارد رابطه عاطفی شدین! بلکه یعنی دیگه صرفا داداشی دختر نیستین (از «تو مثل داداشمی» جلوگیری کردین) و الان باید از مرحله A2 شروع کنین. اگه نمیدونین A2 چیه و با مراحل قبل از ورود به رابطه عاطفی با زنان آشنا نیستین روی این نوشته کلیک کنین.

همین الان با مراحل رابطه آشنا شو

همونطور که در ویدیو اول این آموزش اشاره کردم بعد از مرحله جذب و ورود به اتصال عمیق شما باید همزمان راحتی فیزیکی رو ایجاد کنید و بدون راحتی فیزیکی دوباره تبدیل به داداشی دختر میشید.

تصور اشتباهی که بخاطر فیلم‌های تینیجری درباره راحتی فیزیکی وجود داره اینه که دو نفر با هم میرن سر قرار و وقتی به جفتشون خوش میگذره آخرش پسره یهویی دختره رو میبوسه. در واقعیت این کار شما تعرض جنسیه و شانس موفقیت خیلی بالایی برای برخورد خوب دختر بعد از این کار ندارید. راحتی فیزیکی برای ایجاد میل جنسی در ذهن دختر ضروریه و بدون اون شانسی برای تبدیل شدن به پارتنر دختر وجود نداره. به همین خاطر هم لطفا آموزش هنر اغوا رو با لمس کردن این متن ببینید.

آموزش حرفه‌ای هنر اغوا رو همین الان تهیه کن!

حتما برای خروج یا جلوگیری از فرندزون مواردی که گفتم رو تمرین کنید. در صورتی که هر سوالی دارید یا قسمتی از این آموزش براتون نامفهوم بود میتونید در پایین همین صفحه از ما بپرسید و ما هم در اسرع وقت پاسخگو خواهیم بود.

4 دیدگاه برای “تو مثل داداشمی – چگونه از فرندزون دوری کنیم؟

 1. آریو گفته:

  دختر های سن بالا معقولانه تر رفتار میکنن و دیگه دنبال بدبوی نیستن
  ولی اگه یکی از اونها توی سن ۴۴ سال هر بار بگه تو دوست عزیزمی منظورش چیه؟
  ۱. فرند زون؟
  ۲. چون میدونه نیت به ازدواج ختم نمیشه رابطه را بکل جدی نمیگیره؟
  کدوم یکی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد