در قرار اول چیکار کنیم؟ صفر تا صد آنچه باید در خصوص دیت اول بدانید

قرار اول وینگمن فارسی

آشنا شدن و ورود به رابطه عاطفی با دختری که ازش خوشتون اومده مراحل مختلفی داره. یکی از اونا که حساسیت بالایی داره اولین قرار هستش که با دختر دارین. دلیل حساسیت بالای دیت اول اینه که اگه بد باشه احتمالا آخرین قرار میشه که با اون دختر تجربه خواهید کرد. حتما تجربه این رو دارین که از دختری خواستین باهاتون سر دیت بیاد و اونم نیومده. یا مستقیم رد کرده یا بهانه‌های مختلفی رو آورده. قرار اول، اولین باریه که دختر شما رو به‌عنوان یک شریک عاطفی و جنسی نگاه می‌کنه. ممکنه که شما با یه دختری از محل کار، یا دانشگاه آشنا شدید، توی توییتر یا اینستاگرام یه مدتی دارید باهم دیگه چت می‌کنید و دختر بین شما و پسرهای دیگه تمایزی قائل شده. از شما یه‌کمی خوشش اومده حالا می‌خواد بیاد ببینه که واقعاً شما چطوری هستید.

اجازه بدید قبل از شروع معنی دیت رو بررسی کنیم. لازمه که در ایتدا معنی دیت رو بدانید. دیت یا Date گذاشتن با کسی به معنی قرار گذاشتن با شخصی با هدف ورود به رابطه عاطفی است. دیت معادل قرار و یکی از لفظ های پرکاربرد در زبان انگلیسی است که امروزه به زبان عامیانه ما هم وارد شده.

در این آموزش می‌خوایم با هم‌دیگه به‌طور مفصل و جامعی بررسی بکنیم که:

 • توی قرار اول باید دقیقاً چه کارهایی بکنیم؟
 • کجا بریم؟
 • چه‌قدر خرج کنیم؟
 • دیت اول چی بپوشیم؟
 • دنبال دختر بریم یا نریم؟
 • رفیق‌مون رو ببریم؟ دختر رفیقش رو بیاره چی‌کارا بکنیم؟
 • چیا بگیم؟
 • و کلی چیز دیگه!

چرا قرار اول انقدر مهمه؟

دلیل این‌که قرار اول یا دیت اول مهمه اینه که افراد وقتی با یه نفر ارتباط برقرار کنند یکسری فرضیات توی ذهن‌شون دارن و فرضیاتی که خودبه‌خود شکل می‌گیرند. این واقعیت ذهن ما انسان‌هاست که خودبه‌خود درمورد موضوعات مختلف فرض‌هایی می‌کنه و توی قرار اول دختر می‌آد ببینه که اون فرض‌ها چقدر درستن. و اگه شما واقعاً گزینه‌ی خوبی هستید به این قطعیت برسه که با شما وارد رابطه بشه.

این‌که شما دارید با دختر سر قرار می‌رید یه قسمت خوب دارد و یه قسمت بد. قسمت خوبش اینه که دختر از شما یه‌کمی حداقل خوشش اومده. دقت کنید که دخترهای مختلف با شرایط مختلف سر قرار میان. یه سری دخترا خیلی راحت میان: «صرفاً از صدای طرف خوشم اومده.»، «از قیافش خوشم اومد» یا «طرز نگاهش به دلم نشست.» و موارد مشابه. ولی اکثریت دخترها به یه چیزی بیشتر از اون عواملی که نام‌بردیم برای سر قرار اومدن نیاز دارن.

 قسمت بدش اینه که لطفاً حواستون باشه سر قرار اومدن به‌هیچ‌عنوان اتفاق بزرگ و خارق‌العاده‌ای نیست! یسری از پسرا فکر می‌کنن که خب من با این دختر دو ، سه هفته‌ست دارم چت می‌کنم الان دیگه با من بیاد سر دیت دیگه همه‌چی تمومه! نه این‌طور نیست. قرار اول صرفاً یکی از مراحلی که باید طی بشه و همون‌طور که مراحل قبل‌از قرار هست یه سری مراحل هم هست که بعد از قرار اول شما باید پیگیری بکنید تا بتونید با دختر مورد نظرتون وارد رابطه بشید.

 هدف ما در قرار اول چیه؟

هدف قرار اول یا دیت اول وینگمن فارسی

اکثریت قرارها تو جامعه ما به این ختم می‌شه که بعد از قرار اول دختر به این نتیجه می‌رسه که این پسر به درد رابطه نمی‌خوره. یه سری از پسرا هم یه‌کم آموزش یا تجربه بیشتری دارن. بعدش به این ختم می‌شه که پسر بدی نیست. ولی خیلی هم در دیدگاه دختر فرقی نکرد و مثل قبل قرار  می‌مونه.

هدف ما در قرار اول اینه که هر چقدر در دیدگاه اون دختر گزینه مناسبی بودیم بعد از قرار اول یک الی چند پله بهتر باشیم. با ویژگی‌های رفتاری‌ای که از خودمون نشون می‌دیم این کارو رو انجام خواهیم داد. قرار نیست هزینه زیاد یا رفتار خارج از عرفی در سر دیت یا قرار اول از خودمون نشون بدیم.

چطوری از این آموزش استفاده کنیم؟

 آموزش صفر تا صد قرار یا دیت اول که تقدیم شما عزیزان شده یک آموزش کاربرد محور است. یعنی مباحث تئوری خیلی زیاد توش بررسی نمی‌شه. مثلاً شما می‌بینید که توی این آموزش ما درمورد شوخ‌طبعی حرف می‌زنیم. ما درمورد استایل حرف خواهیم زد. درمورد اعتماد به ‌نفس و هول بازی حرف می‌زنیم.

هرجایی که شما می‌بینید یک سری مباحثی داره مطرح می‌شه که نمی‌دونید یعنی این‌که احتمالاً با تئوری‌های اون قسمت آشنایی ندارید. که هیچ اشکالی هم نداره چراکه تئوری‌های مورد نیاز شما رو همین‌جا می‌گیم. یا اینکه که از کدوم قسمت وبسایتمون باید تشریف ببرید و مشاهده کنید.

به این نکته مهم توجه کنید!

 شمایی که دارید این آموزش را می‌بینید دو حالت دارید.

 1.  یا همین فردا، پس فردا با دختر قراره برید سر قرار اول و وقت ندارید که این آموزش رو کامل ببینید. و دنبال این هستید که سریع چند تا نکته دم دستی گیرتون بیاد که حداقلی از قرار اول رو داشته باشید. (که به شخصه امیدوارم جزو این دسته نباشید ولی اگر هم هستید هیچ اشکالی نداره.) شما اگه زمان کافی ندارید که همه این آموزش رو ببینید فقط همین ویدیویی که الان دارید مشاهده می‌کنید رو ببینید. در کنارش ویدیو قسمت بعدی که اشتباهات متداول بررسی شدن هم تماشا کنید. اگر شما همین دوتا رو ببینید حداقل قابل‌قبولی از قرار اول رو خواهید داشت.
 2.  یا زمان کافی دارید و می‌تونید با یاد گرفتن این آموزش بهترین قرار و دیت اول ممکن رو تجربه کنید.

 

اگر می‌خواهید که یک قرار اول فوق‌العاده داشته باشید و این آموزش رو به‌صورت مفصل دنبال کنید کار بسیار عالی می‌کنید و بنده هم بسیار خوشحالم که این آموزش رو دارم برای شما می‌سازم.

نکته مهمی که برای شما عزیزانی که می‌خوان این آموزش رو به‌صورت مفصل دنبال کنیم اینه که حتماً حواس‌تون به شخصی‌سازی باشه. قطعاً همه نکاتی که در این آموزش می‌بینید به درد شما نخواهد خورد! چرا که هر فردی بسته به آموزش‌هایی که دیده و تجربیاتی که داره و گذشته‌ای که داره یه سری از رفتارها را از قبل داره و قطعاً آدمی نیستش که کلا آدم به‌دردنخوری باشه. ولی قطعاً یسری نکات دیگر در این آموزش هست که در دیت اول یا دیت‌های بعدی به درد شما می‌خوره.

 لطفاً یه کاغذ خودکار دستتون داشته باشید و در انتهای این آموزش باید حداقل ده تا نکته داشته باشید. این ده تا نکته مال هر کسی فرق می‌کنه. (حالا شاید یه سری نکات هم بین افراد مشترک باش ولی قسمت مهمش اینه که هر کسی باید نکته‌ای که به درد خودش می‌خوره رو از این آموزش ببره.) حالا که فهمیدیم از این آموزش چه‌جوری استفاده کنیم بیاییم اصول و قواعد کلی قرار اول رو با هم‌دیگه ببینیم. این نکات رو شما در تک‌تک مراحل قرار یا دیت اول لطفاً رعایت بکنید.

اصول و قواعد کلی قرار اول

 1. در مورد روابط گذشته‌ی خودتون و دختر حرف نزنید

 بچه‌ها این قضیه چه قبل‌از قرار اول چه در حین قرار و چه پس ‌از قرار رعایت کنید. صحبت درباره روابط گذشته هیچ فایده‌ای براتون نداره. برخی از یادگیرنده ها می‌پرسن ” اگه دختر قبل‌از من تو رابطه باشه چی؟ ” 

در واقعیت دختری که با شما سر قرار اومده  احتمالاً این‌طوری نبوده که گوشه اتاقش نشسته پای گوشی‌اش و منتظر که شما سوار بر اسب سفید بیاید توی زندگیش، فرش قرمز براتون پهن کنه! و بعدشم لی‌لی لی‌لی لی‌لی مبارک باشه! احتمالاً با پسرهای دیگری هم در رابطه بوده! صحبت کردن درمورد اون‌ها هیچ دستاوردی برای شما نداره.

 1. مسئله صمیمیت و احترام

فکر نکنید که صمیمیت با دختر مثل صمیمیت با دوستان پسر شماست. مثلاً شما با یه دوست صمیمی پسرش شوخی دستی داشته باشی. شاید فحش و بددهنی داشته باشید. ولی می‌دونید که با هم این صمیمیت را دارید و به هیچ جایی بر نمی‌خوره.

ازون طرف یکسری در ارتباط با دختر برای دیت اول در احترام گذاشتن زیاده روی می‌کنند. یعنی فقط میان میگن: «سلام خانم کمالی بسیار خوشحالم که امروز در خدمتتون هستم.» زیادی مودب و خشک و اتوکشیده نباشید و گفت‌وگوی عادی داشته باشید. گفت‌وگوی شما راحت باشه. ولی توهین و بددهنی هم نداشته باشه.

 1. در قرار اول کادو نخرید

در دیت اول کادو نخرید وینگمن فارسی
در قرار اول کادو نخرید!

در نمونه های افراطی و فاجعه می‌بینیم که پسری برای یک دختر در قرار اول یک گوشی آیفون گرانقیمت میخرد. برای قرار اول هر کادویی حتی گل هم زیاد است و خریدن کادو جایگاه‌های ارتباطی بین طرفین را به هم می‌زند.

 جایگاه در دیت یا قرار اول کجاست؟ جایگاهش اینه که سلام من از تو یه‌کمی خوشم اومد. توأم از من یه‌کمی خوشت اومده و  اومدیم همو بیشتر بررسی کنیم. ببینیم اگه از هم بیشتر خوش‌مون اومد چی می‌شه.

شما وقتی برای یه نفر کادو می‌خرید به این معنی نیست که ببینیم چی می‌شه. به این معنیه که من ازت خیلی خوشم اومد و این کار پویایی رابطه یا اصطلاحاً social dynamics شما رو بهم می‌ریزه.

 1. موبایل

 لطفاً سرتون تو گوشی نباشه. موبایل سایلنت و توی جیب باشه. مگر آن‌که تماس واقعاً مهمی داریم اونم وقتی‌که زنگ خورد، اول از دختر عذرخواهی می‌کنید. بعد می‌رید یه جای دیگه‌ای که دختر صدای صحبت شما رو نشنوه و نهایتاً هم یک دقیقه طولش می‌دید.

 1. الگوی رفتار مناسب در قرار اول

به‌هیچ‌عنوان رفتار افراطی (تو هرچیزی) نداشته باشید. ما با هم داریم توی یه جامعه زندگی می‌کنیم و از میانگین جامعه‌مون هم آگاهی داریم. یه فرد عادی جامعه با کت و شلوار سر قرار نمی‌ره. نرمال جامعه برای یه دیت پنج میلیون تومن خرج نمی‌کنه. نرم جامعه از ساعت هشت صبح تا شش عصر سر قرار نمیره. جامعه معمولی ناگهان وسط کافه داد نمی‌زنه. دعوا راه بندازه!

لطفاً از هر گونه رفتار افراطی دوری کنید. لطفاً اصول کلی رو رعایت ‌کنید و از اشتباهات متداول دیت اول که در قسمت بعدی میگم همگی حتماً حتماً دوری کنید.

اشتباهات متداول در قرار اول

 

در این قسمت قراره اشتباهات متداولی که سایر مردها در قرارشون مرتکب می‌شن رو با هم بررسی کنیم. کسانی که تغییر صد و هشتاد درجه  را از فروشگاه ما تهیه کردن یا پیج اینستاگرام ما رو دیده باشند یا مقالات مارو در همین وب‌سایت خونده باشند، متوجه می‌شن که بنده روی اشتباهات تأکید بسیار زیادی دارم. چرا؟ به این خاطر که شما با انجام ندادن اشتباهات از هشتاد درصد افراد جلوتر هستید و این چیز باارزشی است. شما هیچ کاری نمی‌کنید و وضعتون بهتر میشه!

این خیلی خوبه و باعث می‌شه که شما خیلی سریع رشد داشته باشید و به‌همین خاطر در این قسمت می‌خوام باهاتون اشتباهاتی که در قرار اول افراد مرتکب می‌شوند رو بررسی کنم.

 1. نا آگاهی به موقعیت ما در ارتباط با دختر

بزرگ‌ترین اشتباهی که افراد در دیت اول می‌کنن اینه که حواسشون نیست کجا هستن. وقتی می‌گم کجا هستین آدرس‌تون رو نمی‌پرسم. بلکه دارم می‌پرسم که در کدوم مرحله هستید.

بیایید فرض کنیم که داریم با هم یه غذایی مثل قرمه‌سبزی درست می‌کنیم. شما برنج رو با ترکیب سبزی و گوشت و لوبیا بعد از این‌که پخت هم می‌زنید. نه این‌که لوبیاها رو اول بریزید قاطی برنج و گوشتم جدا بپزه. و گوشت و لوبیاها رو بریزید. سبزی رو هم خام‌خام بریزید روی مواد قبلی. این غذا بی‌معنی می‌شه چون‌که مراحل اون کار درست انجام نشده. وگرنه مواد و کارها همون هستن. ارتباط با زن هم همینه. شما باید مراحل دستورالعمل تون رو درست جلو ببرید.

دستورالعمل ما کجاست ؟

دستورالعمل ما یه چیزی به اسم مدل ACS .مدل ACS که تا جایی‌که بنده تحقیق کردم کارآمدترین و بهترین مدل ارتباط با زنان است که در قسمت چهارم و پنجم فصل اول سریال وینگمن بررسی شد. شما این مدل رو که تسلط داشته باشید اون موقع است که می‌تونید در ارتباط با دختر بدونید “من الان چه هدفی دارم؟” دختری که شما دو روز باهاش چت کردید. یهو باهات میاد سر قرار با دختری که سه هفته باهاش چت کنیم تا بیاد سر قرار رفتارشان فرق دارد. طبیعتا رفتار شما باید فرق داشته باشه.

همین الان با مدل ACS آشنا شو!

برای اینکه شانس موفقیت ما در قرار اول بالا باشه بهتره حداقلی از آشنایی و راحتی رو با دختر جلو برده باشیم. برای اینکه احتمال اینکه دختر با ما سر قرار بیاد رو افزایش داده باشیم بهتره که مرحله A رو رد کرده باشیم. و در اوایل اتصال عمیق به دختر پیشنهاد سرقرار رفتن رو بدیم.

نشانه‌های عبور از مرحله جذب

وقتی می‌فهمیم مرحله جذب رو رد کردیم و بهتره در این مرحله پیشنهاد قرار یا دیت اول رو به دختر بدیم که از لیست نشانه های زیر ۸ مورد در رفتار های دختر به وجود بیاد و اون‌ها رو مشاهده کنیم:

 • حداقل ۵ سوال آشنایی پرسیده (کجا زندگی میکنی؟ شغلت چیه؟ چی میخونی؟ غذای مورد علاقت چیه؟ و سوالات مشابه)
 • به شوخی های ما حتی اگه بی مزه باشن می‌خنده.
 • وقتی توی مکالمه سکوتی پیش میاد واسه شکستنش پیش قدم میشه.
 • اگه تیکه ای میندازه حواسش هست به ما برنخوره.
 • اگه وسط چت میخواد جایی بره به ما میگه که برمیگرده و براش صبر کنیم.
 • خودش رو به ما توضیح میده.
 • حداقل ۵ بار از جذابیت‌هاش برای ما میگه. (به درسخون بودن، ورزشکار بودن، اهل مسافرت بودن، هنرمند بودن، تسلط بر آشپزی و موارد مشابه اشاره میکنه.)
 • اگه حالمون بده سعی میکنه مارو آروم کنه و بهمون دلداری بده
 • حداقل ۳ بار نظرات و دیدگاه های مارو تحسین می‌کنه.
 • خودش یک گفت و گوی صمیمی و نه کاری رو مطرح می‌کنه.
 • مستقیم میگه بیا آشنا بشیم.
 • از ما تعریف میکنه.
 • حداقل ۱ ایموجی توی هر ۳ تا پیامش هست.
 • برای ما مطلب طنز میفرسته.
 • اگه دیر جواب بدیم پاسخ میده.

ادامه نشانه‌های عبور از مرحله جذب

 • توی مباحثه با ما شرکت میکنه ولی دیگه توهینی نیست.
 • برای ما از خوابی که دیده تعریف میکنه.
 • از خاطرات تلخش برامون تعریف میکنه(حواسمون به فرندزون شدن باشه).
 • ویژگی های ظاهری و مادی مارو تحسین می‌کنه.
 • باقی موندن نشانه های قبلی.
 • تلاش میکنه بفهمید که از شما خوشش اومده و خودشو به ما نشون بده.
 • پاسخ های سرد و کوتاه و تک کلمه ای نمیده. یا اونم از ما سوال میپرسه یا توضیح مفصل میده.
 • خودش رو برای ما لوس می‌کنه.
 • مفصل لاس میزنه و توی زبون بازی همکاری می‌کنه.
 • از ما تعریف های سنگین میکنه و از حرف‌ها و کارای ما ابراز ذوق زدگی شدیدی می‌کنه‌.
 • شخصیت ما و نه ویژگی های ظاهری مونو تحسین می‌کنه. (تحسین ویژگی های ظاهری و مادی مال A2 عه)
 • گل رز یا قلب قرمز می‌فرسته.
 • به سوالات آشنایی جهت بیشتر آشنا شدن با ما ادامه میده.
 • وقتی کم حرف میشیم سعی میکنه ما رو به حرف بیاره.
 • وقتی شوخی جنسی میکنیم سرد نمیشه بلکه جوابمونو میده و همکاری می‌کنه.
 • وقتی بحث تموم میشه خودش بحث جدید رو شروع می‌کنه.
 • بدون اینکه ما بخوایم از خودش عکس خوشگل می‌فرسته.
 • برای حل مشکلی از ما کمک میخواد که برای حلش نیازی به ما نداره.
 • اگه تعامل ما باهاش سرده سعی میکنه ما رو بخندونه و شاد کنه.
 • راجع به ویژگی های ظاهری مثل رنگ لباس/لاک/فرم مو و و موارد مشابه از ما سوال میپرسه.
 • اگه ابراز مشکل و ناراحتی بکنیم با ما ابراز هم دردی می‌کنه.

نکته مهم در عبور از مرحله جذب

دقت کنید که این نشانه ها باید در ارتباط با دختر بوجود بیان و اگه به صورت پیشفرض در ارتباط با دختر هستن اونموقع در ۸ موردی که باید بوجود بیان محاسبه نمیشن!

به طور مثال دختری که همواره پیام‌های طنز زیادی برای همه ارسال میکنه دیگه شامل این موضوع نیست که ارسال پیام طنز نشانه توجه و علاقه ویژه به پسره. چونکه اون توجه رو به همه داره و طبق اون رفتار درباره اون دختر نمی‌تونیم بگیم که از اون پسر بیشتر از بقیه پسرها خوشش اومده. ولی دختری که در ابتدای آشنایی قلب سفید و زرد و نارنجی و بنفش یا هررنگ دیگه‌ای میفرسته و از یه جایی به بعد به قرمز تغییرش میده یعنی داره به اون پسر توجه ویژه ای می‌کنه.

 فراموش نکنیم که گذر زمان به معنی پیشرفت در مراحل آشنایی نیست. بلکه حتی می‌تونه باعث عقب برگشتن هم بشه. مثلا ممکنه که ۲ ماه توی همین مرحله گیر کرده باشیم و نتونیم این نشونه ها رو بگیریم که در اون صورت دختر رو از دست دادیم.

دختر چه وضعیتی دارد؟

 این‌که دختر مورد نظر شما از چه خانواده‌ای میاد و در چه شرایطی بزرگ شده؟! دختر گشاده رو یا دختر بسته؟ دختر جدی و سگ اخلاق یا دختری که خیلی راحت می‌گه می‌خنده؟

شما اگه دنبال این باشید که فرمون کلی برای همه دخترها بدید به‌احتمال خیلی زیاد روی یسری دخترها جواب می‌دهد. روی یسری دخترم جواب نمی‌ده. چرا که دخترا با هم‌دیگه فرق دارن همون‌طور که ما مردها با هم‌دیگه فرق داریم پس لطفاً مدل ACS رو یاد بگیرید و مطابق اون کار کنید.

برای آشنایی با نشانه ها و علائم علاقه دختر به پسر کلیک کنید

 1. مکان نامناسب

مکان مناسب برای قرار وینگمن فارسی

 مکان مناسب برای قرار کجاست؟ دیت اول کافی‌شاپ ببریم یا نبریم؟ بستگی دارد! به چی بستگی دارد؟ توی همین آموزش‌ قسمتی داریم اسم مکان مناسب اون‌جا مفصل بررسی کردیم که کجاها خوبه! 

یه سری گزینه‌ای مناسب دیگه‌ام وجود دارند. مثل کنسرت، تله‌کابین، پارک جنگلی یا کوهنوردی. واضحه که هر کدوم از این‌ها و سایر گزینه‌هایی که تو قسمت مکان مناسب با هم‌دیگه بررسی می‌کنیم بسته به شرایط شما و دختر داره. مثلاً شما اگر در شهر تبریز یا اردبیل یا کلا نواحی شمال غربی کشور زندگی می‌کنید و الان هم دی یا بهمن هستش احتمالاً کوهنوردی خیلی گزینه مناسبی نیست.

 درمورد مکان دیت اول حواس‌تون باشه که لطفاً نهایتا دو جا برید. خیلی میزان جابه‌جایی تون رو زیاد نکنید. مثلا فکر نکنید که سر قرار رفتید. نشستید کافی‌شاپ بهتون خوش گذشت. می‌رید قدم می‌زنید. یه باغ‌وحش هم می‌رین. یه شهربازی هم رفتن هم ایده خوبیه! اولاً که خیلی خسته‌کننده می‌شه. دوماً امکان این‌که بعداً تجربه جدیدی رو خلق کنین رو هم براتون سخت می‌کنه.

درمورد مکان لطفاً حواس‌تون باشه که هر جایی‌که می‌رید فضای مردانه نداشته باشه. به‌طور مثال قهوه خونه خیلی جای مناسبی نیست. یا اگر که شما طرف‌دار ویدیو گیم هستید و دخترم طرفدار ویدیو گیم هست گیم‌نت جای مناسبیه. منتها گیم نتی که اولاً دختران اجازه ورود داشته باشند و دوما خیلی هم فضای مردانه‌ای نداشته باشه.

 1. لمس نامناسب

متأسفانه ما چقدر زیاد می‌بینیم. مسئله تماس فیزیکی نامناسب در دیت اول و چقدر ما باید با دختر تماس فیزیکی داشته باشیم؟!

واضحه که به رفتار دختر برمی‌گرده. یه سری دخترها یه مقداری سخت‌گیرهستن. یسری دخترها یه مقداری راحت‌تر. ولی نکته‌ای که بسیار مهم است اینه که قرار اول جایی نیست که شما بخواهید با دختر وارد رابطه جنسی بشید و لمس جنسی داشته باشید. قرار نیستش که تو قرار اول از دختر لب بگیرید. یا که بیاد خونتون یا که برید خونه دختر.

تماس‌های فیزیکی مجاز کجاست؟

دقت کنید که وقتی می‌گم مجاز یعنی شما کم‌تر از این باشه اشکالی نداره. ولی از این دیگه بیشتر نشه. دست دادن، لمس فیزیکی مجاز گرفتن دور کمر موقع ورود. بچه‌ها دقت کنید دارم درمورد دور کمر حرف می‌زنم. نه گرفتن زیر کمر و نکته برای سیخونک زدن به پهلو هست. اینه که نهایتاً دو بار  سیخونک بزنید.

دقت کنید این سه‌تا لمسی که گفتیم یعنی دست دادن، گرفتن دور کمر موقع ورود و سیخونک زدن نهایت حد مجاز در قرار اول است. یعنی شما قطعا قرار نیست در دیت اول لپ دختر را بوس کنید و از این خبرها نیست و لطفاً اینکار رو نکنید! کم‌تر از این‌ها می‌خواید باشه اشکالی نداره.

 موقعیت نشستن

مکان مناسب نشستن در دیت اول وینگمن فارسی
کنار دختر بشینیم یا روبروش؟

شاید براتون عجیب به‌نظر برسد. ولی این‌که شما کجا می‌شینید در راحتی فیزیکی که بعداً به دردمان می‌خورد بسیار مهمه. درمورد موقعیت نشستن و همچنین در مورد تماس فیزیکی حواس‌تون باشه شما در یک مکان عمومی در کشوری که نسبت‌به اروپای غربی یا امریکای شمالی بسیار حساس‌تر و سختگیرتر است هستید. پس لطفاً فکر نکنید که دختر دیت اول قراره بیاد روی پای شما بشینه یا کار عجیبی قرار انجام بدید. شما قراره جوری بنشینید که میانگین جامعه می‌شینه!

حالا برای نشستن شما دو تا حالت دارید. یا روبه‌روی هم‌دیگه می‌نشینید یا کنار هم‌دیگه بشینید. کجا کدومو استفاده کنم؟  

موقعی که شما یک کمی با دختر آشنا شدید. هنوز شناخت عمیقی ندارید هنوز احساسات درگیر نشده‌اند. هنوز لمس فیزیکی خاصی نداشتید. در این حالت شما روبه‌روی هم‌دیگه می‌شینید. چون‌که اولاً قرار نیست خیلی به دختر نزدیک بشید و دوما ارتباط چشمی یا همون eye contact قوی رو شما باید برقرار کنید. ولی وقتی که قبل‌ از اینکه شما با دختر سر قرار برید اتصال عمیقی برقرار کردید احساسات بین‌تون به وجود اومده از هم‌دیگه خوشتون اومده. طبق مدل ACSاصطلاحاً می‌گیم وارد مرحله C2 شدید اون موقع می‌تونید کنار هم بشینید.

 1. زمان کافی

اشتباه بعدی که پسرها مرتکب می‌شن مدت زمان قراره. زمان قرار باید متعادل باشه و بین نیم‌ساعت الی دو ساعت زمان خوبیه. زیر نیم‌ساعت خیلی کمه. شما عملاً کار خاصی نمی‌تونید بکنید. بیشتر از دو ساعت هم خسته‌کننده می‌شه. پس حد استاندارد رو نگه‌دارید.

مهمه که شما مکان قرار رو هم بشناسید.  اگر شما قرار رو در جایی دارید می‌گذارید که تابه‌حال نرفتید (بالاخره این‌همه شهر بزرگ داریم. حتی شهرهای کوچیک هم قطعاً هم همه‌جا رو نمی‌شناسیم.) و نمی‌شناسید، لطفاً نیم‌ساعت قبل اون‌جا باشید تا شناخت اولیه‌ای داشته باشید. مثلاً شما یه مرکز خریدی که فوت کورت داره قرار گذاشتید و می‌رید یه نگاه به رستوران‌ها و فست فودها می‌اندازید که بدونید کدام غذای ایرانی، کدوم همبرگر و کدام دارای غذای  استیک می‌باشد.

حداقل ۷۲ ساعت فراموشت نشه!

وقتی‌ که دارید با دختر زمان قرار تنظیم می‌کنید زودتر از هفتاد و دو ساعت بعد نندازید. مثلاً امروز اگه شنبه است با دختر چت کردید. یه‌کم حرف زدید می‌بینید فضا خوبه پیشنهاد ندهید که بیا فردا ظهر بریم بیرون. فراموش نکنید که دیگران هم برای زندگی‌شون برنامه دارن و اگه شما خیلی زود برای دیت اول درخواست بدید احتمال زیاد رد می‌شه. اگه شنبه است، شما برای سه‌شنبه، چهارشنبه یا آخر هفته قرارتون رو تنظیم بکنید که احتمال موفقیت در پاسخ‌گویی بره بالا و به‌هیچ‌عنوان زمان قرار را جابجا نکنید. چون یکی از ویژگی‌هایی که شما به‌عنوان یک مرد دارای بلوغ رفتاری از خودتون بروز بدید اینه که من برنامه‌ریزی زمانی دارم.

اگر که دختر خواست برای دیت اول زمان قرار رو عوض کنه تا حداکثر دوبار اشکالی نداره. ولی اگه دختر بیش‌از یک‌بار زمان قرار رو عوض کرد احتمالاً اصلاً اون‌قدری بهم نزدیک نشدید که حاضر بشه با شما سر قرار بیاد. متأسفم که بهتون بگم ولی باید بیشتر باید روی اون دختر دختر کار بکنید. ولی اگر به هر دلیلی تا یه بار خواست عوض کنه یا حالا تا دو بار استثنائاً خواست عوض بکنه شما حداقل چهل و هشت ساعت فاصله می‌دید. یعنی برای سه‌شنبه انداختید دوشنبه شب دختر کنسل کرد شما زودتر از پنج شنبه رو قبول نکنید. چرا که شما واقعاً برای خودتون زندگی دارید. فراموش نکنید سر قرار رفتن با اون دختر مهم‌ترین نکته زندگی شما نیست.

 1. موضوع صحبت

 این‌که درمورد چه چیزی صحبت کنیم و چه‌جوری صحبت کنیم در انتهای این آموزش مفصل بررسی شده. اصلاً نگران نباشید! ولی حواس‌تون باشه که موضوعات مطرح شده در ویدیو برای صحبت کردن مناسب هستند یا نیستند. قرار اول جلسه خواستگاری نیست! قرار نیست بشینیم در مورد این صحبت کنیم که شما کی ازدواج می‌کنید. مهریه تون چقدره. چقدر آدم مذهبی هستید. برنامه‌تون برای آینده چیه. به این شکل قرار نیست صحبت بکنید، چراکه جلسه خواستگاری نیست.

شما می‌تونید در قرار اول اتصال عمیق رو جلو ببرید که کار خیلی خوبیه. منتها دقت کنید این‌که می‌گم اتصال عمیق به این معنی نیستش که ابراز احساسات بکنید. بگید دوستت دارم! عاشقتم! تو خیلی خوبی! و جملات مشابه رمانتیک؛ بلکه به این معنی که یک مقداری با هم‌دیگه صمیمی می‌شیم.

یکی از مهارت‌های مهم برای اینکه بتونید کاری کنید که به دختر خوش بگذره اینه که بتونید درست حرف بزنید. و به طرز خوشایندی چرت و پرت بگید. اینکه چه‌جوری این کارو بکنید اصلاً نگرانش نباشید. در انتهای همین آموزش یه موضوعی به اسم یخ‌شکن ها بررسی کردیم.

 1. ظاهر دختر

در مورد ظاهر دختر حرف نزنید وینگمن فارسی
در مورد ظاهر دختر حرف نزنید

لطفاً به‌هیچ‌عنوان در دیت اول در موردش حرف نزنید. می‌دونم پسرا میگن دختر چقدر خوشگله یا چه قسمتیش مشکل داره و اینکه می‌خوان بهش تیکه بندازن. ولی درمورد ظاهر دختر نظر ندید. چرا که تو قرار اول دختر هم استرس داره. وقتی‌ که دختر استرس داره راحت بهم می‌ریزه. شما نمی‌خواید که دختر استرس داشته باشه چون وقتی آدما استرس دارن نمی‌تونن خوش بگذرونن. پس شما نه از ظاهر دختر تعریف کنید چون هول بازیه نه به ظاهر دختر تیکه بندازین چون دستاوردی برای شما نداره.

درصورتی‌که شما زمان کافی ندارید که این آموزش رو ببینید هیچ اشکالی نداره. شما الان همین اشتباهات رو مرتکب نشید و اصول کلی که در آموزش قبلی بررسی کردیم و پیاده بکنید و قراری که خواهید داشت از اکثریت پسرهای جامعه ما بهتر خواهد بود. ولی اگه می‌خوای واقعاً نتیجه خوبی بگیرید لطفاً این آموزش رو تا انتها دنبال کنید.

لطفا ریلکس باشید!

 

می‌خوایم با هم‌دیگه در مورد یکی از بزرگ‌ترین دشمنان ما در تک‌تک مراحل ارتباط نه‌ فقط قرار اول به اسم استرس صحبت کنیم. همه ما تجربه استرس رو داشتیم. در زمان بچگی وقتی معلم، ناظم یا پدر و مادرمون خواستن بابت چیزی تنبیهمون ‌کنن. واضحه که هنوز هم استرس را تجربه می‌کنیم. وقتی‌که رئیسمون چیزی می‌گه. برای رسیدن به‌جایی دیرمون می‌شه یا وقتی‌که موقع ارتباط با دختر دست و پامون شروع می‌کنه لرزیدن.

یسری از اشتباهات هستن که افراد در شروع قرار مرتکب می‌شوند که باعث می‌شه استرس بگیرن. یکی از اشتباهات دیت اول اینه که فکر می‌کنند باید حتماً یک رفتار اتوکشیده و شق‌ورق و خیلی رسمی داشته باشن. یه لباس خیلی سنگین بپوشن و فکر کن اون جنس رفتار رو باید داشته باشند. یا به‌طرز غیرعادی و بسیار عجیبی رفتار خودشون رو فیک کنن. این رفتار‌ها به این ختم می‌شه که اشتباه کنن و ترس از اشتباه و باعث بشه استرس بگیرن.

این راهکار کاهش استرس نیست!

بهش فکر نکن و استرس نگیر راهکار کاهش استرس در دیت اول نیست وینگمن فارسی

قاعده کلی استرس اینه که شما بتونید آرامش درونی خودتون رو حفظ کنید و حفظ کردن آرامش درونی این‌طور نیست که بگید بهش فکر نکن. اگه بگم پدرتون رو که با یک پیژامه و رکابی کنارتون وایساده و توپ قرمزم دستش گرفته رو تصور نکنید. شما این تصویر رو تصور کردید. نکته که هست همینه. شما هر چه سعی کنید با یه فکر کلنجار برید رها کردنش سخت‌تر می‌شه. پس عوضش بیایید روی یه چیز دیگه تمرکز کنید. روی چه چیزی؟ رو همین که من الان باید چی‌کار بکنم. الان باید چی بگم. الان باید چه پاسخی بدهم.

لطفاً توی شبکه‌های اجتماعی عکس عادی‌ام داشته باشید. درسته در محیط آنلاین مثل اینستاگرام یا توییتر میگیم آقا حالا چند تا عکس درحال تفریح با لباس خوب و مدل موی خوب بذارید. ولی لطفا رنگ چشم رو با فتوشاپ عوض نکنید! یا واسه خودتون عضله نذارید. یا اگه موهاتون ریخته موهاتون رو بیشتر نکنید. و کار عجیب‌غریب دیگه نکنید. لطفاً عکستون یه مقداری شبیه خودتون باشه! چرا که هرکدوم از اینا رو انجام بدید بعداً استرس می‌گیرید که وای نکنه دختره بیاد من از نزدیک ببینه از من خوشش نیاد. وای نکنه که به‌خوبی عکس اینستاگرام هم نباشم. بعد بیخیالم بشه. لطفاً این کارها را نکنید.

واقعیت اینه که در نهایت عدم استرس ناشی از تجربه است و نکته‌ای که درمورد عدم استرس مهمه داشتن ارتباط نرم هستش. ارتباط نرم لازمه اش اعتماد به‌ نفسه می‌خواید اعتمادبه‌نفس تون بره. بالا قسمت ششم از فصل اول سریال وینگمن رو ببینید و شما باید اعتمادبه‌نفس رو در همه قسمت‌های ارتباط داشته باشید.

اعتماد به نفست رو بالا ببر و استرست رو کاهش بده!

ارتباط چشمی مناسب در قرار اول

ارتباط چشمی که در دیت اول دارید یک ارتباط چشمی عادی است. جوری به چشم های طرف مقابل خیره نشید که انگار چشم‌هاتون میخواد از حدقه دربیاد. در نقطه مقابل  مثل بچه های ترسو زمین رو نگاه نمی‌کنید. یا سرتون توی گوشی نیست و در و دیوار و هم نگاه نمی‌کنید. ارتباط چشمی خیلی راحت دارید و خیلی عادی پلک می‌زنید.

زبان بدن در دیت اول

راحت باشه. زبان بدن راحت به معنی ولو شدن نیست. صرفاً به این معنی که استرس ندارید. دستاتونو نکردید تو جیبتون. دست به سینه ننشستین. و به طرز راحتی دستتون رو دستگیره صندلی قرار دادید. اگه میخواید بببنید که زبان بدن درست چه شکلیه می‌تونید از آموزش زیر استفاده کنید.

کلیک کن و زبان بدن درست رو یاد بگیر!

درمورد گفت‌وگو هم همین اصول صدق میکنه. خیلی عادی حرف می‌زنید. مثلا می‌بینید پسره با یه دختر دیگه حرف می‌زنه. یهو برمی‌گرده می‌گه “نه ببین حرفی که زدم منظورم این بود و نه این!” در این حالت دختر متوجه میشه  که پسر استرس داره و ترسیده.

اعتماد به‌ نفس در لباس شما باید باشه. با فرض این‌که شما یک استایل عادی دارید و در لباس‌تون راحتید. میانگین جامعه چند روزه سال کت و شلوار می‌پوشه؟ کم‌تر از شش روز که عملا یعنی هر دوماه یه بار! کت شلوار لباس اکثریت جامعه نیست و به‌همین خاطر کت و شلوار خیلی رسمی برای قرار گزینه مناسبی نیست.

در این قسمت از آموزش قرار اول بطور خلاصه بررسی کردیم که یه سری نکات ساده را رعایت کنیم تا استرس ما در قرار حداقل بشه. دقت کنید که استرس هیچ‌وقت صفر نمی‌شه و کاملا از بین نمیره. مخصوصاً وقتی‌که اوایلش الزاماً یه مقداری استرس رو داریم. ولی همین که شما انتظار این استرس رو دارید باعث می‌شه که در پذیرشش بهتون استرسی وارد نشه و روی رفتار شما تأثیر نذاره. اینجوریه که می‌تونید نتیجه‌ی بهتری بگیرید.

فداکار نباشید!

 

بخوام دقیق‌تر توضیح بدهم و زبون سادش می‌شه هول بازی درنیارید. هول بازی یعنی ابراز توجهی بیشتر از میزان متناسب رابطه. لطفا به کلیدواژه متناسب دقت کنید. به زبون خودمون یعنی همون تو کف بودن و دیگه هر کسی می‌دونه تو کف بودن بهترین راه برای شکست خوردن در ارتباط با دختر مورد نظرشه.

توی قرار اول جایگاه دختر و پسر کجاست؟

در دیت اول جایگاه دختر و پسر این‌جوریه که من یک کمی ازت خوشم اومده می‌خوام باهات آشنا شم تا بیشتر ازت خوشم بیاد. شاید هم ازت خوشم نیاد. دقت کنید برای یک مرد جذاب سر قرار رفتن هیچ اتفاق بزرگی نیست. شما وقتی با دختر سر قرار می‌رید باهاش تو رابطه نیستید. یعنی قرار نیست کارهایی که برای پارتنرتون انجام می‌دید برای دختری که دفعه اول باهاش می‌رید سر قرار انجام بدید.

متاسفانه برخی از افراد هم در نقطه مقابل زیاده روی می‌کنن. یعنی با طرف تو رابطه میرن و یک‌سری کاری که تو رابطه باید بکنه رو نمی‌کنه. اون یه آموزش دیگه است.

کاری که الان داریم یه چیز دیگه. پس لطفاً حواس‌تون باشه دختری که تازه سر قرار اول می‌بینینش پارتنر شما نیست. پس یه سری کارها که برای پارتنر تون می‌کنین رو این‌جا نباید بکنید. اگه بکنید می‌شه هول بازی.

این‌ها ویژگی های جذابیت نیستند!

 چه چیزی مرد را برای یک زن خواستنی می‌کنه؟ جواب دم دستی جامعه چیه؟

 • هیکل خوب
 • تحصیلات بالا
 • پول‌دار بودن
 • ماشین خوب و کلاس بالا

اینو در واقعیت می‌بینیم که این‌طوری نیست و همه ما مردها رو می‌شناسیم که این‌ها رو ندارند و در ارتباط با زنان موافق هستن. و مردانی هستند که اینا رو دارن و در ارتباطات با زنان موفق نیستند. ویژگی‌های رفتاری عامل کلیدی در ارتباط با زنانه.

بلکه این‌ها ویژگی های جذابیت هستند!

ویژگی رفتاری چیه؟

 • شوخ‌طبعی
 • مردونگی
 • زبون بازی
 • اعتماد به ‌نفس

همه این موارد در فصل‌های مختلف سریال وینگمن و مقالات سایت مفصل بررسی شدند. شما می‌تونید هرکدوم رو که می‌خواید اون‌جا ببینید.

یعنی میگی پول نداشته باشی مهم نیست؟!

توانایی مالی بخواهیم یا نخواهیم در ارتباطات با زنان تأثیر دارد. کلیدی نیست. در واقعیت با فرض این‌که واقعاً بحث احساسات در رابطه درست مطرح باشه اون کسی که ویژگی‌های رفتاری بالاتری داری شانس بالاتری هم برای ساختن رابطه عاطفی دارد. تا اون مرد که حداقل ویژگی‌های رفتاری رو نداره ولی توان مالی بالاتری داره.

مثال رایج شما خیلی زیاد می‌بینید. سلبریتی ها چه در جامعه ما، چه در هالیوود که جزو پولدارترین‌های جامعه خودشون هستن. با این‌حال می‌بینیم که نرخ طلاق و روابط شکست‌خورده داخلشون بسیار زیاده.

چجوری سر قرار اول بریم؟!

چجوری سر قرار اول بریم وینگمن فارسی

جنبه‌ای از پول که تو قرار یا دیت اول مطرح می‌شه موضوع ماشین و پول خرج کردن هست. پول خرج کردن رو توی یه سرفصل مفصل توی این آموزش دادیم ولی این‌جا درمورد مسئله ماشین می‌خوام باهاتون صحبت کنم.

مسئله حمل‌ونقل در قرار اول خیلی ساده است. مگر یه سری استثنائاتی که در ادامه بررسی می‌کنیم. حالا اگر شما ماشین نداشته باشید. (خیلی طبیعیه منم چند سال اول دانشگاه ماشین نداشتم. هیچ ایرادی نداره.) که خودتون با اسنپ می‌رید. برای دختر اسنپ نگیرید! شاید فکر می‌کنید کار خیلی حمایت‌گرانه و مردونگی بالایی دارد درحالیکه اینگونه نیست.

اگه ماشین دارم برم دنبالش؟

حالت دیگر اینه که شما ماشین دارید. البته ماشینی که داری دو حالت دارد. یا خوب هست یا خوب نیست. دقت کنید منظور ما از ماشین خوب ماشینی هست که از میانگین جامعه یه ذره بالاتر باشه. وقتی می‌گیم ماشین خوب منظورمون مازراتی و بی‌ام‌و نیست. دویست و هفت الان ماشین خوبیه. دویست و شش پنج شش سال کار کرده‌، تر و تمیز ماشین خوبیه.

اگه ماشین‌تون خوب نیست ترجیحاً بازم با همون اسنپ برید ولی ماشینتون از میانگین جامعه بالاتره اشکال نداره.

اگه دختر به ماشین ما تیکه انداخت چیکار کنیم؟

مثلاً ماشینی که داری ماشین بدی نیست. مثلاً سانتافه یکمی قدیمی داری و نسبت‌ به میانگین جامعه ماشین خوبیه. کسی هیچ حرفی توهین نداره یا تویوتا یاریس ماشین خوبیه. فقط یه کمی قدیمیه. ولی نسبت‌ به میانگین جامعه ماشین خوبیه. دختر تیکه انداخت گفت بابا شما از اینا سوار می‌شی؟ یا مثلا یادش بخیر از همین ماشینا بیست سال پیش اومده بود.

اگه دختر تیکه انداخت شما لطفاً اعتمادبه‌نفس تون رو از دست ندید. فرض کنید که یه دختر یهو جلو همه تو خیابون به شما میگه که  “اسکول رو نگاه کن چشاش قرمز نیست!”

واکنش شما چیه؟ بهتون برمی‌خوره و تعجب می‌کنید. یعنی چی چشاش قرمز نیست؟ در واقع این مسئله اصلاً براتون مهم نیست که چشتون قرمزرنگی نباشه. خب وقتی براتون مهم نیست اون تیکه‌ها روی شما اصلاً اثری نداره. اعتماد به ‌نفس را از دست نمی‌دید. درمورد ماشین هم تیکه انداخت شما اصلا برات مهم نیست. و تازه با یه‌کم شوخ‌طبعی هم ردش کنید.

مثال: حالا فعلاً قرعه‌کشی ایران‌خودرو ثبت‌نام کردم منتظرم اسمم دربیاد هر وقت اسمم دراومد می‌رم با اون ماشین تو اسنپ کار می‌کنم. یه پولی دستم بیاد. اون پولم که دستم اومد این ماشینمو می‌فروشم. می‌رم قرمزرنگ شو می‌خرم.

متوجه جواب شدید که این پاسخ غیرمستقیم میگه من ماشینمو دوست دارم. یا ماشین خوبی هم هست و فضا رو هم تلخ نکردید. و اعتمادبه‌نفس تون رو هم از دست ندادید. تا وقتی شما این چارچوب رو در دیت اول را حفظ کنید همه‌چیز عالی خواهد بود.

کی دنبال دختر بریم؟

کی دنبال دختر بریم وینگمن فارسی

 1. بعضی وقتا هستش که خیلی وقته با دختر دارید چت می‌کنید. با دختر یه ماهه دارید چت می‌کنید. فرض کنید با دختر ویدیوکال داشتید. دو سه شب تا صبح بیدار بودید. اتصال عمیق و احساسات هم یک حداقلی ازش درگیر شده. در این مواقع اشکال نداره دنبال دختر برید. دختری که ممکنه قرار دوم باشه یا بعضی وقتا اون دختر تو حلقه‌ی اجتماعی شماست. و اون‌قدر توی تایم ناهار و بعد از کار با هم‌دیگه حرف زدید و چرت و پرت گفتید که به شناخت عمیق حاصل شده. عملاً اون اثر قرار اول توی همون زمان‌هایی که با هم گذروندید طی شده. در این‌جور مواقع شما اشکال نداره دنبال دختری برید.
 2. موقعیت دوم وقتیه که دنبال ازدواج سنتی هستید. هرچند که به‌خاطر عواقب ازدواج سنتی بنده به‌هیچ‌عنوان موافق نیستم. در دهه چهل، پنجاه، شصت و هفتاد زمان‌هایی بود که ما ازدواج سنتی زیاد داشتیم. نتیجه‌اش رو هم در نرخ طلاق و رضایت از زندگی زوجین الان داریم تو جامعه‌مون می‌بینیم. پس بنده به شخصه طرفدارش نیستم. ولی به هر دلیل شما به‌خاطر شرایط فرهنگی یا خانوادگیتون دنبال ازدواج سنتی رفتید اشکال نداره. بعد از اینکه جلسه خواستگاری رو رفتید و خانواده‌ها با هم آشنا شدند دوباره همون اثر قرار اول رخ داد و وقتی اون اثر قرار اول رخ داد شما عملاً انگار دارین می‌رید دنبال قرار دوم. اتفاقا این به نفع شماست و بهتره که دنبال دختر هم برید.
 3.  حالت سوم حالتیه که دختر درخواست حمایتگری می‌کنه. مثلاً من اومدم خونه رفیقم یا اومدم یه جایی که آشنا نیستم. محله‌ی خوبی هم نیست. یه‌کم می‌ترسم و لطفاً بیا دنبالم. که از این‌جا بریم سر قرار متوجه شدیم موقعی که دختر درخواست حمایتگری مستقیم می‌کنه اشکالی نداره.

تاخیر و به موقع رسیدن سر قرار اول

 رفتیم سر قرار و طرف مقابل دیر کرد. زنگ بزنیم فحش بدیم؟ جمع کنیم بریم؟ چی‌کار کنیم؟

 واقعیت اینه که به‌طرف مقابل شما بستگی دارد. شما رسیدید سر قرار. طرف مقابل تأخیر داشت. حالا این تأخیر بعضی وقتا کمه بعضی وقت زیاده. مثلاً سر قرار اومده بعد طرف مقابل شما به هر دلیلی ترافیک بوده، لباس پوشیدنش بیشتر طول کشید، اسنپ گیرش نیومده، تو دانشگاه استاد بیشتر نگه داشت و حدود یک ربع یا بیست دقیقه تأخیر داشت. یه ربع بیست دقیقه اتفاق وحشتناکی نیست. خود ما هم قطعاً برامون پیش اومده. که یه جایی خواستیم بریم ده دقیقه یه ربع بیست دقیقه تأخیر داشتیم. می‌شه صبر کرد و این اتفاق طبیعیه.

یه موقع هستش که تأخیر طرف مقابل برای دیت اول زیاده. مثلاً نیم‌ساعت گذشت به شما زنگ می‌زنه یا شما بهش زنگ می‌زنید و این‌جا به رویکرد طرف مقابل شما بستگی دارد. شما زنگ می‌زنید نیم‌ساعت گذشت. انتظار دارید عذرخواهی می‌کنه می‌گه شرمنده ببخشید و پس‌از بیست دقیقه دیگه میرسم.

مثلاً در شهری مثل نیشابور یک ساعت زمان زیادیه. بسته به شخص طرف مقابل دارد. در طرف مقابل این‌قدر احترام رو برای شما قائل می‌شه که عذرخواهی می‌کنه یا خودش زنگ می‌زنه زودتر اطلاع می‌ده. که آقا من قراره تأخیر داشته باشم و خب اشکال نداره اون‌جا به‌نظر بنده. براساس برنامه زمانی تون چون طرف مقابل شما احترام رو حفظ کرده و رفتار معقولی هم داشته شاید ایده‌ی بدی نباشه که صبر کنید.

باید یه جایی بیخیالش بشی!

ولی یه موقعی طرف مقابل شما تأخیر زیادی داشته تازه طلب‌کارم هست. و تعارفی هم نداره. طلبکارانه می‌گه خب حالا چی شده دیگه؟! یه ساعت دیگه وایسا.  در این‌جور مواقع شاید ایده‌ی بدی نباشه بی‌خیال اون دختر بشید. این‌جور مواقع که این حرفو می‌زنم یه عده صداشون درمیاد یعنی چی بیخیالش بشیم مستر وینگمن. من از این دختر خوشم میاد!

واقعیت اینه که اکثریت مواقع پسر از دخترا خوش‌شون نمیاد. از تصوری که از اون دختر دارند خوش‌شون میاد. فراموش نکنید هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده. شما درباره اون دختر چندان چیزی نمی‌شناسید. و هنوز هیچی نشده تو دیت اول این فرد داره نشون می‌ده که احترام برای زمان شما قائل نیست. و این آدم براساس میانگین جامعه بی‌شعور محسوب میشه. پس شاید ایده‌ی بدی نباشه که بی‌خیال این آدم بشید و جمع کنید برید.

یک  اشتباه احمقانه و خنده‌دار که من می‌بینم یک سری پسرم مرتکب می‌شن اینه که دختر دیر کرده. بعد برمی‌گردن می‌گن نه اشکال نداره شما تاج سری! من اصلا لیاقت شما رو ندارم! لطفاً شما اعتماد به‌ نفس تون رو حفظ کنید و دنبال خودزنی کردن نباشید.

رسوندن دختر

خب شما سر قرار رسیدید. دختر هم رسید همه‌چیز اوکیه. وقتی‌که قرار تموم شد شما سعیتون بر این باشه که دختر رو برسونید. و خیلی راحت این رو بیان کنیده که: “خب بیا بریم برسونمت” دخترها در اکثر مواقع موافقت می‌کنن چون چیز عادیه. اگر دختر مخالفت کرد و تعارف کرد که با شما نیاد. تعارف رو تا دو بار بیشتر ادامه ندید.

– بیا برسونمت.

+ نه مرسی زحمتتون میشه.

– زحمت نیستش دیگه ماشین هست الان که خلوته می‌رسونمت.

 + نه آخه نمی‌خوام مزاحمتون بشم.

– مزاحمتی نیست اشکالی هم ندارد در خدمت شما هستیم با هم حرف می‌زنیم بد نمیگذره.

 برای دیت اول تا دو بارادامه میدیم ولی اگه بعد دو بار دیدید دختر بازم نمیاد اصرار نکنید. دلایل زیادی می‌تونه وجود داشته باشد. دلیلش می‌تونه این باشه که دختر خونه‌شون محله سطح پایینی هست. و این مسئله رو اعتماد به ‌نفس تأثیر داره.

دلایل مخالفت دختر با رسوندنش بعد از دیت اول

سه دلیل مخالفت دختر با رسوندنش بعد از قرار یا دیت اول وینگمن فارسی

 1. بنده به شخصه هیچ‌وقت آدم‌ها را بسته به محل سکونت قضاوت نکردم. ولی بخوایم یا نخوایم جامعه قضاوت می‌کنه. و دیگران در یه جایی دختر رو قضاوت کردند و به‌خاطر قضاوت دیگران و حرف‌هایی که قبلا به دختره زده‌اند احساس بدی داره. و دختر برای پیشگیری از مسئله نمی‌خواد شما الان بفهمید که خونش محله سطح پایینی است.
 2. دلیل دوم می‌تونه این باشه که ساختار فرهنگی این شهر یا ساختار فرهنگی اون محل خاص باشه. اینکه آشنا تو اون محله زیاده. دختر نمی‌خواد که با یه پسری توی ماشین دیده بشه. و شهرهای ما برخی محلات هنوز این جنس فرهنگ رو دارند.
 3. دلیل سوم اینه که دختر هنوز از شما می‌ترسه و اون‌قدر به شما اعتماد نکرده.

ما چه‌جوری بفهمیم دختر به کدوم دلیل نیومد؟

واقعیت اینه که نمی‌تونیم بفهمیم. برای ما هم فرقی نمی‌کند. ما تا دو بار پیشنهاد می‌دیم که دختر رو برسونیم. اگه دختر مخالفت کرد اصرار نمی‌کنیم. عوضش پیشنهاد حد واسط می‌دیم. می‌گیم: باشه. می‌خوای تا فلان جا برسونمت. این پیشنهاد بهتر باعث میشه در این‌جور مواقع شانس موفقیت می‌ره بالاتر. شما هم این رسوندن دختر حالا یا تا درب منزل یا تا جایی که شرایط دختر اجازه می‌ده رو پیگیری بکنید.

چه آهنگی بذاریم؟

آهنگ گذاشتن موقع برداشتن یا رسوندن دختر وینگمن فارسی

اگر زمان رسیدن به مقصد کوتاهه مثلاً ده دقیقه‌س سکوت گزینه بدی نیست. و یا تو ماشین ساکت باشه همچنین عادی با هم‌دیگه حرف بزنید. اصلاً بد نیست.

سلیقه خودتونو بذارید. انتخاب شما الزاماً در آهنگ قرار نیستش که چیز بدی باشه و دنبال این نباشید که حتماً یک سلیقه خاص داشته باشید که دختر خوشش بیاد. ذائقه و سلیقه خودتون اوکیه. فقط حواس‌تون به ممنوعات آهنگ برای دیت اول باشه. ممنوعات آهنگ مثل آهنگ‌های سیاسی، آهنگ‌های فحش دار مثال معروفش آهنگ اثر منفی، شاهین نجفی، بعضی آهنگای تتلو، پیشرو و موارد مشابه که احتمالا شما آشنایی بیش‌تری دارید.

ایرادی نداره که اونها رو نذارید چون خیلی به درد فضای قرار اول و عاطفی نمی‌خورن. یه کار حرفه‌ای‌تر که شما می‌تونید انجام بدید اینه که چت‌های قبلی و ارتباطات قبلی که با دختر داشتید و نگاه کنید ببینید از چه سبک آهنگی خوشش میاد و همون استفاده کنید.

 مثلا پیج اینستاگرام دختر رو بررسی می‌کنید و می‌بینید که یه هایلایت با رفیقاش نشستن دسته‌جمعی دارن ابی می‌خونن. بیست تا استوری همینه و اینجوری می‌فهمین که احتمالاً این دختر از ابی خوشش میاد. ایرادی ندارد که شما چند تا آهنگ ابی داشته باشید. گزینه خیلی راحت اینه که AUX یا بلوتوث را در اختیار دختر می‌ذارید و می‌گید که هرچی که خودت دلت می‌خواد بذار.

برای دیت اول حتما از قبل آهنگ آماده داشته باشید. چون یه چیزی که محتمله اینه که در مسیر برگشت شما پیش بیاد ترافیک داشته باشید. ترافیک عموماً پدیده اعصاب خردکنیه و اگه دیدید که اعصاب دختر هم‌ داره خرد می‌شه و شروع کرد به غر زدن شما هم اعتمادبه‌نفس خودتون رو حفظ کنین. با شوخ‌طبعی ساده ازش رد بشین. مثلا این شکلی که بابا حالا عصای موسی ندارم که بزنم ترافیک شکافته بشه پس فعلا آهنگ بذار حال کنیم.

انتهای قرار

انتهای قرار اول وینگمن فارسی
انتهای قرار ابراز رضایت بیش از حد نکنید!

در انتهای قرار دیگه شما دختر دارید می‌رسونید. لطفاً ابراز رضایت بیش‌ازحد نکنید. برنگردید بگید وای خیلی عالی بود. شب رؤیایی بود. خیلی چسبید و خیلی خوش گذشت. در همین حد ابراز احساسات زیادی نکنید.

برای قرار بعدی حداقل دو روز فاصله داشته باشید. اینطور نباشه که که امشب خیلی خوش گذشت. پس بیا فردا شب هم بریم بیرون! لطفاً یک فاصله‌ بدید. چون‌که مغز انسان برای پذیرش رویدادهای جدید نیاز به زمان داره. به این مسئله اصطلاحا می‌گیم هضم کردن ایده.

مغز انسان برای اینکه ایده جدیدی رو بپذیره دو الی سه روز زمان نیاز داره. شما قبل قرار یه جایگاه داشتید، الان جایگاه جدیدی دارید. برای این‌که مغز دختر برای این جایگاه آماده بشه، باید زمان خرج کنه. انرژی بذاره و لازمه که شما دو سه روزی زمان بدید. این به این معنی نیست که دو سه روز جواب دختر را ندید. جواب دختر بدید. همه‌چی خیلی اوکی و عادی می‌گذره ولی برای قرار بعدی حداقل دو روز فاصله داشته باشید.

حواسمون باشه جذابیت در حماقت نیست!

در تک‌تک مراحل و مخصوصاً قرارها بین بلوغ رفتاری و مردگونگی تعادل داشته باشید. مسئله مردگونگی و روابط هیجان‌انگیز که مطرح می‌شه یه سری فکر می‌کنن باید با حماقت رفتار کنن. مثلاً باید برم صد و پنجاه تا برم لایی بکشم. که دختر ببینه حال کنه و به هیجان بیاد.

فکر نکنید که یک مرد جذاب یک مرد احمقه که خودشو به کشتن می‌ده. شاید اون لحظه دختر به هیجان بیاد ولی درنهایت اکثر دخترها به این نتیجه می‌رسند که این عجب احمقی بود. کم مونده بود مارو به کشتن بده. (حتی اگر دختری هم باشه که از اون مدل هیجانات خوشش بیاد بلوغ رفتاری و مردگونگی تعادل داشتنش در ساختن یک رابطه درازمدت و رضایت از رابطه به‌مراتب بیشتر از مردگونگی به تنهاییه.) پس وقتی دختر نشست هیچ ایرادی نداره که بهش بگید که کمربندش رو ببنده. لطفاً از رانندگی خطرناک هم به‌عنوان ابزار خلق تجربه لذت‌بخش استفاده نکنید.

در این قسمت آموزش  دیت یا قرار اول بررسی کردیم که شما چه کارهایی رو بکنید چه کارهایی را نکنید برای چه چیزهایی آماده باشید و چه‌جوری در قرار اول هول بازی در نیارید. تا همین‌جا شما آموزش زیادی رو دنبال کردید و دم‌تون گرم ولی حتی هنوز به نصف این آموزش‌ها نرسیدی!

لطفاً به هر چیزی که تا همین‌جا خوندید و هرچیزی که در ادامه این آموزش میاد عمل کنید تا بتونید فقط با یک قرار که همون قرار اول باشه یک رشد بسیار سریع را در رابطه‌تون با دختر داشته باشید.

چقدر با کلاس باشیم؟

 

با کلاس بودن یا با کلاس نبودن برای دیت اول؟! یکی از سوالاتی که همواره پسرها دارن. یه سری تصوراتی از فیلما دارن، یه سری چیزا بقیه بهمون میگن. به همین خاطر هم این‌جا بررسی می‌کنیم که ببینیم پرستیژ درست دقیقاً کجاست.

در ارتباط با دختر جنتلمن باشید!

جنتلمن بودن به این معنی نیستش که لباس سنگین بپوشید. زیادی باکلاس نشون بدید. سنگین و رسمی حرف بزنید. چرا ایده‌ی خوبی نیست؟ به این خاطر که باعث معذب بودن دختر می‌شه. وقتی‌که دختر معذب باشه اگر هم بخواد نمی‌تونه راحت با شما ارتباط برقرار کنه و با رفتار زیادی سنگین و جدی شما راحتی ارتباط در آینده رو از بین می‌برید. پس لطفاً خودتون باشید. (منتها خود اصلاح شدتون. واضحه که شما قبل این آموزش با شما بعد از این آموزش باید فرق داشته باشید و لطفاً خود اصلاح‌شده تون باشید.)

خلاصه جنتلمن بودن به زبان ساده یعنی رفتار زیادی خارج از عرف نداشته باشید یعنی نه چندش‌آور باشید نه زیادی رسمی و شق‌ورق و خیلی ایستاده و سیخ راه رفتن. راحت بودن و رفتار راحت داشتن برای ایجاد صمیمیت ضروری است. یه سری کارا هستش که درستن. مثلاً بازکردن در برای دختر، درست کشیدن صندلی یا درست گرفتن دست کمر. یه سری چیزا هستش که فایده‌ای ندارن مثلاً آداب شام خوردن! انگار که یک مهمانی دیپلماتیک در سفارت سوئیس است.

کوچک کردن بقیه شما رو بزرگ نمی‌کنه!

یکی از اشتباهات احمقانه‌ای که می‌بینم اینه که پسرا میخوان خودشونو سطح بالا نشون بدن. میان بقیه رو مسخره می‌کنن. مثال: این دهاتی‌ها را نگاه. گوسفنداشون و فروختن اومدن و نشستن این‌جا. و همچین جنس حرف‌هایی. اعتبار این آدم‌ها با پایین آوردن بقیه بالا نمیره بلکه بیشتر از اینکه نشان‌دهنده پرستیژ و باکلاس بودن اون‌ها باشه نشان‌دهنده بی‌شعور بودن اون‌هاست.

اشتباها برخی فکر می‌کنن پرستیژ زیاد بیانگر اینه که ما از قشر پول‌دار و سطح بالای جامعه هستیم. واقعیت اینه که نود درصد قشر پول‌دار و سطح بالای جامعه این‌ رفتار رو نداره. اونی که پول‌داره از آسمون که نیومده و اونم یه آدم معمولیه. بهتره که راحت باشیم و رفتار عادی نشون بدیم. شما اگه این رفتار از خود نشون بدین بیشتر از این که بگن طرف خیلی باکلاسه می‌گن طرف چقدر چس کلاس میاد. چقدر فیس و افاده دارد.

 یه استثنا این وسط هست و اینه که اگه نرمال زندگی شما همینه یعنی واقعاً تربیت شما همین بوده و تربیت طرف مقابل شمام همین بوده این یه استثنا هست! اشکال نداره در این یه حالت به همین رفتار بچسبید. ولی لطفاً فراموش نکنید که نرمال جامعه این‌جوری نیست و آدم‌ها تمایل ندارند با یه آدم غیرعادی که جزو نرمال جامعه نیست وارد رابطه بشن.

 رفتار مناسب چیه؟

ما نظرسنجی تو پیج اینستاگراممون انجام دادیم و به‌طرز بسیار زیادی خانوما برگشتن گفتند که نامناسب‌ترین رفتاری که ما دیت اول دیدیم نحوه غذا خوردن طرف مقابله. پس شما هم لطفاً چندش‌آور نباشید و کثیف غذا نخورید. اگه قراره غذا رو سفارش بدید و خوردنش کثیف‌کاری داره مثل همبرگر و تعارف هم نداریم نود درصد آدما بلد نیستن همبرگر درست بخورند و موقع خوردن آخرش دیگه ریخت بیرون و کثیف‌کاری شد و به ریششون دور دهن‌شون چسبیده.

لطفاً شما برای دیت اول این‌طوری نباشید و اگر که بلد نیستید و همبرگر درست بخورید اشکال نداره. همبرگر سفارش ندید. می‌تونید پاستا سفارش بدید. می‌تونید پیتزا سفارش بدید. همه این گزینه‌ها هست. لطفاً از دهن‌تون صدای ملچ ملوچ نیاد.

قرار اول فقط دونفره است

 

هروقت ما با دختری آشنا می‌شویم یک دوستی داریم که بهمون میگه رفیقشم واسه من جور کن! این که اصلا رفیقشو جور بکنیم جور نکنیم! دوست‌مونو ببریم؟ دختر دوست خودشو سر قرار بیاره یا نه؟ ما دوست خودمونو ببریم یا نبریم؟

جوابش خیلی ساده است. ما به‌هیچ‌عنوان دوست خودمون رو نمی‌بریم چون‌که اگر دوست خودمون رو ببریم سه حالت ممکنه پیش بیاد:

قرار اول فقط دو نفره است وینگمن فارسی

 1. بهترین حالت اینه که دوستمون نسبت ‌به ما پسر دختر پسند تری هست. اتفاقی که این‌جا می‌افته اینه که دختر بیشتر از اینکه از ما خوشش بیاد از رفیق ما خوشش میاد. و اتفاقی که می‌افته اینه که یا ما ارتباطمون با اون دختر بهم می‌ریزه. یا ارتباطمون با رفیق‌مون به‌هم می‌ریزد. منطقا بهترین حالتی که می‌تونه رخ بده که خیلی هم اتفاق خوبی نیست.
 2. حالت بعدی اینه که رفیق ما از ما بدتر و ما نسبت‌به رفیق‌مون آدم دختر پسند تری هستیم. حرفی که یه عده میزنن این‌که رفیقی رو می‌بریم که از ما بدتر باشه و ما بهتر دیده بشیم. چیزی که شما نگاه نمی‌کنید اینه که شما بر اساس اطرافیانتون هم قضاوت می‌شید. اگر دختر ببینه که شما یه آدم به‌دردنخور برداشتید سر قرار آوردید می‌گه: ” این دیگه چه آدمیه که بهترین رفیقی که داشت بیاره اینه!”
 3. پس گفتیم رفیق پسر چه از ما دختر پسند تر باشه چه از ما دختر پسند تر نباشه ما چیزی برای به‌ دست آوردن نداریم. حالتی داریم که افتضاحه! اون حالت افتضاح اینه که قراره خوب پیش می‌ره، گفت‌وگوها خوب پیش می‌ره و ما می‌خواهیم صمیمی بشیم ولی چونکه رفیق پسر آوردیم نمی‌تونیم. چون‌که دختر نمی‌تونه حریم خصوصیش رو جلوی رفیق پسرمون باز بکنه. یه سنگ‌اندازی هم جلوی پای خودمون کردیم! پس به‌هیچ‌عنوان ما رفیق‌مون رو سر قرار اول نمی‌بریم.

 دختر رفیقشو سر قرار اول بیاره؟

اگه گفتش که من رفیقمو می‌خوام بیارم سر دیت اول مخالفت مستقیم بکنید. بگید :”می‌خوام خودمو خودت باشیم.” یسری دخترها مقاومت می‌کنن. می‌گن حالا اشکال نداره من رفیقمو بیارم تو هم رفیقتو بیار. شما همچنان اولویتتون با مخالفت کردن باشه.

قرار دونفره مختص شماست و شما نیاز دارید که فقط و فقط با دختر باشید تا بتونید اون کارایی که می‌خواید رو جلو ببرید. این‌که دختر رفیقش رو بیاره شمام رفیق‌تون رو بیارید دیگه عملاً قرار اول نیست. یه دورهمی گروهیه! حالا شما با شوخی مخالفت می‌کنید و میگید که: «چه خبره بابا مگه می‌خوایم گل کوچیک بازی کنیم؟!» و این‌جا بستگی دارد شما می‌تونید یه‌کم مخالفت رو ادامه بدید یا نه.

اگه نشد می‌تونید این گزینه رو داشته باشید که با فعالیت گروهی موافقت کنید. ایده بدی نیست ولی بستگی به این داره که شما می‌خواهید رابطه سریع جلو ببرید یا عجله ندارید. با تبدیل قرار اول به فعالیت گروهی می‌تونید جذابیت خودتون رو افزایش بدید و تجربه لذتبخش خلق کنید. ولی مشکلی که خواهید داشت اینه که اون‌قدری که قراره دختر توی قرار اول پیش بره جلو نمیاد. یه مقدار کار طولانی‌تر میشه ولی اگه مشکلی با این مسأله ندارید که ورود به رابطه کمی طولانی‌تر بشه اشکال نداره. میتونید فعالیت‌های گروهی بکنید.

هرکاری کردی ولی نشد

دیت سه نفره وقتی دختر دوست خودشو میاره وینگمن فارسی

بعضی وقت ها چاره‌ای ندارید. دختر رفیقش رو دیت اول میاره و دیگه راه دررو وجود نداره. دختر هست و شما هم هستید و رفیق دختر هم اومده. وقتی‌که دختر رفیقشو میاره شما باید به رفیق دختر هم احترام بگذارید. فراموش نکنید که رفیق صمیمی دختر نقش بسیار کلیدی در دیدگاه اون دختر به شما دارد و اگر که تأیید اون رو نداشته باشید احتمالاً هیچ‌وقت با اون دختر وارد رابطه نخواهید شد. پس به دختر هم احترام بگذارید. به رفیقش هم احترام بگذارید.

قسمت سخت و یه‌کم پیچیده قضیه اینه که به هر دوی اون‌ها باید به یک اندازه احترام بگذارید. چون‌که اگر به دختر بیشتر از رفیقش احترام بذارید رفیقش احساس خوبی نخواهد داشت. اگرچه به رفیق دختر بیشتر از دختر احترام بگذارید دختر احساس خوبی نخواهد داشت. پس به هردونفر احترام بگذارید و واضحه که وقتی می‌گیم احترام بگذارید همون رویه‌های قبلی که گفتیم هم برقرار هستن. یعنی از ظاهر رفیقشان تعریف نمی‌کنید. شوخی‌های بی‌پرده یا شوخی جنسی هم نمی‌کنید.

در انتهای قرار هم برای‌اینکه شک و شبهه‌ای پیش نیاد اول رفیق دختر رو می‌رسونید. بعدشم خود دختر. حتی اگه مسیرتون دور شد. این قضیه شبیه حالت حمل‌ونقلی حالتی بود که شما ماشین نداشتید. اگه شما ماشین نداشتید و می‌خواست دختر رو برسونید اسنپ دو مقصده می‌گرفتید و اول هم دختره رو می رسوندید ولو این‌که مسیر خودتون دور بشه. این‌جا اول رفیق دخترو می‌رسونیم بعد خود دختر رو مگر این‌که واقعاً فشار زمانی‌ای باشه و از طرف اون‌ها اصرار پیش بیاد.

چرا دختر رفیقشو میاره؟

یه سری دخترا هستن که زیادی رو حرف رفیقشون حساب باز می‌کنن. یسریا واقعاً می‌ترسن و می‌خوان که رفیقشون هم باشه. اگه دختره گفت:

” من می‌ترسم.” یا “من استرس دارم.”

جواب اشتباه اینه که نترس بابا کاریت ندارم که اوکیه. من یه آدم بی‌آزارم. اتفاقاً شما این‌جا ترس دختر را بیشتر تحریک می‌کنید.

جواب درست اینه:

حق داری. حقیقتش منم می‌ترسم. کاملاً ممکنه تو قاتل زنجیره‌ای باشی.

تا قبلش پیش‌فرض عادی جامعه حاکم بود که دختر می‌ره بیرون پسره بهش تجاوز می‌کنه و یه بلایی سرش میاره. ولی شما جایگاه‌تون عوض کردین و دختر در جایگاه خطرناک قرار دادید. و این‌جوریه که ترس دختر متلاشی میشه و میفهمه واقعاً چیزی برای ترسیدن وجود نداره.

مکان مناسب برای قرار اول کجاست؟

 

زمان مناسب

یه سری از بچه‌ها مکان رو بعضاً خوب انتخاب می‌کنند ولی از لحاظ زمان برای دیت اول مناسب نیست. لطفاً هرجایی که انتخاب می‌کنید جایی باشه که آزادی و انعطاف‌پذیری زمانی هم داشته باشید. این‌طوری نباشه که فقط بین ساعت ۱ تا ۳ زمان داشته باشید. فشار زمانی دست شما رو برای انتخاب مکان مناسب می‌بنده.

مکان و زمان قرار مخصوص شماست

اشتباهی که برخی پسرها مرتکب میشن اینه که مکان نامناسبی رو به دلیل فشار زمانی برنامه های دختر انتخاب میکنن. مثلاً دختر میگه که من از ساعت هشت تا ده دانشگاه کلاس دارم. از ساعت یک هم دوباره کلاس دارم. بیاد ده تا یک مثلاً با هم باشیم و دانشگاه دختر اصلاً جای مناسبی قرار ندارد. یا مثلا یک دختر می‌گه می‌خوام برای تولد رفیقم لباس بخرم تا عصر می‌خوام برم بیام اون‌جا. من برم لباس بخرم یکمی باهم حرف می‌زنیم. شما نیاز دارید که جایی‌که می‌خواید برای دیت یا قرار اول برید رو حتماً بشناسید.

جای تاریک و خلوت نروید

جای تاریک و خلوت برای قرار اول مناسب نیست وینگمن فارسی

درهر مرحله‌ای از قرار مخصوصا قرار اول لطفاً جای تاریک و خلوت نرید. چون‌که دخترها به‌خاطر چیزی که در جامعه بهشون گفته شده می‌ترسند و احساس راحتی هم در جای تاریک و خلوت ندارند. (و فکر نمی‌کنم نیاز به گفتن باشه که قرار نیست قرار اول نه دختر خونه شما بیاد نه شما برید خونه دختر! و اصلاً از این خبرها نیست و لطفا فکرش رو نکنید.) به دلایلی که گفتم سینما هم نرید. چون‌که دوباره دخترها به سینما هم به‌خاطر چیزی که شنیدند احساس خوبی ندارند و لطفاً طوری نباشه که قراره همش توی ماشین بشینید و بچرخید. چون‌که دوباره توی ماشین هم به همون دلیل سینما و به همون دلیل جای تاریک و خلوت دخترها احساس خوبی ندارند.

مکان مناسب به مرحله‌ رابطه وابستگی شدیدی داره

برای مکان مناسب دیت اول مثل بسیاری از کارهای دیگه که برای قرار دادن باید بررسی کنیم ببینیم که شما کجا هستید. درمورد مدل ACS حرف زدیم و بررسی کردیم که رفتار های ما به مرحله ما در ارتباط بستگی داره. اگه با این مبحث آشنایی ندارید حتما ویدیو زیر رو تماشا کنید.

کلیک کنید و با مراحل رابطه آشنا شوید

اگه ندونیم که کدوم مرحله هستیم نمی‌دونیم که مکان قرار رو بهتره که کجا بریم. وقتی سر قرار می‌روید اکثراً حداقلی از اتصال عمیق روی برقرار کردید. یعنی این‌که یک شناخت حدودی هست. دو هفته چت کردید و این‌طوری نیست که فقط گفت و گوی عادی داشته باشید. شما اتصال عمیق رو برقرار کردید. یه کوچولو از احساسات به وجود اومدن و می‌خواید راحتی فیزیکی رو برقرار بکنید تا بعدا وارد مرحله اغوا بشید.

اگر شما قبلا اتصال عمیق رو برقرار کرده‌اید هدف شما در قرار اول تا حد زیادی خوش گذراندن است. صرفاً می‌خواهید که با دختر خوش بگذرونید تا میزان سرمایه‌گذاری زمانی و احساسی دختر روی شما بیشتر بشه تا بعداً برای ورود به فاز اغوا مشکلی نداشته باشید. فراموش نکنید که برای ورود به تماس جنسی بین ده الی چهارده ساعت مرحله اتصال عمیق در کنار ایجاد راحتی فیزیکی نیاز است. اگه نمی‌دونید که چه‌جوری راحتی فیزیکی رو ایجاد بکنید در آموزش دیگری که لینکش تقدیم شما شده مفصل مرحله اغوا و ورود به فاز S (مرحله اغوا) رو بررسی کردیم.

کلیک کن و یاد بگیر با دختر چجوری راحتی فیزیکی ایجاد کنی!

مکان های مناسب برای خوش گذرونی

فرض کنیم اتصال عمیق برقرار کردیم و الان صرفاً می‌خوایم بریم خوش گذرونی. برای خوش‌گذرانی یک فعالیت فیزیکی معتدل می‌تونه گزینه خوبی باشه که این‌جا یه سری از گزینه‌ها رو آوردیم و یه سری دیگه از گزینه ها هم توی بخش اول این آموزش بود. کوهنوردی، بیلیارد، بولینگ، شهربازی یا بازی فکری کافه‌هایی که برد گیم دارن هم گزینه‌های بسیار خوبی برای به‌عنوان مکان برای بعد از برقراری اتصال عمیق هستن.

مکان های مناسب قرار اول برای آشنایی و قبل از اتصال عمیق

کافی شاپ مکان مناسب قرار اول قبل از مرحله اتصال عمیق وینگمن فارسی

ولی اگر اتصال عمیق برقرار نکردیم و دختر شانسی با شما سر قرار اومده واضحه که شما نیاز دارید اتصال عمیق جلو ببرید و فرصت خیلی خوبی هم دستتون اومده. برای این‌که بتونید همون دیت اول اتصال عمیق رو جلو ببرید شما به‌جایی نیاز دارید که بتونید خوب ارتباط برقرار کنید. جایی که می‌خواهید خوب ارتباط برقرار کنید باید جای ساکت و آرومی باشه تا توانایی حرف زدن داشته باشید. در این‌جور مواقع که کافی‌شاپ گزینه‌ی خوبیه. رستوران خیلی گزینه خوبی نیست چراکه درگیر غذا خوردن هستید و عموماً رستوران‌ها هم محدودیت زمان نشستن دارن. پیاده‌روی درصورتی‌که زیاد نباشه گزینه خوبیه.

مثال‌های مکان مناسب برای قرار اول

در ادامه با پرسش از فالوور های اینستاگراممون مکان هایی که مناسب قرار اول هستن رو براتون آوردم:

تهران: ایران مال – باملند – مرکز خرید کوروش- پارک نیاوران- مرکز خرید اوپال- پارک ملت- کافه وانیلا (فرشته)

زنجان: خیابان خرمشهر

قشم: سینما دریا

بابل: مزرعه گل

یزد: پارک کوهستان – دریاچه دروازه قران – کویر باران

اردبیل: شورابیل

مشهد: رستوران‌های شاندیز و طرقبه – کافه های احمدآباد – کافه‌های وکیل‌آباد

ارومیه: بند

گنبد کاووس: چپرقویمه

ممنون میشیم اگه شما هم جایی رو میشناسید جهت استفاده بقیه و تکمیل شدن این لیست برای ما کامنت کنید تا ما هم قرار بدیم.

 پول خرج کردن در قرار اول

 

خرج کردن در دوران قرار گذاشتن و خرج کردن در دوران رابطه ساختارهای متفاوتی دارند. در درون رابطه افراد بسته به شرایط‌شان گزینه‌های مختلفی دارند. یکی میاد می‌گه ساختار های سنتی رو می‌خوایم. که مرد بره کار کنه و زن تو خونه بمونه. یکی دیگه برمی‌گرده مگه نه آقا ما هردومون کار می‌کنیم. ولی مثلاً درآمد زن ده برابر مرده. به طبع اش در هزینه‌های مشترک از ده برابر بیشتر از مرد یا سهیم بشه یا هر گزینه‌ی دیگه‌ای و به هر شکلی دیگه که ما کاری نداریم. ما الان در دورانی که افراد در رابطه نیستند داریم صحبت می‌کنیم.

اشتباهات پول خرج کردن در قرار

پول خرج کردن در قرار اول باید به چه صورتی باشد وینگمن فارسی 

رایج‌ترین اشتباهی که مردها دارند اینه که سعی می‌کنند برای این‌که خودشونو خیلی خفن و سطح بالا نشون بدن یه جای گرون و خیلی لوکس رو انتخاب می‌کنن. جایی‌که بسیار سطح بالاست چند تا مشکل داره:

 1. مشکل اول اینه که احتمالاً همون دیت اول اعتمادبه‌نفس دختر رو خراب می‌کنه. شاید باورتون نشه ولی دخترها به کسی که از سطح مالی بهشون نزدیک‌تر، یه ذره بالاتر یا یه ذره پایین‌تر باشه تمایل بیشتری دارند. تا کسی که سطح مالیش زیادی فرق کنه. (درمورد دخترهایی که برای پول وارد رابطه می‌شوند حرف نمی‌زنم. درباره دخترهایی که برای نیاز عاطفی و جنسی‌شون وارد رابطه می‌شن داریم صحبت می‌کنیم.)
 2. اینکه شما دختر را یک جای گران و لوکس می‌برید دارید به‌صورت غیر مستقیم دختر رو تحریک می‌کنید که بیاد از شما به‌عنوان عابر بانک استفاده کنه. (بیاد از شما سوء استفاده مالی بکنه و خب این قضیه اصلاً چیز خوبی نیست.) شما می‌بینید که اون دختر آدم نرمالیه اصلاً نمی‌خواسته که سوءاستفاده مالی بکنه ولی پسر تنها چیزی که برای عرضه به اون دختر داشته پولش بوده. خب دختره اصلاً براش کار سختی می‌شه که بخواد به غیر از استفاده مالی ارتباط دیگه‌ای با این پسر داشته باشه.
 3. مشکل سومی هم که جای لوکس رفتن داره اینه که یه سری از مردها (بعضاً می‌بینیم مردهای پول‌داری هم نیستند. به خودشون فشار مالی میارن.) سعی می‌کنن تا به واسطه پول با دخترا وارد رابطه بشن. دخترها یاد گرفتن و از بس مردهایی رو دیدن که هیچ جذابیت رفتاری نداشتند و هول بودند دیگه خودبه‌خود قلقش دستشون میاد. که اگه دیدن مردی با استفاده از پول می‌خواد با من وارد رابطه بشه احتمالاً چیز دیگه‌ای به‌جز پول نداره.

رایج ترین اشتباه هنگام پول خرج کردن در دیت

یه اشتباه خیلی رایج هست. اون اینه که اختلاف سطح مالی طرفین بسیار بالاست و این چه در پیش‌ از رابطه و چه در درون رابطه مشکل ایجاد می‌کنه. تعارف نداریم! زوجی می‌تونن رابطه خوبی داشته باشند که بتونن زندگی‌شون رو با هم‌دیگه به اشتراک بگذارند. خب اکثریت ما لایف استایل زمستون اسکی، بهار اسب‌سواری تابستون مسافرت دو ماهه اروپا رو نداریم و این واقعیته. لطفاً وارد این داستان احمقانه هم نشید که یک دختر یا یک پسری عاشق یک دختر یک پسر با سطح مالی بسیار متفاوتی می‌شه. این داستان که این‌ها باهم وارد رابطه می‌شوند به‌خوبی و خوشی زندگی می‌کنند. نمی‌گم این مسئله وجود نداره ولی از لحاظ منطقی کشکه و در نود و نه درصد مواقع این قضیه به شکست ختم میشه. چون درک مشترکی از این زندگی‌ها وجود نداره.

پول خرج کردن در دیت اول - چیپ نباشید وینگمن فارسی

خیلی چیپ هم نباشید

شما جای بسیار ارزان هم بری برای دیت اول بازم اشتباهه. چون تو قرار اول آدم‌ها یک تصویر اولیه‌ای یه‌کم بیشتر از چیزی که هستن رو نشون می‌دن. لطفاً توی این اشتباه نرید که تو توییتر و اینستاگرام می‌بینید “دلم یه قراری می‌خواد بریم رو چمنای پارک لش کنیم. کف جوب بشینیم.” بعداً که تو رابطه رفتید اون اتفاق خیلی هم خوبه. ولی واسه قرار اول آدم‌ها یه کوچولو سطح بالاتر از چیزی که هستن رو نشون می‌دن و شما هم این اشتباه را نکنید که جای بسیار ارزان برید.

 جای مناسب یه جایی متوسط رو به بالاست جایی که خیلی لوکس نیست و کثیف هم نیست. لطفاً جایی نرید که حالت ولو شدن داشته باشه. مثلا یه‌سری جاها هست که آلاچیق داره و کفشتو درمیاری. انگار مثلا چهارزانو بشینی. لطفاً اون‌جاها نرید. اگه وارد جایی شدید دیدید که دختر خوشش نمیاد و از این‌جا ناراحته برید. این مسأله با اقتدار شما در تضاد نیست و احترام گذاشتن به راحتی دختر اتفاقاً بلوغ رفتاری بسیار بالای شما رو نشون میده.

دفعه اول رو حساب کن!

قرار اول را باید شما حساب کنید وینگمن فارسی

دفعه‌ی اول رو شما حساب کنید. طرف تعارف کرد و اصرار هم کرد شما حساب کنید. دیدید خیلی اصرار کرد برگردید بگید اشکال نداره این دفعه رو من حساب می‌کنم دفعه بعد رو شما حساب کنید. نهایتاً شما تا دو بار حساب کنید.

شاید دفعه‌ی اول رو حساب کردید و دفعه دوم هم حساب کنید ولی دختر چیزی نمی‌گه. وقتی طرف هیچی نمی‌گه برای دفعه سوم یه فعالیتی گروهی می‌چینید. توی اون فعالیتی گروهی که تنظیم کردید مال همه رو حساب می‌کنید و می‌گید بچه‌ها اشکال نداره و سهم هر کسی رو بهش تو پیوی می‌گم و شماره کارتم می‌فرستم. برای اون دختر هم می‌فرستید.

این‌جوری شما نهایتاً تا دو بار حساب کردید و واضحه که اگه دختر خودش اشاره کرد و تعارف کرد که دفعه اول شما حساب کن هیچی. ولی دفعه دوم بازم تعارف کرد و اصرار کرد مسئله‌ای نیست. بگید شماره کارتم با مبلغش توی پی‌وی تلگرام، واتساپ، اینستاگرام یا هرجایی هست. براتون می‌فرستم و واقعا هم بفرستید و از اینکه دختر داره هزینه های خودش رو پرداخت می‌کنه خجالت نکشید.

در شروع گفت و گو چه کنیم؟

 

موقع اولین قرار اصطلاحاً می‌گیم که یخ بین دو طرف آب نشده. و برای این‌که قرار یا دیت اول خوب جلو بره ما نیاز داریم که یخ شکنی انجام بشه. متاسفانه بسیاری از پسرها در همون چند کلمه اول کاری میکنن که دختر تمایلی به ادامه قرار نداشته باشه. و این کارشونو برای ادامه قرار خیلی سخت می‌کنه. به همین خاطر در ابتدای این قسمت اشتباهاتی که پسرها مرتکب میشن رو بررسی می‌کنیم.

اشتباهات متداول پسرها در شروع گفت و گوی قرار اول

۱. قرار اول جلسه خواستگاری نیست

قرار اول خواستگاری نیست وینگمن فارسی

اشتباه که قبلاً اشاره کردیم اینه که قرار اول رو با جلسه خواستگاری اشتباه می‌گیرن. خیلی مستقیم شروع میکنن و میگن: سلام شما بعدا کجا میخواید زندگی کنید؟ کارتون چیه؟ چند تا بچه داشته باشیم؟ و قضیه رو خیلی جدی می‌گیرن. از اونور یه عده‌ای دیگه هستن از اون‌ور می‌افتن و می‌رن تو فاز دلقک‌بازی تا جایی که حال دختر دیگه بهم می‌خوره.

۲. گفت و گوی سرد

نه اون خواستگاری است و آن دلقک‌بازی است. صرفاً یه سری گفت‌وگویی داریم که اعصاب به ‌هم می‌ریزد.  مثال: خب ترافیک چطور بود؟ چی می‌خوری؟ و یه سری گفت‌وگوهای خیلی خشک در دیت اول که باعث می‌شه ظرف بیست دقیقه حوصله‌ی دختر سربره و تصمیم بگیره که دیگه نمی‌خواد با شما سر قرار بیاد. برای‌اینکه این اتفاق نیفته ما می‌ریم سراغ کاری به اسم یخ شکنی.

مهم ترین نکته در خلق یک تجربه لذتبخش برای دیت اول

برای‌اینکه دختر بخواد با ما وارد رابطه بشه و قرار بعدی رو بیاد ما نیاز داریم که یک تجربه لذت‌بخش رو برای دختر خلق کنیم. تجربه‌ای لذت‌بخش خیلی واضحه. یه چیزیه که به دختر خوش می‌گذره. این چیزیه که ما توی چت کردن با دختر هم داریم.

دختر لحظه‌ای که توی توییتر داره می‌چرخه یا لحظه که تو اینستاگرام و تلگرام هست دو تا گزینه داره. یه گزینه اینه که بره چرت و پرت ها رو بخونه بخنده. گزینه دوم این‌که بیاد با یه پسر چت کنه. چه چیزی باعث می‌شه که بیاد با ما چت کنه؟ به‌جا این‌که بره چرت و پرت بخونه و بخنده این چت کردن با  ماست که باید باعث بشه بیشتر بهش خوش بگذره. تا اینکه بخواد بره چرت و پرت تلگرام اینستا رو بخونه.

قرار هم همینه. ما اگه بتونیم کاری کنیم که دختر لذت ببره می‌تونیم دختر رو ترغیب کنیم که به‌جای این‌که با رفیقاش بره بیرون پای تلویزیون بشینه و بره تو توییتر و اینستا بچرخه حاضر بشه که دفعه بعد هم با ما سر قرار بیاد.

شوخ‌طبعی راهکار خلق این تجربه لذت‌بخشه. شوخ‌طبعی به‌طور مفصل این‌که چیه چه‌جوری انجام می‌شه با مثال‌های فراوان در فصل پنجم سریال وینگمن من بررسی شده و به‌هیچ‌عنوان اون رو از دست ندید.

صفر تا صد آموزش کاملا رایگان شوخ طبعی رو اینجا ببین!

شوخ‌طبعی مردونه با شوخ‌طبعی زنانه خیلی فرق داره. شما یه لطیفه رو تو جمع میگی و رفقای پسرت  هم می‌خندن و حال می‌کنن. همون جا یه دختر می‌گه دخترم می‌خنده ولی حال نمی‌کنه. صرفاً برای اینکه حال تو رو نگرفته باشه می‌خنده. پس لطفاً حتماً حتماً حتماً از ممنوعات شوخ‌طبعی دوری کنید.

ممنوعات شوخ طبعی در قرار اول

ممنوعات شوخ طبعی در قرار اول با این موارد شوخی نکنید وینگمن فارسی

 1. منفی بینی و سختگیری
 2. موضوعات خاص و ناآشنا
 3. خسیس بودن و بی پولی
 4. خودارضایی
 5. محتویات توالت
 6. نزدیکان دختر
 7. جنده بازیای دختر
 8. همجنسگرایی       
 9. دین (مخصوص دخترهای مذهبی)
 10. خود تخریبی
 11. مخ زنی دختر
 12. پریودی
 13. برتری جنسیتی
 14. شوخی توی جمع
 15. بوس بده
 16. تعهد و ازدواج
 17. زیادی ادامه دادن
 18. توهین به قومیت

می‌تونید یکی از موضوعات مناسب استفاده کنید. هرچیزی می‌تونه موضوع مناسبی باشه. هرچی مثلا در محیط می‌بینید.

مثال شوخ طبعی بخونید و خودتون رو تقویت کنید

مثلاً دختر دیر کرده: کلی منتظرتون بودیم یه بطری شراب از اون موقع انداخته بودیم حالا آماده شده بود. در اینجا یه مقداری با زمان شوخی کردید.

مثال: میز بغلی من پسره رو نگاه می‌کردم. هی پسر منو نگا میکرد. هی من پسر نگاه میکردم. اون پسر من نگاه می‌کرد. پسره یهو گفتش که داداش خیلی تنهایی می‌خوای من بیام بشینم؟

 فقط یه شوخی ساده می‌کنید. چرا که شما نیاز دارید اون یخ آب بشه. یخ که آب شد شما تازه می‌تونید یک گفت‌وگوی روان رو شروع کنید. دقت کنید تا وقتی یخ ارتباط آب نشده باشه دختر حتی اگر تمایل به آشنا شدن هم داشته باشه نمی‌تونه که بیاد با شما آشنا بشه. از اول با یه‌کم شوخ‌طبعی یخ رو آب می‌کنی و بعدش گفت‌وگوی روان رو شروع کنیم.

الان ما کجاییم؟

 

سر قرار اومدیم. دخترم اومده. ما یخ‌شکنی رو انجام دادیم. یه کمی دختر خندیده و الان می‌خواهیم یک گفتگوی دو طرفه را داشته باشیم. و فراموش نکنید یک قرار دو نفره اومدیم.

دیت اول سخنرانی نیست که شما حرف بزنید و دختر بخواد گوش بده. مشکلی که پیش میاد اینه که بعضی وقتا دختر ساکته یا بعضی وقتا حرفی ندارید که بزنید. برای اینکه دختر رو درگیر گفت و گو کنیم باید از ابزاری به اسم جریانات گفتگو استفاده کنیم .

فرض کنید که با رفیق پسرتون یه جایی نشستید و دارید حرف می‌زنید. آیا از قبل تصمیم گرفتید که می‌خوای درمورد چه چیزی حرف بزنید؟ قاعدتا نه! غیبت می‌کنید. از کارتان می‌گید. از فوتبال می‌گید و موضوعات عادی دیگه. حالا ما می‌خوایم که بتونیم همین گفت‌و گوی راحت رو به‌گونه‌ای که دختر هم تمایل داشته باشه شرکت کنه در قرار یا دیت اول هم داشته باشیم. و به‌گونه‌ای مدیریتش بکنیم که به درد ما بخوره.

۴ روش مدیریت جریان گفتگو در دیت اول

مدیریت جریان گفت و گو در دیت یا قرار اول وینگمن فارسی

شما چهار تا راه دارید که سر قرار جریانات گفتگو رو راه بندازید و درمورد موضوعات مختلف صحبت کنید:

 1. سوالات عادی
 2. روزمرگی و موضوعات حال حاضر
 3. گفت‌وگوی عمیق
 4. ضد یخ و یخ شکن‌ها

نکته مهم اینه که سه تای اول سوالات عادی، روزمرگی ها و گفت‌وگوهای عمیق مثل گفتگوی طبیعی بسته به شرایط پیش میاد. ولی ضدیخ ها و یخ‌شکن که به جرأت می‌تونم بگم یکی از قوی‌ترین ابزارهای شما در ارتباطات با زنان در مسئله زبون بازی و گفتگوی خوب هستند حفظ کردنی هستند.

ما یه چیزی داریم به اسم ضدیخ مکعب. یا یه چیز دیگه داریم اسم ضدیخ هفت سؤال. شما صد بار اینو اجرا بکنید عین صدبار یه چیزه. پس حتماً حتماً از لینکی که زیر این ویدیو هست برید و اون رو یاد بگیرید چونکه خیلی کمکتون می‌کنه و قطعاً براتون کاربردی و مفید خواهد بود.

برای یاد گرفتن ضد یخ و یخ شکن‌ها اینجا رو کلیک کنید!

 سوالات عادی

سوالات عادی همون سوالاتی هستند که موقع آشنا شدن می‌پرسین. و وقتی‌که دختر سر قرار میاد اکثراً قبلاً استفاده شدن و احتمالاً چیز جدیدی نمونده. موضوعات سوالات عادی: خانواده‌، شغل،تحصیلات و موارد مشابه.

۴ نکته برای پرسیدن سوالات عادی

۱. سوال باز بپرسید

نکته مهمی که درمورد سوال پرسیدن در دیت اول هست اینه که سوال بسته نپرسید. ما دو دسته داریم:  سوالات بسته و سوالات باز. سؤالات بسته سوالاتی اند که پاسخ کوتاه دارند مثل بله و خیر. مثلاً شغلتو دوست داری؟ دیروز سرکار رفتی؟ پیتزا دوست داری؟

در حالی که سوالات باز جواب‌های طولانی تری دارند و جریان گفت و گو رو بهتر به وجود میارن. مثلا راجع به دوستات بگو؟ کارت چه چالش‌هایی داره؟

۲. بازجویی ممنوع!

نکته دومی که در مورد سوالات عادی هستند اینه که بازجویی نکنید. این‌طور نباشه که مسلسل سوال بپرسید. ببینم آشپزی بلدی؟ چی درس خوندی؟ چقدر درس خوندی؟ الان چی‌کار می‌کنی؟ کارتو دوست داری یا نه؟ چقدر حقوق می‌گیرید؟ پس‌انداز می‌کنی؟ رابطه مامان و بابا چطوریه؟ خواهر برادر داری؟ وقتی  یه سوال مطرح می‌شه همون رو ادامه می‌دیم.

۳. تا حد ممکن مستقیم نباشه

 نکته سوم برای سوالات عادی دیت اول اینه که سوال مستقیم نپرسید. بلکه خودتون یه‌کم حرف بزنید، ابتدا یک یه فرض بکنید و بعد سوال بپرسین. مثال: امروز فلان همکارم فلان کارو کرد باعث شد که سرکار خیلی بهش خوش بگذره. منم می‌خوام از این به بعد اون کار رو بکنم. تو چه‌جوری از کارت لذت می‌بری؟

“کارتو دوست داری؟” یه سوال بسته است ولی “چه‌جوری از کارت لذت می‌بری؟” یه سوال که موضوع خوبی برای حرف زدن داره.

گفت‌وگوی عمیق

گفت و گوی عمیق یکی از روش های مدیریت جریان گفت و گو در دیت اول وینگمن فارسی

دقت کنید که گفت‌وگوی عمیق روی یک موضوع متمرکز هست. توی گفت‌وگوهای عادی هم سوالات عادی داریم و درباره موضوعات مختلف حرف می‌زنیم. درباره تحصیلات، مهمونی، مسافرت اینا بشینیم حرف بزنیم. در گفت‌وگوی عمیق یه موضوع رو می‌گیریم و گفت و گو رو متمرکز بر همون ادامه میدیم.

دقت کنید گفتگوی عمیق گفتگوی احساسی نیست. یعنی الزاماً ابراز علاقه و احساسات نامه به فدایت شوم توش نداره. بلکه موضوعاتی که آدم‌ها اگر بهشون فکر کنن توی افکارشون غرق می‌شن و در حالت عادی هم با کسی به اشتراک نمی‌گذارند. مثل خاطرات کودکی، رؤیاهای آینده یا حسرت گذشته رو شامل میشه.

مثال: اگه یه روز بیدار شدی ببینی پسر شدی چی‌کار می‌کردی؟

 فکر کن می‌تونستی توی زمان به هرجایی بری کجا می‌رفتی؟ میتونستی گذشته  بری آینده بری بیست یا سی سال پیش فرانسه یا چهارصد سال قبل انگلیس یا دویست سال بعد.

در بحث گفت‌وگوی عمیق مثل سایر قسمت‌های ارتباط شما باید حواس‌تون به شخصی‌سازی به تناسب طرف مقابل باشه. مثلاً اگه یه روز بیدار شدی ببینی پسر شدی چی‌کار می‌کردی؟! این سوال سوالیه که برای عمیق شدن پرسیدنش از یه آدم بی‌خیال خیلی گزینه جالبی نیست. ولی از یک فمینیست سوال خیلی جالبی می‌تونه باشه.

موضوعات روزمره

 چیزی که هرروز با بقیه در موردش حرف می‌زنیم چرا سر قرار اول ازش استفاده نکنیم؟! درمورد موضوعات و روزمرگی بسیار مهمه که شنونده قوی باشید. اکثریت آدم‌ها وقتی طرف مقابلشون حرف می‌زنه گوش نمی‌دهند. بلکه جوابی آماده می‌کند که بدهند درحالی‌که درست گوش دادن اهمیتش از آماده کردن اون جواب اگر بیشتر نباشه کم‌تر نیست. پس لطفاً شنونده قوی باشید.

درمورد روزمرگی تون از همون دیت اول لطفاً دروغ نگید. یکی از شرایطی که زوجین بتونند رابطه خوبی داشته باشن اینه که بتونند روزمرگی‌ها شون رو با هم‌دیگه به اشتراک بگذارند. اگه می‌بینید که طرف مقابل شما با ارزش‌های کلیدی شما سازگاری ندارد و واقعاً روزمرگی ندارید که بتونید باهاش به اشتراک بگذارید ایده بدی نیست که بی‌خیالش بشید چون اگر هم با اون دختر وارد رابطه بشید فقط و فقط درد می‌کشید.

شما برای حرف زدن درباره همین موضوع می‌تونید سوال بپرسید. به نظرت آدمایی که شبیه همن زندگی بهتری دارن؟ اجرا کردن یه چیز از اینکه خود اون چیز چیه مهم تر نباشه اهمیت کم تری هم نداره. پس لطفا برای یادگیری لحن مناسب حتما ویدیو این قسمت رو هم ببینید.

در قرار اول زیاد داستان نبافید!

در قرار اول وقتی درباره روزمره خودتون دارید حرف می‌زنید لطفاً حواس‌تون باشه که یک مطالعه‌ای هم در موردش داشته باشید. طوری نباشه که توجه دختر جلب شده به موضوع. شما می‌خواید توی بحث شرکت کنید. بعدشم بگید نمی‌دونم و خبر ندارم. قرار نیست شما متخصص باشید ولی یک مطالعه داشته باشید.

وقتی درمورد کارتون دارید حرف می‌زنید، ایرادی ندارد که شما متخصص کار خودتون هستید ولی وقتی‌که دارید درحال روزمرگی‌هاتون حرف می‌زنید لطفاً دنبال شباهت نگردید. مثلاً یکی از اشتباهات خود بنده در دوران تازه کاری این بود که فکر می‌کردم شبیه بودن سلیقه‌ی موسیقی دو نفر باعث میشه که این دونفر از هم‌دیگه خوش‌شون بیاد.

من از دختری خوشم میومد و اون رپ دوست داشت. من هم هرچقدر زور زدم از رپ خوشم نیومد. حالا هرچقدم ابراز علاقه به رپ کردم آخرش به هیچ جایی نرسید. پس لطفاً فکر نکنید که شباهت دلیل بر ورود روابط است و حتی مخالفت کردن با دخترها اشکالی نداره.

مخالفت با نظر دختر هیچ اشکالی نداره!

 درمورد یه موضوعی حرف می‌زنید و شما با نظر دختر مخالفید. هیچ اشکالی نداره منتهی لطفاً حواس‌تون باشه مخالفت شما قرار نیستش که فضا رو تلخ کنه. شما اینجا دنبال درست و غلط که نیستید. شما واقعاً دنبال این نیستید که حالا به این نتیجه برسید. آدم‌هایی که شبیه همن زندگی بهتری خواهند داشت. صرفاً دنبال این هستید که برای دیت اول تجربه لذت‌بخش ناشی از ارتباط خلق بکنید.

 شما باید به یک خودشناسی رسیده باشید. ارزش‌های کلیدی تون مشخص بشه و اگر دیدید که طرف مقابل شما به آن ارزش‌های کلیدی سازگاری نداره، یعنی این‌که رابطه نمی‌شه باهاش داشت. به زبانی دیگر نیازی به مخالفت علنی و اثبات غلط بودن طرف مقابلتون نیست. صرفا راهتونو بکشید برید باهاش وارد رابطه نشید.

به‌طور مثال برای یک مردی حجاب ارزش کلیدیه. از اون طرف برای اون زن حجاب یک ارزش کلیدی نیست. خب اون مرد اگر هیچ جوره نمی‌تونه راه بیاد که همسرش حجاب رو رعایت نکنه. پس اون دختر به دردش نمی‌خوره. آیا به این معنی هست که مرد باید به زن توهین کنه؟ قطعا نه! مشکلی نیست صرفاً با اون زن وارد رابطه نمی‌شه.

برای یادگیری ضدیخ و یخ شکن‌ها از آموزش زیر استفاده کنید:

برای یاد گرفتن ضد یخ و یخ شکن‌ها اینجا رو کلیک کنید!

 چگونه در همان دیت اول درون ذهن دختر را بخوانیم؟

 

خیلی زیاد می‌بینم که بعد از قرار اول پسرا برمی‌گردن می‌گن مثلا دختر فلان کارو کرد. این حرفو زد. این‌جوری بود. اونجوری بود. یعنی از من خوش‌شون اومد؟ نیومد؟ گند زدم؟ کار خوبی کردم؟

به این خاطر که از یک کار یکسان تفسیرهای مختلفی می‌شه کرد افراد نتایج مختلفی می‌گیرند. و اکثر اون‌ها هم غلط است! به‌همین خاطر اومدم براتون این‌که چه‌جوری رفتار دختر را تحلیل کنیم و بفهمیم از اون قرار خوشش اومده یا نه رو توی این قسمت آموزش دادم.

۲ نکته کلیدی قبل از توجه به نشانه‌ ها

وقتی‌که نشانه ها رو یاد می‌گیرید متوجه خواهید شد که برخی از نشانه‌ها نشان‌دهنده‌ی این هستن که دختر خوب جلو اومد و برخی از نشونه‌ها نشون دهنده اینه که دختر خوشش نیومده. شما لطفاً تک نشانه‌ای تصمیم نگیرید. فکر نکنید چون این یه دونه توی دیت اول بود یعنی خوبه یا چون این یه دونه بود یعنی بده. شما نگاه کنید ببینید کدوم نشانه‌ها رو بیشتر می‌بینید.

 نکته دومی که قبل‌از بررسی نشانه‌ها وجود دارد اینه که  خیلی طبیعیه همه یه قرار خوب پیش نره. علی‌رغم همه آمادگی‌ها و نکات و چیزهای دیگری که گفتیم بسیار محتمله که یه سری قسمت‌ها عالی‌ نباشند و دختر خوشحال نشه. این طبیعیه و اشکالی نداره. اگر شما نکاتی که در این آموزش گفته شد رو تمام‌وکمال استفاده بکنید قطعاً می‌تونید قرار بهتری نسبت‌ به بقیه مردها برای اون دختر بسازید.

 نشانه‌های خوب

نشانه های خوب در قرار اول وینگمن فارسی

سوالات مرتبط

 اولین نشونه اینه که دختر سؤالات مرتبط می‌پرسه. شما دارید حرف می‌زنید. یه داستانی تعریف می‌کنید. دختر از جزئیات آن داستان سوال می‌پرسه. یا قسمتی رو تکرار می‌کنه. یا با قسمتی از حرف‌ شما موافقت می‌کنه.

توجه فیزیکی

 به شما توجه فیزیکی می‌کند. دقت کن که توجه فیزیکی به معنی صمیمیت فیزیکی نیست. یعنی شاید به‌خاطر این‌که قرار اول هست نیاد دست شما رو بگیره. ولی همین که با شما ارتباط چشمی برقرار می‌کنه. سر و گردنش به سمت شما باشه داره شما رو نگاه می‌کنه. این‌ها نشان‌دهنده توجه فیزیکی هستند.

تلاش برای ادامه دادن گفت و گو

یکی از قوی‌ترین نشانه‌ها که می‌گه شما کارتونو خوب انجام دادید اینه که یه جایی کمی ساکت می‌شه و حرف کم میارید و دختر تلاش می‌کنه که گفتگو رو ادامه بده.

نشانه های بد

مواردی که تا اینجا بررسی کردیم همه نشانه‌های خوبن. به نوعی نقاط مقابل این‌ها می‌شن نشونه‌های بد دیت اول. مثلاً شما دارید داستان تعریف می‌کنید دختر می‌گه به نظرت الان ترافیکه؟ یا شما دارید در مورد موضوع مسافرت حرف می‌زنید یهو برمی‌گرده می‌گه شارژر داری؟ یعنی این‌که عملاً توجه دختر همراه شما نیست.

لحن و زبان بدن بی حوصلگی

لحن و زبان بی حوصلگی در قرار اول وینگمن فارسی

یه دست زیر چونه است.

مثال دیگه‌اش اینه که بازی با انگشتان یعنی انگشتانش داخل هم قفل می‌کند و با شستش بازی می‌کنه.

پاهاش بی‌قرار اند مثلاً پنجه‌ی پاش روی زمین و پاشنه‌اش رو بالا پایین می‌کنه.

 یه نشونه‌ای که فهمیدنش شاید یکم سخت باشه خمیازه کشیدنه. آدما وقتی حوصلشون سر می‌ره خمیازه می‌کشند. ولو می‌شن. اگه دختری کلا ولو شد سرشو گذاشت رو میز بدونید کلا حوصلش سر رفته. اصلاً توجهش به شما نیست. تو باغ نیست و داره خداخدا می‌کنه که زودتر با شما خداحافظی کنه.

حالا اگه می‌بینید که دختر خمیازه می‌کشه و بعدش عذرخواهی می‌کنه مشکلی نداره چون‌که آدم خسته هم خمیازه می‌کشه. فقط آدمی که حوصله‌اش سر رفته نیست که خمیازه بکشه.

 شما به نشانه ‌های دختر نگاه می‌کنید. اگه دیدید نشانه‌های بد زیاد هستن همون دیت اول مسیر ارتباط رو عوض می‌کنید. اگر دیدید هر کاری که می‌کنیم نتیجه نمی‌ده احتمالاً مهارت های مرتبط مثل شوخ‌طبعی، یخ شکنی یا ضد یخ‌ها و یخ شکن‌ها تو درگیر کردن دختر رو به اندازه کافی استفاده نکردید.

 بسیار خوشحالم که با آموزش قرار اول در خدمتتون بودم سعی کردم همه سوالاتی که تا این لحظه از بنده پرسیده شد و حول این موضوع در این آموزش پاسخ بدم. اگر هم سوالی دارید که پاسخش نیست توی همین صفحه می‌تونید از ما بپرسید و ما هم نهایتاً تا هفتاد و دو ساعت به شما پاسخ می‌دیم.

16 دیدگاه برای “در قرار اول چیکار کنیم؟ صفر تا صد آنچه باید در خصوص دیت اول بدانید

  • Mr wingman گفته:

   سلام خوشحالم که برای بهتر شدن خودت وقت می‌ذاری و مطمئن باش با یاد گرفتن این آموزش از ۹۰ درصد مردها جلوتری و اشتباهات اون‌ها رو نخواهی داشت.
   با آرزوی موفقیت برای شما🧡

 1. مسعود گفته:

  سلام
  متوجه شدم که رفیق پسرموت رو نیاریم و دختر هم رفیقشو نیاره، ولی اگه آورد ما هم میتونیم رفیق دخترمونو بیاریم؟

 2. علی جمشیدی گفته:

  کامل ترین آموزشی بود که درباره قرار اول دیدم. بعد ۲ ماه که اومدم بخونمش متوجه شدم کلی نکته جدید اضافه شده و پیشنهاد میکنم که بقیه هم حتما چندین بار این صفحه رو مرور کنن

  • Mr wingman گفته:

   سلام
   خیلی خوشحالم که تونستیم کمکتون کنیم. اگر سوالی داشتید همینجا یا در پشتیبانی تلگرام یا تیکت بپرسید و ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهیم بود.🧡

  • Mr wingman گفته:

   بله
   ما بعضی از نکات آموزش‌های سنگین رو در سایر شبکه‌های اجتماعیمون مثل توییتر، یوتیوب و تلگرام منتشر می‌کنیم. قطعا کامل‌ترین منبع برای دنبال کردن آموزش‌های ما همینجاست. با دنبال کردن وبسایتمون آموزش‌های جدید دائما در دسترس شما قرار می‌گیرن.
   با تشکر از همراهی شما🧡

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد