چجوری ارتباط رو شروع کنیم؟

شروع مکالمه برای شروع ارتباط وینگمن فارسی

شروع ارتباط اولین مرحله ای است که موقع برقراری ارتباط عاطفی با دختر باید انجامش بدیم. مهم نیست که چقدر می‌تونیم با دختر رابطه خوبی داشته باشیم یا چقدر ازش خوشمون اومده. اگه نتونیم از این مرحله رد بشیم هیچوقت موفق نخواهیم شد. برای شروع مکالمه همه دنبال جواب این  سوال هستن که “به دختر چی بگیم؟”. اینکه برای شروع ارتباط به دختر چی بگید به عوامل زیادی بستگی داره که در ادامه بررسی می‌کنیم. جدا از اینکه چی بگید این هم مهمه که چجوری بگید.

شروع ارتباط وینگمن فارسی

اشتباهات بزرگ شروع مکالمه

جملات تکراری و بیمزه

یسری جملات هستن که در فضای امروزی استفاده میشن و پسرها فکر می‌کنن که دخترا از این جملات خوششون میاد درحالیکه این جنس جملات درکنار بیمزه و لوس بودن زیادی تکراری شدن. استفاده از این جملات برای شروع ارتباط به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشه.

مثال:

 • خانوم افتخار میدی ضربان قلبم برای تو باشه
 • میشه عروس ننم شی؟
 • شماره بدم پاره مي‌كنی؟
 • مستقيم از كدوم طرفه
 • دماغتو تازه خريدی برچسبش و نكندی
 • دهات چه خبر
 • آب دماغتیم آنتی هیستامین بخور فنا شیم
 • خانوم شماره كفشمو بدم؟
 • داماد خوب نیستا
 • خواهر اگه نمازتون دیر شده برسونمتون
 • من بگیرما
 • بند کفشتیم گره بزن خفه شیم
 • میشه با گوشیتون زنگ بزنم به خودم

ابراز علاقه برای شروع ارتباط

پسرهایی که هیچی بلد نیستن و تجربه ای در ارتباط با زنان ندارن فکر می‌کنن که با ابراز علاقه به دختر توجهشو جلب می‌کنن. یسریا میرن نامه عاشقانه مینویسن، یسریا میان میگن تو چقدر خوشگلی، یسریای دیگه هم مستقیم میرن و میگن که ازت خوشم اومده. همه این‌ها هول بازیه و به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌کنم ازش استفاده کنین. این رویکرد زیادی مستقیمه و دارین به دختر واضح میگین که اومدین مخشو بزنین. واضحه که اکثریت دخترها با رویکرد مستقیم جلو نمیان و ابراز علاقه برای شروع ارتباط چیزی بیشتر از هول بازی نیست و به فاجعه محض ختم میشه.

اجازه گرفتن برای شروع ارتباط

دخترها روزانه بارها و بارها توسط پسرها مورد مزاحمت قرار می‌گیرن. این فقط توی خیابون اتفاق نمیافته بلکه در محیط کار، تاکسی و اسنپ، پارک و حتی شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، پسرهای بسیار زیادی سراغشون میان تا مخشونو بزنن. اگه دخترا قرار بود به همه اینها فرصت آشنا شدن بدن دیگه زمانی برای زندگی خودشون باقی نمی‌موند. به همین خاطر به صورت پیشفرض آمادگی این رو دارن که پسرها رو پس بزنن. بدترین کاری که می‌تونین بکنین اینه که شما هم برای اینکه دختر بخواد حالتونو بگیره باهاش همکاری کنین.

برای اینکه بهتر متوجه بشین اجاره بدین مثال بزنم. جملات مثل ” خانوم یه لخظه وقت دارین؟” یا ” خانوم میشه یه سوال کوتاه بپرسم؟” به هیچ چیزی بیشتر از اینکه دختر بگه “نه” و راهشو بکشه و بره ختم نمیشه. شروع کردن با این جملات به دختر فرصت دفاع میده. (که اصلا چیز خوبی نیست) همچنین باعث میشه که شما یه فرد ترسو و بدون اعتماد بنفس که بلد نیست راحت با آدما ارتباط برقرار کنه دیده بشین.

اجازه گرفتن شروع مکامله وینگمن فارسی

۳ نکته مهم شروع ارتباط

حالا که درباره ۳ اشتباه مهم در شروع ارتباط صحبت کردیم ببینیم که چجوری باید این کار رو انجام بدیم. برای شروع ارتباط به ۳ چیز باید توجه کنیم:

 1. محیط دختر
 2. موقعیت گیری دختر
 3. میزان ریسک پذیری

۱. محیط دختر

در ۳ محیط روزمره، مهمونی و حلقه اجتماعی ما مستقیم دختر رو می‌بینیم. قاعدتا زبان بدن، استایل لباس و تن صدا مهمه. در محیط آنلاین کلا بازی فرق میکنه و اینجا بررسی نمی‌کنیم. در صورتی که می‌خواین درست ریپلای زدن و ادامه دادنش بعدش رو بررسی کنین توی پیج اینستاگرام ما ۲ هایلایت برای شما قرار گرفته که مفصل توش بررسی کردیم. بهتون پیشنهاد می‌کنم که حتما اون‌ها رو بررسی کنین.

۲. موقعیت گیری دختر

بسته به اینکه دختر متحرک یا ثابت و اینکه تنها یا توی گروهه شما باید به شیوه‌های مختلفی شروع کنین. شاید فکر کنین وقتی دختر مورد نظر شما توی یه گروه همراه با رفیقاش قرار گرفته نزدیک شدن بهش غیرممکنه. درسته که نزدیک شدن به یه گروه از دخترا سخت تر از یه دختر تنهاست ولی اکثریت دخترای خوشگل همراه با رفیقاشون هستن. بهتون پیشنهاد می‌کنم که حتما نزدیک شدن به گروه ها رو مدنظر قرار بدین هرچند که بدلیل پیچیدگی بالا در اینجا بررسی نمی‌کنیم و فقط حالتی که دختر تنهاست اینجا بررسی میشه.

وقتی که دختر ثابته نزدیک شدن بهش کاری نداره. جلو میرین و استارتر (عبارتی که برای شروع مکالمه استفاده میشه) رو اجرا می‌کنین. وقتی دختر درحال حرکته هیچوقت دنبال دختر راه نیفتین. اگه از روبروی شما میاد بهترین کار اینه که جلوش وایستین تا اونم ناخوداگاه متوقف بشه. اگه هم جهت با شما قدم میزنه کنارش و نیم قدم جلوتر حرکت کنین. بعدش از سمت شونه بهش نگاه کنین و استارتر بزنین.

۳. میزان ریسک پذیری

هرچقدر استارتر شما توجه بیشتری به دختر نشون بده بیشتر این ریسک وجود داره که دختر بخواد شما رو پس بزنه. در عوض اگه موفق بشین و دختر شما رو پس نزنه شانس یبشتری برای موفقیت دارین و سریع‌تر وارد رابطه میشین.

استارتر – عباراتی برای شروع مکالمه

استارتر با ریسک پذیری بالا: از شالت خوشم اومده. بیا آشنا بشیم.

توی این استارتر خیلی مستقیم داریم میگیم که میخوایم با دختر آشنا بشیم. واضحه که اکثر دخترا مستقیم یا غیرمستقیم مارو رد میکنن. مثلا میگن “مرسی ولی فعلا دنبال رابطه نیستم.” یا “دوست پسر دارم.” درحالیکه نداره و فقط میخواد از شر ما خلاص بشه. ولی اگه اجرا با اعتماد بنفس باشه و استایل و زبان بدن هم قوی باشن

استارتر با ریسک پذیری بسیار پایین: سلام، ساعت چنده؟

تقریبا امکان نداره که این استارتر پاسخ رد بشنوه و جواب ندادن بهش از ظرف دختر بیشتر از اینکه رفع مزاحمت باشه بیشعوری اجتماعی محسوب میشه. اکثریت دخترا جواب میدن ولی بعدش برای ادامه دادن ارتباط و رسوندنش به شماره گرفتن و تنظیم قرار کار سختی دارین.

استارتر با ریسک پذیری مناسب: به موقعیتش بستگی دارد!

بهترین راه برای شروع استارتر توی محیط حضوری اینه که بر اساس موقعیت با نظر دادن یا سوال پرسیدن شروع کنین. مثلا توی پارک دختر با سگش اومده بیرون. استارتر مناسب: “چه سگ خوشگلیه. اسمش چیه؟” این استارتر توجه زیادی رو به دختر بروز نمیده، فضای ارتباطی بعدشم راحته.

برای اینکه ببینین استارتری که می‌خواین استفاده کنین درسته یا نه بررسی کنید که اگه این حرف رو من به یه پسر یا یه زن که برام جذاب نیست (مثلا یه پیرزن) هم بزنم بازم حرف خوبیه؟

استرس موقع نزدیکی به دختر

الان خیلیا میگن که وقتی می‌خوایم ارتباط رو شروع کنیم بخاطر استرس حرف زدن عادی هم یادمون میره. چجوری می‌تونیم از محیطی که توش هستیم و براساس موقعیت یه استارتر بدست بیاریم؟

استرس داشتن موقع نزدیک شدن به دختر خیلی طبیعیه. برای مقابله با این استرس پیشنهاد میکنم که ویدیو زیر رو تماشا کنین.

دقت کنید که هدف استارتر صرفا جلب توجه دختره و بعدش باید بتونین حرف زدن رو به صورت روان ادامه بدین. روان حرف زدن مفصل توی یه مقاله دیگه بررسی شده. نکته کلیدی برای ادامه دادن از استارتر به بعد از مکالمه اینه که لزومی نداره حتما جریان مکالمه بعدی درباره همون چیزی باشه که باهاش شروع کردین. بطور مثال شروع شما میتونه درباره حیوان خونگی یا کلاسی باشه که توی دانشگله داشتین ولی بعد از اینکه توجه دختر رو جلب کردین میتونین درباره شخصیتش، فیلم و سریال، مسافرت یا هرموضوع عادی دیگه ای به شرطی که بتونین جذاب بسته بندی و عرضه اش کنید صحبت کنین.

در آخر هم یادتون باشه که ممکنه وقتی سراغ دختر میرین حالش بد باشه، توی رابطه باشه یا با اینکه توی رابطه نیست ولی آمادگی ورود به رابطه هم نداشته باشه. اگه دیدین دختر به شما بی‌توجهی کرد و همکاری نکرد اعتراض و توهین نکنین. صرفا راهتونو بکشین و برین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد