مهم ترین نکته ایجاد رابطه عاطفی در حلقه اجتماعی

social-circle

مهم‌ترین نکته برای برقراری ارتباط عاطفی در حلقه‌های اجتماعی رعایت کردن مرحله “جا‌اندازی” قبل از اینکه سراغ دختر بریم. ولی قبلش باید ببینیم که حلقه اجتماعی چیه.

حلقه اجتماعی چیه؟

حلقه اجتماعی بر طبق دیکشنری کالینز به افرادی میگن که به خاطر یه فعالیت خاص بطور متداول باهاشون در ارتباط هستیم. کلاس، محل کار، گروه کوهنوردی و گروه تحلیل فیلم مثال‌هایی از حلقه اجتماعی هستن. دلیل اهمیت حلقه اجتماعی برای ما اینه که امروزه اکثریت روابط عاطفی تو کشور ما در حلقه‌های اجتماعی شکل می‌گیرن و زنانی که توی این محیط هستن برای ما گزینه‌های راحتی محسوب میشن.

قبل از اینکه درباره مزایا و نکات برقراری ارتباط در حلقه‌های اجتماعی صحبت کنیم میخوام یه اشتباه رایج و بسیار مهمی که بقیه مرتکب میشن رو بهتون بگم تا ازش دوری کنین.

وقتی شما سراغ دختری میرین استراتژی شما براساس محیطی که اون دختر توش هست انتخاب میشه و مسیر ارتباطی مهم نیست. برای بهتر فهمیدنش بذارین یه مثال بزنم: شما همکلاسیتونو توی اینستاگرام دنبال می‌کنین و دایرکتش میرین. براساس مسیر محیط آنلاین جلو میرین و شکست می‌خورین و بعدشم تعجب می‌کنین که چرا اینجوری شد. در واقعیت اون دختر هملاسی شماست و این یعنی توی حلقه اجتماعی شما قرار داره و طبق قواعد حلقه اجتماعی باید باهاش وارد رابطه بشین. توی این مثال دختر توی حلقه اجتماعی شماست و اینستاگرام صرفا یه مسیر ارتباطیه.

social-cricle-حلقه-اجتماعی

مزایا

برقراری ارتباط در حلقه های اجتماعی ۳ مزیت داره که این محیط رو برای ما باارزش می‌کنه:

۱. برخورد راحت

در سایر محیط ها مثل محیط آنلاین دختر هیچ مشکلی با اینکه به شما توهین کنه و بعد هم بلاکتون کنه نداره. توی حلقه‌های اجتماعی به این خاطر که بعدا با هم در ارتباط هستین قطعا ملاحظاتی صورت میگیره و نسبت به سایر محیط‌ها مثل محیط روزانه (پارک، خیابون، مرکز خرید) یا محیط آنلاین (تلگرام، اینستاگرام و بقیه شبکه های اجتماعی) با ملایمت بیشتری با شما رفتار می‌کنن.

۲. انتظارات قبلی

به خاطر اینکه حلقه‌های اجتماعی رایج‌ترین محیط برای ارتباط با زنان در کشور ما هستن خود اونها هم این انتظار رو دارن که پارتنر آیندشون رو در همین محیط‌ها انتخاب کنن. دخترهای زیادی هستن که با برقراری ارتباط توی خیابون راحت نیستن و زیادم تمایلی به مهمونی ندارن ولی با مردهایی که توی حلقه های اجتماعیشون هستن خیلی راحت ارتباط برقرار می‌کنن.

۳. راحتی ارتباط

وقتی دختری توی حلقه اجتماعی شماست یعنی زمینه ارتباطی و فعالیت مشترکی جهت ارتباط با اون دختر وجود داره وگرنه توی حلقه اجتماعی همدیگه نبودین! این یکی از ابزار‌های شما برای راحت ارتباط برقرار کردن با دختر مورد نظرتونه که بهتون کمک می‌کنه. به طور مثال وقتی شما و دختر مورد نظرتون عضو گروه کوهنوردی هستین یعنی می‌تونین باهاش درباره کوهنوردی صحبت کنین و هیچ اتهام مخ زنی به شما نباشه و دختر هم خیلی راحت جوابتونو بده و با شما ارتباط برقرار کنه.

چالش‌های حلقه اجتماعی

برقراری ارتباط عاطفی در حلقه های اجتماعی درکنار این مزایا با چالش‌هایی هم همراهه که ۳ تا از مهم‌تریناشو به همراه راه حلش توی همین مقاله براتون آوردم:

۱. رقابت

توی هر حلقه قطعا چند دختر محدود وجود دارن که از بقیه جذاب‌تر هستن. این دخترها همون‌طور که برای شما جذابن برای بقیه پسرهای اون جمع هم جذاب هستن. وقتی شما بخواین سراغ یه دختر خاص برین ممکنه که رقیب شما بیاد و مزاحمتون بشه. مزاحمت و وجود یه رقیب قطعا تجربه خوشایندی نیست و حتی ممکنه به از بین رفتن دوستی یا شروع درگیری ختم بشه.

۲. فرصت‌های کم

توی هر حلقه اجتماعی وقتی شما سراغ دختری میرین امکانش هست که شکست بخورین و این طبیعیه. قسمت بد اونجاییه که اگه اشتباهی بکنین احتمالش هست که بهتون بخندن و به خاطر تصویر بدی که از شما توی اون حلقه شکل می‌گیره بقیه دخترا هم میخوان که از شما فاصله بگیرن.

۳. پیچیدگی بالا

درسته که دخترای حلقه اجتماعی به شما آسون می‌گیرن ولی هیچکسی بهتون نگفته که توی این محیط برای استفاده از اون مزایا شما باید مراحل و نکات بیشتری رو نسبت به مدل ۳ مرحله‌ای پیاده کنین.

3step-model-حلقه-اجتماعی

مراحل برقراری رابطه عاطفی

برای اینکه این مشکلات برای ما پیش نیان قبل از اینکه سراغ دختر بریم یه مرحله داریم به اسم “جااندازی” که داخلش از این مشکلات پیشگیری می‌کنیم. ورود به رابطه عاطفی در حلقه اجتماعی خودش ۳ مرحله داره که این مراحل با مراحل مدل ۳ مرحله ای (جذب، اتصال عمیق، اغوا) متفاوتند. توی حلقه های اجتماعی ما با ۳ مرحله متفاوت طرف هستیم:

  1. جااندازی
  2. شروع رابطه
  3. فرود

مرحله جااندازی

درون هر حلقه اجتماعی تفاوت نظرهایی درباره موضوعات مختلف وجود داره که این تفاوت‌ها باعث میشن برقراری ارتباط با حلقه به مشکل بخوره. مثلا یکی مذهبیه، یکی کمتر. یه عده از افراد خیلی درس‌خونن درحالیکه اکثریت دنبال خوش‌گذرونی هستن. درکنار این اختلاف نظرها وجود پسرها که بعدا قراره رقیب ما بشن رو که یادتون نرفته؟

شما برای اینکه بتونین با اعضای اون حلقه ارتباط برقرار کنین باید قبل از هرچیز مسیر کلی اون حلقه و نحوه رفتار اون افراد رو ارزیابی کنین. ساز مخالف زدن توی جمع مستقل از درست و غلط بودنش به این ختم میشه که شما از حلقه طرد بشین و فرصت برقراری ارتباط با اعضای اون حلقه رو از دست بدین. هدف نهایی ما از مرحله جااندازی اینه که افراد حلقه یه برداشت مثبت از ما داشته باشن تا وقتی سراغ دخترا رفتیم نسبت ما سخت نگیرن و پسرا هم با ما وارد رقابت نشن.

در مرحله جااندازی ما ۳ ریزمرحله داریم:

  1. سکوت اولیه
  2. همراهی با جمع
  3. همراه کردن پسرها

۱. سکوت اولیه

توی این مرحله ما نمیخوایم که سراغ هیچ دختری بریم. صرفا داریم محیط رو تحلیل و بررسی میکنیم تا متوجه بشیم که فضای کلی چجوریه، کدوم دختر با کدوم پسر تو رابطه است و اینکه کدوم پسر در ارتباط با زنان حرفه‌ای تره. این اطلاعات به ما کمک میکنن تا به آدم رو‌مخ و نخاله جمع تبدیل نشیم، سراغ دختری که دوست پسرش هم توی اون حلقه هست نریم و با اون پسری که دخترباز هست هم زودتر رفیق بشیم.

درمرحله سکوت اولیه ما ابراز توجه شدیدی نمی‌کنیم بلکه صرفا یه حضور خیلی کمرنگ داریم. مزیت این حضورکم‌رنگ اینه که درکنار فرصت بررسی فضای حلقه اجتماعی کسی به ما اتهام زود پسرخاله شدن نمی‌زنه. حواستون باشه که توی این مرحله یه آدم خودشاخ پندار و از دماغ فیل افتاده نباشین. آدم افسرده و منزوی هم نباشین. صرفا یسری ارتباطات ساده براساس فضای حلقه و موضوعش داشته باشین.

۲. همراهی با جمع

وقتی تازه وارد یه گروه میشیم بعد از اینکه فضای کلی گروه دستمون اومد ما هم با مسیر کلی همراه میشیم تا شبیه بقیه باشیم. فراموش نکنین آدما با آدمایی که شبیه خودشونن راحت‌تر ارتباط برقرار می‌کنن.

۳. همراه کردن پسرها

وقتی شما سراغ دختری میرین شاید یه پسر مزاحمتون بشه و بخواد باهاتون رقابت کنه. نکته مهم اینه که اگه اون پسر قبلش رفیق شما شده باشه احتمال اینکه بخواد با شما وارد رقابت بشه کمتر میشه و با احتمال بیشتری حاضره به نفع شما کنار بکشه. ضروریه که قبل از سراغ دخترای جمع رفتن با پسرا رفیق و همراه بشین تا بعدا واستون مشکلی ایجاد نکنن.

اشتباه بزرگی که متاسفانه زیاد می‌بنیم اینه که رفاقت پسرا بخاطر دعوا سر یه دختر از بین میره. به هیچ عنوان رفیقتون رو به یه دختر نفروشین. فکر نکنین پیروزی توی این دعوا سر دخترا جذابه چونکه اصلا اینطور نیست. دخترا این دعوا بین پسرا رو می‌بینن و بهتون میخندن. لطفا ارزش اجتماعی خودتونو با دعوا کردن مقابل رفیق پسرتون سر یه دختر پایین نیارین.

توی هر حلقه اجتماعی می‌بینیم که یسری پسر هستن همواره قاطی دختران و دخترا هم با اینا لاس میزنن، خوش می‌گذرونن و حتی بیرونم میرن. شاید فکر کنین این پسرا خیلی شاخن و خوش بحالشون. چیزی که نمی‌دونین اینه که این پسرا به صورت گروهی توی فرندزون دخترا رفتن و صرفا دارن واسشون حمالی می‌کنن بدون اینه دخترا باهاشون وارد رابطه بشن. برای اینکه جزو اینا نباشین کافیه بیشتر وقتتونو به جای دخترا با پسرا بگذرونین.

Group-of-men

۳ نکته خیلی مهم در برقراری ارتباط 

حالا که درباره مرحله جااندازی صحبت کردیم و میدونیم که باید چیکار کنیم تا وقتی می‌خوایم با یه دختر توی حلقه اجتماعیمون وارد رابطه بشیم بقیه پسرا مزاحممون نشن، بریم ۳ تا نکته مهم رو برای همه مراحل برقراری ارتباط با دختر توی حلقه اجتماعی بررسی کنیم:

۱. حمله نکنید

به هیچ‌وجه توی جمع و جلوی بقیه اعضای حلقه به هیچ پسر یا دختری توهین کلامی نکنین. وقتی شما جلوی بقیه به کسی حمله می‌کنین حتی اگه حمله درستی هم باشه ۲ تا اتفاق بد میافته. اولین اتفاق بد اینه که دارین واسه خودتون دشمن می‌تراشین. با این کار نه‌تنها طرف مقابل بلکه رفیقاشم دشمن شما میشن و اگه دختری تو رفیقای اون باشه از دست می‌دینش. دومین اتفاق هم اینه که بقیه اعضای حلقه می‌بینن که شما به بقیه حمله و توهین می‌کنین پس محتمله که بعدا به خودشونم توهین کنین. این باعث میشه که اونها بخوان از شما فاصله بگیرن و تمایلی نداشته باشن که به شما نزدیک بشن.

۲. دخترباز حرفه‌ای نباشید

لطفا واژه “دخترباز” رو با واژه “دخترپسند” اشتباه نگیرید. دخترپسند بودن خیلی خوبه و اینکه یه مرد از دیدگاه سایر زنان جذاب باشه باعث میشه که در دیدگاه یه زن دیگه هم جذاب و خواستنی باشه. منتهی دخترباز بودن به این معنی که دنبال تعدد روابط می‌گرده و اینکه صرفا دنبال استفاده جنسی از دختره باعث میشه که سایر زنان از شما فاصله بگیرن. برای اینکه این اتفاق نیافته هیچوقت تو جمع پسرها اشاره‌ای به مهارت‌هایی که در زمینه ارتباط با زنان دارین نکنین. حداقلش اینه که شما دارین این مقاله رو می‌خونین و از سایر آموزش‌های وبسایت ما استفاده می‌کنین و این یعنی از اکثریت مردها خیلی جلوتر هستین!

اینکه شما در زمینه ارتباط با زنان فرد متبحری باشین باعث میشه که مردهای دیگه احترام زیادی براتون درنظر بگیرن ولی یسری از اعضای اون حلقه برای اینکه شما رو از چرخه رقابت حذف کنن میرن و شما رو جلو بقیه دخترا تخریب می‌کنن. اگه دیدین پسری توی حلقه هست که به کمک شما برای رسیدن به یه دختر نیاز داره توی خلوت بهش راهکار بدین و به هیچ عنوان جلوی جمع مهارتتون رو بروز ندین.

۳. ادعای زیادی نکنید

اشتباهی که برخی از افراد مرتکب میشن اینه که فکر می‌کنن ابراز کردن انجام دادن یسری فعالیت‌ها در مقادیر زیاد مثل مصرف الکل، مخدر گل یا چیزای دیگه باعث میشه که آدم باحالی به نظر برسن و دخترا بخوان که با اینا وارد رابطه بشن. اولا که این کار به هیچ عنوان کمکی به جذابتر دیده شدن شما نمیکنه. کلا بیان مستقیم بیشتر از اینکه باعث جذابیت شما بشه باعث عقده‌ای دیده شدن میشه و باعث میشه که بقیه شما رو آدم نچسبی ببینن. نکته بعدی اینه که انجام دادن این کارها اصلا افتخاری نداره و کار با ارزشی محسوب نمیشه.

می‌توانید این مقاله را از زیر دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

[um_loggedin]

دانلود مقاله مخصوص اعضا

[/um_loggedin]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد