اصلاح مردگونگی به زبان ساده

اصلاح مردگونگی وینگمن فارسی

مردگونگی یکی از ویژگی‌های جذابیته که باعث میشه زنان یه مرد رو به عنوان شریک عاطفی و جنسی تایید کنن. این مجموعه رفتارها مستقل از ژنوتیپ و آلت‌ تناسلی افراد هستن. یعنی اینکه ممکنه یه نفر ژنوتیپ XY و آلت تناسلی مردانه داشته باشه ولی رفتارهای زن گونه‌ای داشته باشه و این برای زنان چندش آوره.  پس مردگونگی درمقابل زن‌گونگی قرار می‌گیره همونطور که بلوغ درمقابل رفتارهای بچه‌گانه قرار می‌گیره. رفتارها و انتظاراتی که از مردها در جوامع سنتی میره مثل غیرت، اقتدار، خشونت، محافظت کنندگی و موارد مشابه زیرمجموعه این ویژگی جذابیت قرار می‌گیرن. امروزه به‌خاطر اینکه ساختار جامعه انسانی نسبت به هزاران سال پیش تفاوت داره نیاز داریم در نحوه بروز این رفتارها هم تغییری ایجاد کنیم تا با بلوغ رفتاری در تضاد قرارنگیره. برخی موانع درونی که به‌خاطر رفتار والدین در کودکی با ما شکل می‌گیره رو در این مقاله بررسی کردیم. الان وقت این رسیده که رفتارهای بروز مردگونگی رو به صورت شفاف بررسی کنیم.

زن از مرد چی می‌خواد؟

در نگاه اول پاسخی که برای این سوال دریافت می‌کنید بسته به این داره که از کدوم زن می‌پرسید و هرکس یه جواب متفاوت میده. برخی میگن که مرد باید شجاعت، جسارت و پررو بازی داشته باشه. یه عده دیگه میگن که مرد باید مودب، آروم، باشخصیت و مهربون باشه. ولی بعدش می‌بینیم که هردو این گروه وقتی با مردهای گروه اول روبرو میشن بهشون میگن بیشعور، یا اینکه باهاشون وارد رابطه میشن و در آخر دلشون میشکنه. وقتی هم با مردهای گروه دوم وارد رابطه میشن راحت ارتباط می‌گیرن و صمیمی میشن ولی بهشون میل جنسی پیدا نمی‌کنن و باهاشون وارد رابطه نمیشن. در بهترین حالت خیلی باهاشون عمیق میشن و میگن “تو مثل داداشمی”. اگه این جمله آخر رو شنیدین میدونم که درد زیادی رو تحمل کردین و این مقاله دقیقا قراره به شما کمک کنه که دیگه از دخترهای بعدی این جمله رو نگیرید.

برای موفقیت در ارتباط با زنان شما باید قسمت مناسب رفتارهای هر دو گروه از مردها رو داشته باشین. یعنی اینکه زنان میخوان که یه مرد اقتدار و جسور بودن رو همراه با شعور اجتماعی و احترام داشته باشه. مرد دارای مردگونگی مناسب یه پسر بد یا یه پسر گوگولی و خیلی مهربون نیست بلکه پسر بدیه که می‌دونه کی باید خوب و مهربون هم باشه.

مردگونگی مهربانی جسارت وینگمن فارسی

احترام و بلوغ رفتاری

قطعا هرچقدر احترام و بلوغ رفتاری بالاتری داشته باشید می‌تونید تمایز بیشتری نسبت به سایر مردها ایجاد کنید ولی برای حداقل بلوغ رفتاری و احترام کارهای زیر رو انجام بدین:

  1. رعایت هنجارها
  2. همراهی کردن با مسیر کلی جمع و آدم نخاله و رو اعصاب نبودن
  3. اخلاق و شعور اجتماعی (به معنی همیشه “بله” گفتن و توسری خور بودن نیست. حد و حدودی برای خودتون داشته باشین و نذارین کسی ازشون رد بشه)
  4. تناسب بین حرف و عمل (ادعای زیادی نکردن و به هرچیزی که میگین عمل کنین)
  5. زیادی خسیس و همچنین ولخرج نبودن. در حد متعادل خرج کنین.
  6. زنان به ریزه‌کاری‌ها و جزییات خیلی اهمیت میدن. نسبت به اینها بی‌تفاوت نباشین.

اقتدار

اقتدار به معنی سرکشی و تحمیل‌کردن دستور خود به دیگران به منظور اجرا کردن خواسته ماست. این بیان اولیه شاید باعث بشه که فکر کنین درباره رذایل اخلاقی صحبت می‌کنیم. بهتون قول میدم بعد از مطالعه این قسمت متوجه میشین که اصلا اینطور نیست.

برای بروز اقتدار (که برخی هم بهش سلطه میگن) حواستون باشه که ۳ اشتباه زیر رو مرتکب نشین:

  1. قهر و اصرار

اگه کسی می‌خواد حرفش رو از طریق قهر کردن و اصرار کردن زیاد به کرسی بنشونه و کاری کنه که بقیه بهش عمل کنن صرفا یه بچه است. هرچند که شاید ۵۰ سال یا بیشتر هم سن داشته باشه.

  1. بلندکردن صدا یا استفاده از خشونت

وقتی کسی از خشونت یا ابزار رعب و وحشت برای این استفاده می‌کنه که افراد به حرفش گوش بدن هم خودش و هم بقیه می‌دونن که حرفش به درد نمیخوره. استفاده از این کار به جای اینکه فرد رو یه آدم بالغ و مقتدر جلوه بده ازش یه تصویر عصبی می‌سازه و به مرور افراد ازش فاصله میگیرن.

  1. استدلال و منطق محض

آدم‌های زیادی استایل منطقی بودن و گفت و گوی آروم رو دارن. هرچقدر هم که شما از مسیر گفت و گوی منطقی اون‌ها رو برای کاری قانع کنین چونکه نسبت بهش احساس خوبی پیدا نمی‌کنن و تایید احساسی رو برای اون کار ندارن یا انجامش نمیدن یا اینکه دفعه بعدی دیگه با شما همراهی نمی‌کنن.

مسیر درست بروز این اقتدار از بلوغ رفتاری همراه با اعتماد به نفس میگذره. به این شکل که شما پیشنهادها و گزینه‌هایی بهتر از پیشنهادها و گزینه های طرف مقابل مطرح می‌کنین و وقتی که طرف مقابل هم اینو ببینه خودش اختیار تصمیم‌گیری رو به شما واگذار می‌کنه.

دیدم که بروز مردگونگی و اقتدار به معنی قلدری‌کردن، استفاده از خشونت یا قهر کردن نیست. نکته مهم بعدی اینه که اقتدار فقط مقابل زنان نیست بلکه در مقابل مردان هم هست. برای بروز اقتدار ابزار‌های شجاعت و پرروبازی هم داریم. منظور از شجاعت نترسیدن از عوامل مختلف (در این مورد خاص آشنا شدن با دختر) نیست بلکه فلج نشدن و جلو رفتن با وجود ترسی هست که داریم. عامل شجاعت در سایر قسمت‌های زندگی هم مطرحه. لطفا دقت کنین که شجاعت به خریت و کارهای احمقانه که ریسک آسیب بالایی دارن ختم نشه.

پررو بازی به معنی همواره بله نگفتن و حق خودتون رو گرفتن در اینجا مطرحه. فراموش نکنین که شما نوکر دختر نیستین و وقتی دارین با دختری آشنا میشین اگه خواسته نامتعارفی داره خیلی راحت بهش “نه” بگین. حتی شما می‌تونین ازش درخواست‌هایی داشته باشین. پررو بازی تا جایی که باعث رنجش دیگران نشه قابل قبوله.

مرد نرم و مرد مقتدر – دو طیف مردگونگی

بروز این اقتدار و سایر رفتار‌های مردگونه باعث این میشه که افراد به مردهای نرم و مردهای مقتدر تبدیل بشن.

مرد نرم

نسخه تجویزشده برای مردهای امروزی است. بسیار مهربان و گوگولی هستند. بر اساس معیار های  اجتماعی آدم‌های موفقی هستند. شغل خوب و احترام کاری بالایی دریافت می‌کنن. زیادی خوب هستن و به‌خاطر همین زیادی خوب بودن و همواره “بله” گفتن به دختر هیچ هیجان و چالشی در ارتباط باهاشون وجود نداره. به‌دلیل همین محبت زیاد و زیاده روی در ابراز توجه زنان در اوایل آشنایی بهشون میل جنسی پیدا نمی‌کنن و آخرش صرفا نوکر یا داداشی دختر میشن.

مرد مقتدر

مردگونگی مرد مقتدر وینگمن فارسی

اصول و خط قرمزهای خودشو داره. همواره به به همه خواسته‌های دختر “بله” نمیگه و اگه اجرای خواسته دختر براش راحت و ساده نباشه بهش خیلی راحت جواب رد میده. اگه دختر هم سعی کرد که با مظلوم نمایی اون رو نرم (شما بخونید خر) کنه اون باز هم از موضعش کوتاه نمیاد. برای افراد احترام درنظر میگیره ولی نسبت به هیچکسی تعصب احمقانه و کورکورانه نداره. محوریت زندگیش زنان نیستن بلکه بین قسمت های مختلف شخصی، کاری، عاطفی و خانوادگی تعادل داره. اینکه زن مرکزیت زندگی مرد باشه برای اون هم جذاب نیست و استرس آوره. مقتدر بودن و رفتار مردگونه داشتن به معنای خشک و جدی بودن نیست بلکه مرد مقتدر لذت‌بردن از زندگی رو بلده و برای خوشحالی خودش وقت میذاره. اگه تشخیص بده چیزی درسته حتی اگه دختر باهاش مخالفت کنه با قبول مسیولیت انجامش میده.

توی این مقاله بررسی کردیم که مردگونگی چیه و چه رفتارهای باعث میشن که یه مرد با بروز مردگونگی نسبت به سایر مردها متمایز باشه. لطفا دقت کنین که این رفتارها مرتبط با قبل از رابطه و مراحل آشناییه. بروز اقتدار درمقابل شریک عاطفیتون و بعد از اینکه وارد رابطه شدین به این شکل توصیه نمیشه.

می‌توانید این مقاله را از زیر دانلود کنید و بعدا مطالعه نمایید.

[um_loggedin]

دانلود مقاله مخصوص اعضا

[/um_loggedin]

3 دیدگاه برای “اصلاح مردگونگی به زبان ساده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد